Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chcete si o víkendu odpočinout a nabrat nové síly? Co si takhle udělat výlet na gastrofestival nebo vyrazit s dětmi za zábavou?

Co dělat o víkendu? S dětmi si vyřežte dýni, s přáteli vyrazte za burčákem

Víkend - 1
zdroj: Thinkstockphotos Víkend - 1
aktualizováno 29.09.2017, 00:02 | 29.09.2017, 00:02 | doma.cz

Chcete si o víkendu odpočinout a nabrat nové síly? Co si takhle udělat výlet na gastrofestival nebo vyrazit s dětmi za zábavou?

Dýňová sezona
Dýně se v poslední době těší velké oblibě i u nás. Pokud máte zručné děti, pak se můžete vydat na Šalmanovické dýňobraní, kde si 30. září budou moci vydlabat svou dýni. Navíc je připraven bohatý doprovodný program, takže si odpoledne užije celá rodina. Podobnou akci připravili také na Zámku Žďár nad Sázavou. V sobotu si budete moci zařádit v kreativních dílnách a síly na další vydlabávání naberete třeba u dýňových pochoutek. Vyřež si svou dýni, tak se nazývá akce, která se koná v sobotu i v neděli v Arboretu Nový Dvůr. Sami uvidíte, že vyřezat strašidýlko do dýně není žádná legrace.

 


Za dobrým pitím

Už jste přesyceni vinobraní? Pak se v sobotu vydejte na Burčákové slavnosti na Severomoravskou chatu na vrcholu Pohořelce nad obcí Podlesí. K dobrému pití vám navíc zahraje i cimbálovka, což svědčí o tom, že o dobrou zábavu nebude nouze. Pokud se vám přeci jenom zasteskne po víně, pak po celý víkend máte možnost navštívit Karlštejnské vinobraní 2017. Bohatý program z doby středověku, ochutnávky vín a kulinářských specialit, rytířský turnaj, vystoupení mágů…to je jen výčet aktivit, na které se můžete na Karlštejně těšit. Samozřejmě, že můžete na vinobraní vyrazit autem, ale mnohem stylovějším dopravním prostředkem bude parní vlak. Ten na Karlštejn vyjede jak v sobotu, tak i v neděli ze Smíchovského nádraží.

 


Pořádné dobroty

Všichni milovníci husích a kachních pokrmů si nesmějí nechat ujít Husí slavnosti v Boskovicích 2017, které proběhnou od 30. září do 1. října. Kromě husích specialit na vás čeká bohatý doprovodný program, který si užijí i děti. Co neodmyslitelně patří ke kachně? No přeci knedlík! Za tím karlovarským se vydejte v sobotu 30. září na Karlovarský Knedlík Fest. Navíc se můžete těšit i na zabíjačkové hody a doprovodnou hudbu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Výletové rychlovky z Prahy: Jaká jsou blízká a krásná místa?
Babí léto v horách? Poradíme vám, jaká zajímavá místa navštívit v KRUŠNÝCH HORÁCH
JESENÍKY: Na výlet do hor? Poradíme vám, jaká zajímavá místa navštívit


Akce v Praze

V sobotu je pro všechny Pražany připraven Podzimní den českého medu na Náplavce. Med, medovina, medové perníčky nebo třeba medová kosmetika, to všechno si budete moci na Náplavce zakoupit nebo ochutnat. Z medových slavností můžete rovnou zavítat na Vegefest, který proběhne po celý víkend ve Starém Purkrabství na Vyšehradě. Doprovodný program je připraven i pro děti. Návštěvníci se mohou těšit na živé koncerty, kruhy zpívání a bubnování, cvičení a pohybové workshopy pod širým nebem, dětský koutek, divadlo pro děti, masážní stan a další.

 


Pokud vás jídlo příliš nebere, pak se tento víkend vydejte na Den Architektury 2017. Letos nese festival podtitul „Postaveno na vodě“, a vy se můžete těšit na zajímavé architektonické skvosty. Od soboty 30. září až do 28. října si můžete vychutnat Festival Kavárny naživo. V průběhu celého měsíce se v pražských kavárnách ocitnou výstavy, koncerty, přednášky a další umělecké projekty.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře