Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Druhý zářijový víkend se ponese v duchu gastronomických akcí a chutného vinobraní. Přivítejte babí léto stylově a užijte si poslední dny hřejivého sluníčka.

Babí léto ve znamení dobrého jídla a pití! Kam vyrazit za gastronomickým zážitkem 2. zářijový víkend?

dámská jízda
zdroj: Thinkstockphotos dámská jízda
aktualizováno 08.09.2017, 11:30 | 08.09.2017, 11:30 | doma.cz

Druhý zářijový víkend se ponese v duchu gastronomických akcí a chutného vinobraní. Přivítejte babí léto stylově a užijte si poslední dny hřejivého sluníčka.

Pro jedlíky
Všichni milovníci asijské kuchyně si přijdou na své 9. září, a to na Asia Food Festivalu na Smíchovské náplavce. Kromě slibovaných exotických pochoutek se můžete těšit na kulturní program plný hudby a tance. Hamburgery z fastfoodu vám nic neříkají, a naopak dáváte přednost kvalitnímu hovězímu masu v domácí bulce? Pokud jste se s tímto tvrzením naprosto ztotožnili, pak se vydejte na Burgerfest v Praze, který proběhne od 9. do 10. září na Výstavišti Holešovice. Těšte se na vymazlené burgery, žebírka a další pochoutky z grilu. 

 


Za vínem

Jaký typ akce máme v září nejraději? Nemusíte dlouze hádat, samozřejmě se jedná o vinobraní. Za návštěvu rozhodně stojí Vinobraní na Kačině, které se uskuteční 9. září na zámku Kačina. Kromě vína si můžete užít ochutnávku burčáků, řemeslné trhy a doprovodný program. Ve stejný den můžete vyrazit na Posvícenské vinobraní v Máslovicích. V malé vesnici nedaleko Prahy zažijete pravou posvícenskou atmosféru plnou dobrého pití a koláčků.

 


Soutěžte!

Nevšední soutěž si pro všechny kuchařinky připravili na Štrúdlových slavnostech v Jesenici. V případě, že se včas zaregistrujete, si můžete 9. září zasoutěžit o nejhezčí a nejchutnější vlastnoručně upečený štrúdl. Pokud vás na soutěžení neužije, pak přijeďte i tak. Ochutnáte nespočet výborných štrúdlů, o kterých se vám bude ještě dlouho zdát.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Babí léto v horách? Poradíme vám, jaká zajímavá místa navštívit v ORLICKÝCH HORÁCH
Výletové rychlovky z Prahy: Jaká jsou blízká a krásná místa?
S podzimem přibývá autonehod! Sedmero bezpečnosti na cestách

 

Rychle za dobrou kávou
Od poloviny září můžete v kavárnách Costa Coffee ochutnat nový exkluzivní druh kávy - 100% arabiku původem ze samotné Kolumbie. Lákavý nádech květinovo-medového aroma je dokonale vybalancován linkou hořkosladkého karamelu. Nová káva je pouze v limitované edici – do konce října - a jenom v pražských kavárnách! S její ochutnávkou proto neváhejte.

 

Costa Coffee káva
(Foto: oficiální zdroj)


Nevšední kaprobraní
Všude se mluví jenom o vinobraní, ale co takové Kaprobraní v Lomnici nad Lužnicí? Akce pro všechny rybáře a rybářky se uskuteční 9. září. Na Farské louce ochutnáte rybí speciality a také se naučíte, jak správně připravit kapra.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře