Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Prezidentské volby jsou za dveřmi, a tak je nejvyšší čas, abyste se o svých favoritech dozvěděli všechny podrobnosti. Víte, kdo byl v KSČ? A kdo naopak organizoval demonstraci proti Topolánkově vládě?

Co byste měli vědět o PREZIDENTSKÝCH KANDIDÁTECH

Prezidentští kandidáti
zdroj: TN.cz Prezidentští kandidáti
aktualizováno 07.01.2018, 18:44 | 07.01.2018, 18:44 | doma.cz

Prezidentské volby jsou za dveřmi, a tak je nejvyšší čas, abyste se o svých favoritech dozvěděli všechny podrobnosti. Víte, kdo byl v KSČ? A kdo naopak organizoval demonstraci proti Topolánkově vládě?

Jak dobře znáte prezidentské kandidáty?


Mirek Topolánek
Jednašedesátiletý Topolánek odevzdal svou kandidaturu na prezidenta jenom pár dní před uzávěrkou přihlášek. Do politiky se zapojil již v roce 1989 a v roce 1994 vstoupil do ODS. Vrcholem jeho politické kariéry byl post premiéra, který zastával od srpna 2006 do května 2009. V následujícím roce odešel z politiky a soustředil se na oblast poradenství, energetiky a působil také jako pedagog. Má čtyři děti a dvě vnoučata.

 

 

Prezidentští kandidáti - Mirek Topolánek
(Foto: TV Nova)


Michal Horáček
Textař, novinář, dělník, spisovatel, spoluzakladatel Fortuny, nebo třeba bookmaker. Všechny tyto profese si vyzkoušel pětašedesátiletý Michal Horáček, který v roce 1989 spoluzaložil iniciativu MOST. Nutno podotknout, že Horáček nikdy nebyl členem politické strany. Má tři děti, Filipa a Ruth z manželství s Rut Horáčkovou, Julii ze současného manželství s Michaelou Horáčkovou Hořejší.

 

Prezidentští kandidáti - Michal Horáček
(Foto: TV Nova)


Pavel Fischer

Také Pavel Fischer nebyl nikdy členem politické strany. Působil však v Kanceláři prezidenta republiky jako poradce Václava Havla. Následně byl velvyslancem ve Francii a Monaku, konkrétně mezi lety 2003 až 2010. V posledních letech byl ředitelem organizace STEM. Je nositelem monackého Řádu svatého Karla a francouzského Řádu čestné legie.

 

Prezidentští kandidáti - Pavel Fischer
(Foto: TV Nova)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Děti volí prezidenta! Jak by měl podle nich vypadat?
VOLBA PREZIDENTA: Jak volit? + nejčastější otázky
7 důvodů, proč jít k volbám


Jiří Hynek
Spoluzakladatel a člen Realistů, Jiří Hynek, vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V současné době zastává pozici prezidenta a výkonného ředitele Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky. Z předešlého manželství má dceru a syna, se současnou manželkou vychovává dva malé syny.

 

Prezidentští kandidáti - Jiří Hynek
(Foto: TV Nova)


Petr Hannig
Petr Hannig pracoval jako redaktor Československého rozhlasu na stanici Vltava, měl svou kapelu Maximum Petra Hanniga, skládal a produkoval hudbu pro české umělce. V roce 2002 založil Stranu zdravého rozumu, která dnes vystupuje pod jménem Rozumní – stop migraci a diktátu EU – peníze našim občanům, důchodcům, dětem, zdravotně postiženým.

 

Prezidentští kandidáti - Petr Hannig
(Foto: TV Nova)


Vratislav Kulhánek
Čtyřiasedmdesátiletý Kulhánek byl v letech 1968 až 1970 členem KSČ. Na svých oficiálních stránkách píše, že epizodu s KSČ zažil jako mladý naiva konce 60. let. V roce 1981 nastoupil do Motoru Jirkov, působil i v její nástupnické společnosti Robert Bosch. Následně byl ve vedení Škody Auto. Dnes pracuje v poradenské společnosti Industrial Advisors. S bývalou manželkou má dvě dcery.

 

Prezidentští kandidáti - Vratislav Kulhánek
(Foto: TV Nova)


Miloš Zeman
Současný prezident Miloš Zeman má s politikou bohatou zkušenost. V roce 1993 se stal předsedou ČSSD a mezi lety 1998 a 2002 byl předsedou vlády. Z ČSSD odešel, a následně se stal čestným předsedou Strany Práv Občanů. Na prezidenta kandidoval již v roce 2003, avšak neúspěšně. Má dceru a syna.

 

Prezidentští kandidáti - Miloš Zeman
(Foto: TV Nova)


Marek Hilšer

V červnu 1989 emigroval do Španělska, po roce a půl se však s rodinou vrátil zpět do Československa. Následně vystudoval mezinárodní vztahy na Univerzitě Karlově a lékařství na 1. lékařské fakultě na Univerzitě Karlově. Absolvoval stáž v Poslanecké sněmovně a v roce 2008 organizoval demonstraci proti Topolánkově vládě, která přemýšlela o privatizaci fakultních nemocnic. V současné době pracuje jako pedagog a vědecký pracovník na 1. LF UK.

 

Prezidentští kandidáti - Marek Hilšer
(Foto: TV Nova)


Jiří Drahoš

Jiří Drahoš vystudoval fyzikální chemii na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Po listopadu 1989 působil v několika manažerských pozicích. Byl předsedou ústavních odborů, zástupcem ředitele a pak osm let ředitelem Ústavu chemických procesů Akademie věd ČR. V roce 2009 se stal předsedou Akademie věd ČR. Se svou manželkou má dvě dcery.

 

Prezidentští kandidáti - Jiří Drahoš
(Foto: TV Nova)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře