Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejenom samotné hory jsou lákadlem při výběru dovolené na horách. Každé pohoří skrývá mnoho dalších zajímavých míst, které byste neměli opomenout. Jaká je top pětka v Krušných horách?

Babí léto v horách? Poradíme vám, jaká zajímavá místa navštívit v KRUŠNÝCH HORÁCH

Výlet s rodinou
zdroj: Thinkstockphotos Výlet s rodinou
aktualizováno 24.09.2017, 00:10 | 24.09.2017, 00:10 | Krásná.cz / sim

Nejenom samotné hory jsou lákadlem při výběru dovolené na horách. Každé pohoří skrývá mnoho dalších zajímavých míst, které byste neměli opomenout. Jaká je top pětka v Krušných horách?

VRCH PLEŠIVEC – ROZHLEDNA A LANOVÉ CENTRUM

 

Vrch Plešivec najdete asi 3 kilometry od Abertamy. Je vysoký 1028 metrů a na jeho vrcholu stojí 16 metrů vysoká rozhledna, ze které uvidíte Krušné hory, Slavkovský les, Doupovské hory a Dyleň v Českém lese. Rozhledna pochází dokonce až z roku 1895! O 13 let později tu byl postaven i horský hotel. A mezitím, co se vy budete kochat výhledem, děti se zabaví na dětském hřišti, jsou tu i zvířátka nebo lanové centrum.

 

krušné hory
(Foto: oficiální zdroj)


OD KOMÁŘÍ VÍŽKY K SEDMIHŮRSKÉ VYHLÍDCE

 

Komáří vížka je hotel, který má svou poznávací značku – věž. Podle názvu tohoto hotelu byla pojmenovaná i celá oblast. Z tohoto vrchu uvidíte města Kupku, Teplice, ústí nad Labem nebo České středohoří. Postavena tu je i vyhlídková terasa, kde si můžete dát i nějaké rychlé občerstvení. 2 kilometry od této vyhlídky se nachází další vyhlídka! Dřevěná plošina zvaná Sedmihůrská vyhlídka nabízí pohledy jižním a západním směrem.

 

krušné hory
(Foto: oficiální zdroj)

 

ČESKO-NĚMECKÉ CÍNOVECKÉ RAŠELINIŠTĚ

 

Rašeliniště leží zároveň na českém i německém území. Vstup je z německého města Zinnwaldgeorgenfeld, z něhož vede asfaltka, po které se asi po 500 metrech ocitnete přímo u vchodu na rašeliniště. Z české strany se na rašeliniště dostanete z horního okraje obce Cínovec. Určitě půjde opět o pohled k nezaplacení.

 

krušné hory
(Foto: oficiální zdroj)

 

ZŘÍCENINA HRADU KRUPKA

 

Krupka je historické hornické město na Teplocku. Nejenom tím se ale pyšní, dalším klenotem je i zřícenina stejnojmenného hradu ze 14. století. Z původního hradu se dochovaly dvě hradní brány se zdmi, části bašt, jižní štítová zeď, sklepní prostory pod ruinami horního hradu, zbytky jižní věže. Zřícenina je volně přístupná a v letních měsících je možné zvolit si i komentovanou prohlídku. Kromě toho nabízí místo i krásný výhled na České středohoří i na městečko. V areálu hradu je i restaurace a penzion Růžový hrádek s letní terasou. V centru městské památkové zóny Krupky je i muzeum, které prezentuje těžbu cínu a historii zdejší lokality.

 

krušné hory
(Foto: Oficiální zdroj)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Babí léto v horách? Poradíme vám, jaká zajímavá místa navštívit v ORLICKÝCH HORÁCH

Výletové rychlovky z Prahy: Jaká jsou blízká a krásná místa?

Co si nesmíte nechat ujít v SALZBURGU aneb Jednodenní výlet do severního srdce Rakouska


PALOUK MRTVÝCH

 

Palouk mrtvých je rašeliniště nacházející se poblíž železniční stanice Kovářská. Děsivý název je proto, že v roce 1641, během třicetileté války, zde utonul celý oddíl těžké švédské jízdy. Později tu byly nalezeny pozůstatky vojáků, koní a zbraně. Na místě tragédie se nacházel měděný reliéf na žulovém podstavci, dnes však již bohužel zůstává pouze kamenný podstavec, protože měděná deska na čelní straně byla ukradena.

 

krušné hory
(Foto: oficiální zdroj)

 

Jaká místa máte v Krušných horách nejradši vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře