Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejenom samotné kopce jsou lákadlem při výběru dovolené na horách. Každé pohoří skrývá mnoho dalších zajímavých míst, které byste neměli opomenout. Jaká je top pětka v Beskydech?

Babí léto v horách? Poradíme vám, jaká zajímavá místa navštívit v BESKYDECH

Rodinný výlet
zdroj: Thinkstockphotos Rodinný výlet
aktualizováno 17.09.2017, 00:05 | 17.09.2017, 00:05 | doma.cz / sim

Nejenom samotné kopce jsou lákadlem při výběru dovolené na horách. Každé pohoří skrývá mnoho dalších zajímavých míst, které byste neměli opomenout. Jaká je top pětka v Beskydech?

RÁJ DŘEVĚNÝCH SOCH V OSTRAVICI

 

Přímo v centru Ostravic se můžete jít podívat na 60 dřevěných soch! Ty vyrábí místní řezbář Luděk Vančura. Kromě zvířat jsou zde vystavené i pohádkové postavičky, takže na své si přijdou i děti. A co je nejlepší, galerie se zvířátky se bude i nadále rozšiřovat. Dříve měl Luděk Vančura sochy doma, ale lidé z okolí měli stále větší zájem si je chodit prohlížet, tak se rozhodl pronajmout si prostory v Biskupské zahradě a vytvořit tam Ráj dřevěných soch. Ještě že tak, máme alespoň první tip na výlet.

 

Beskydy
(Foto: oficiální zdroj)

 

VYHLÍDKOVÝ KOLOBĚŽKOVÝ VÝLET

 

Od Dřevojanky u Zbuja až k Horskému hotelu Sepetná se můžete projet na koloběžkách a zároveň se po cestě pokochat krásami okolí.Trasa má 4 kilometry a střídají se jak rovinky, tak i sjezdy. Koloběžky tam mají uzpůsobené tak, že při dobrém odrazu můžete jet rychle stejně jako cyklisté. Na své si po cestě přijdou i vášniví fotografové. Panorámata, která budete míjet budou stát za to.

 

Beskydy
(Foto: Oficiální zdroj)

 

BESKYDSKÝ PIVOVÁREK

 

Mezi dvěma nejvyššími vrcholy v Moravskoslezských Beskydech vzniknul v roce 2013 Beskydský pivovárek. Na výběr tu máte z 5 druhů nefiltrovaného a nepasterizovaného piva. Základem je Beskydský ležák, polotmavý bandita a některý z ovocných ležáků nebo medový ležák. Hospůdka ale nabízí i různé speciály. A když zakručí v bříšku, můžete si vybrat i některý z nabízených kravských čerstvých a pařených sýrů. Ty si můžete dát i jako chuťovku k pivu nebo si ho odnést s sebou.

 

Beskydy
(Foto: oficiální zdroj)

 

DOBRODRUŽNÁ VÝPRAVA PO MEDVĚDÍ STEZCE

 

Jeden z nejzajímavějších výletů, které nabízí právě Beskydy je výprava po medvědí stezce ke Zbujovi. Žlutá medvědí stezka vede úzkou lesní cestičkou a čím více se blížíte k Medvědí skále, tím silnější je pocit, že se začínáte nacházet v pralese. Kolem vás budou mnohaleté buky, od kterých se očekává, že brzy padnou k zemi. Ty, které už popadaly tam leží tak, jak spadly, jelikož se jedná o chráněnou oblast. Samotná Medvědí skála, která je asi největším lákadlem trasy nabízí výhled do údolí řeky Ostravice a na protilehlý masiv Smrku. údajně se jedná o nejkrásnější vyhlídku v Beskydech. V Dřevjance U Zbuja se pak znamenitě občerstvíte.

 

Beskydy
(Foto: oficiální zdroj)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Babí léto v horách? Poradíme vám, jaká zajímavá místa navštívit v ORLICKÝCH HORÁCH

Výletové rychlovky z Prahy: Jaká jsou blízká a krásná místa?

Využijte poslední letní víkendy a vyrazte na piknik: 10 tipů, jak si ho maximálně užít

 

POKLAD BESKYD V PODOBĚ SATINSKÝCH VODOPÁDŮ

 

I když jsou tak blízko, málokdo o nich ví. Nejde sice o největší vodopády na světě, ale lákadlem je prostředí, ve kterém se nachází. Místo je ukryto v až 15 metrů hluboké skalní soutěsce horského potoka Satiny. U vodopádů je znatelně nižší teplota. Místo střeží buky, které ho obklopují svými mohutnými korunamy, skrze které prosvítají paprsky slunce. Opět si budete připadat, jakobyste zabloudili do džungle.

 

Beskydy
(Foto: oficiální zdroj)

 

Jaké beskydské zajímavosti byste čtenářům doporučili vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře