Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Užijte si poslední slunné dny a zamiřte do nejkrásnějších míst Prahy. Příjemnou procházkou zakončete šálkem něčeho na zahřátí, jiskřivým sektem nebo burčákem, jehož sezona právě vrcholí.

Babí léto láká k vycházce a sklence za odměnu. Kam v Praze?

Na skleničku
zdroj: Getty Images Na skleničku
aktualizováno 18.09.2019, 00:00 | 18.09.2019, 00:00 | doma.cz

Užijte si poslední slunné dny a zamiřte do nejkrásnějších míst Prahy. Příjemnou procházkou zakončete šálkem něčeho na zahřátí, jiskřivým sektem nebo burčákem, jehož sezona právě vrcholí.

Zkuste pro jednou minou svou oblíbenou kavárnu nebo hospůdku a poznejte nové podniky nebo zamiřte za zajímavými akcemi.


Kultura a drink zdarma


V krásných historických prostorách Italského kulturního institut se v září koná výstava „Cinzano: Cesta k objevení italské ikony“. Veřejnosti bude otevřena pouze po dobu tří dní, a to 18. a 19. září od 10 do 17 hodin a 20. září od 10 do 14. Vstup je zdarma a při příchodu každý návštěvník obdrží skleničku Cinzana na ochutnání. Oslavuje tak více než 260 let značky oblíbeného vermutu a uvidíte zde mj. historické reklamní plakáty a lahve pocházející z počátku minulého století.

 

Výstava plakátů
(Foto: Cinzano)


Na vinobraní nejen na Moravu


Oslavu vína a lahodnou chuť letošního burčáku můžete vychutnat i v samém srdci Prahy. Necelých deset minut pěšky ze zastávky Malostranská se Vám v areálu Svatováclavské vinice a Villy Richter naskytne jedinečná příležitost okusit vína předních českých a moravských vinařství 28. září od 11.00 do 18.00 během Svatováclavského vinobraní.


Máte-li chuť spíše na burčák, zavítejte 20. a 21. září na Vinobraní v Grébovce (v pátek na Náměstí Míru, v sobotu v Havlíčkových sadech). Těšit se můžete na burčák i víno, plno dobrot, hudební program ale i aktivity pro děti.

 

ČTĚTE TAKÉ:

PoČesku: Turistou v hlavním městě
Kam v Praze za pouštěním draků?
4 tipy na jednodenní VÝLET ve STŘEDOČESKÉM KRAJI!


Na Petřín a na kávičku


Při procházce Petřínskými sady nezapomeňte navštívit novou kavárnu s neotřelým designem, která zde vznikla přestavbou bývalé rozvodny Českých radiokomunikací v těsné blízkosti samotné rozhledny. Jednotlivá patra industriální kavárny Café Re:public spojuje stejné dvojité schodiště, stejně jako na rozhledně, při vstupu do kavárny upoutá pozornost velká mechová stěna, vzdušnost celému prostoru pak dodává prosklení, díky kterému mají hosté ještě větší pocit blízkosti a souladu s okolní přírodou. Industriální kavárna a bistro v proskleném patře budovy skýtá nabídku moderní, lehké kuchyně s českým charakterem. Hosté mohou ochutnat čerstvě upečený chléb vlastní výroby, originální pomazánky, domácí polévky, lahodné zákusky či zavařeniny. Nechybí limonády z vlastnoručně vyráběných sirupů z čerstvého ovoce ani kvalitní vína. Střešní terasa okouzlí fantastickým výhledem, a to v jakoukoli hodinu. Podávají se zde stylové pokrmy z grilu, rybami počínaje, přes steaky, až po vegetariánské grilované speciality.

 

Café Re:public
(Foto: Café Re:public )


Na kávu a zmrzlinku


Zmrzlinové radovánky s létem nekončí. Budete-li se toulat centrem Prahy, na dobrou kávu a porci oblíbené vanilky, jahodové nebo pistáciové zamiřte na Národní 23, kde na vás čeká jedna ze zmrzlináren Crème de la Crème. Ochutnat tu můžete až 40 druhů zmrzlin! Nebudete-li si moct z nabídky klasických i originálních příchutí vybrat, můžete si koupit tzv. bezedný kelímek (za 300 Kč pro 1 osobu nebo za 600 Kč rodinný pro dva dospělé a až tři děti do 15 let) a sníst na posezení tolik ledové pochoutky, kolik se do vás jen vejde.

 

Prague Mussel Week
(Foto: Prague mussel week )


Večeře jako na dovolené


Chcete-li se po procházce odměnit nejen sklenkou něčeho dobrého, ale i lahodnou večeří, dopřejte si trochu luxusu, aniž byste museli sáhnout hluboko do peněženky. Od 23. do 29. 9. do desítek pražských restaurací zavítá food festival Prague Mussel Week. Slávky po baskicku s chorizem, slávky na avokádu nebo pečené slávky na borovicovém jehličí, to je zajímavá ukázka z menu, které díky festivalu můžete ochutnat za poloviční cenu. Na webu praguemusselweek.cz si vygenerujte slevový voucher, s nímž ve vybrané restauraci získáte na mušlové menu slevu 50 procent.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře