Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Je libo ochutnat smažené brouky nebo drůbeží pařáty? Co dalšího vám vyrazí dech při návštěvě pravého čínského bistra nebo supermarketu?

Bizarní pokrmy a potraviny, které běžně potkáte v čínských supermarketech a restauracích

Čínská kuchyně
zdroj: Getty Images Čínská kuchyně
aktualizováno 21.10.2018, 00:02 | 21.10.2018, 00:02 | Tereza Majzlíková

Je libo ochutnat smažené brouky nebo drůbeží pařáty? Co dalšího vám vyrazí dech při návštěvě pravého čínského bistra nebo supermarketu?

Jiný kraj, jiný mrav. Pokud vás láká návštěva nejlidnatější země světa, připravte se na pořádný kulturní šok. Překvapí vás například to, že mladí Číňané kvůli místní cenzuře neznají Google, Facebook ani Twitter. Anglicky se s nimi příliš nepobavíte, ale o fotografii vás budou díky vašemu exotickému evropskému vzhledu žádat na každém kroku. Za největší šok ovšem stále považujeme pro nás nepochopitelné místní pokrmy, na které běžně narazíte na trhu, v restauraci nebo v supermarketu.

 

Čínská kuchyně
(Foto: Getty Images)

 

1. Živé žáby


Začneme něčím méně šokujícím. Žáby běžně konzumují i Francouzi a jejich chuť nápadně připomíná kuřecí maso. V čínském supermarketu a na trzích najdete speciální akvária, kde si žáby můžete libovolně nabrat, nechat zvážit na kase a odnést domů na vaření.

 

Čínská kuchyně
(Foto: Getty Images)

 

2. Plazi


Návštěva čínského supermarketu je stejným zážitkem jako návštěva centra největších čínských měst s obrovskými mrakodrapy. Procházíte oddělením exotického ovoce a zeleniny, které hraje všemi barvami a vypadá neuvěřitelně lákavě a najednou spatříte průhledné kádě s vodou, ve kterých by u nás v předvánočním období plavali kapři, v Číně jsou ovšem plné plazů, které si zákazníci můžou volně nabrat a zaplatit u pokladen.


3. Brouci


Menší i obrovské broučky si můžete v supermarketu pořídit v sáčcích jako čipsy nebo vám je v restauraci připraví grilované či smažené. Turisté si je běžně objednávají spíše pro legraci, ale je možné, že některým nakonec doopravdy zachutnají. Proti gustu…

 

Čínská kuchyně
(Foto: Getty Images)

 

4. Želvy


Tady už začíná přituhovat. V našich končinách želvy chováme jako domácí mazlíčky, kteří jsou právoplatným členem rodiny. V Číně se běžně prodávají ke konzumaci.

 

5. Voda s příchutí soli, hovězího masa nebo cheeseburgeru

 

Pokud vás při procházení města přepadne žízeň, pozorně sledujte etiketu vody, kterou kupujete! Zatímco u nás najdete pouze sladké ovocné nebo bylinkové příchutě, v Číně si můžete "vychutnat" vodu s příchutí soli, hovězího nebo cheeseburgeru.

 

6. Drůbeží pařáty


Drůbeží maso je u nás jedno z nejoblíbenějších, ale uvařit hlavní chod zrovna z pařátů by asi ani jednu z nás nenapadlo. V Číně jsou pařáty velice oblíbené a objednat si je můžete téměř v každé restauraci.

 

Čínská kuchyně
(Foto: Getty Images)


7. Kousky masa různých druhů


V praxi to funguje tak, že přijdete do bistra, kde vás čekají prosklené lednice plné různých kousků syrového masa, které není nijak popsané, takže je na vás, abyste ho samy identifikovaly. Maso si volně naberete do nákupního košíku, na kase ho necháte zvážit, zaplatíte a počkáte, až ho personál připraví na venkovním grilu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Milujete exotickou kuchyni? Pozor, může vám i ublížit

Přijďte na chuť indické kuchyni! Zajímavé recepty s játry a fazolkami

Vše o sushi: balíme maki sushi


8. Šnečí ulity


V neposlední řadě při návštěvě Číny určitě narazíte na talíř plný šnečích ulit servírovaných se speciální omáčkou a bylinkami. Správný postup je vložit ulitu mezi zuby a vysát její vnitřek.

 

Tak co? Sbíhají se vám po přečtení tohoto článku sliny nebo se vám udělalo trochu nevolno? Pokud patříte do té druhé skupiny, připravte se, že návštěva Číny pro vás bude tou nejlepší dietou, kterou jste kdy zkusily. Jestli nejste žádné fajnovky a milujete exotická jídla, budete v sedmém nebi. Čeká vás spoustu nových a neotřelých chutí.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře