Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Exkluzivní příběh z pera Simony Votyové jen na Doma.cz. Kapitola třetí má název Kocovina.

ČTYŘICÍTKA NA KRKU, DRUHÝ NÁDECH: Kocovina

Příběh na pokračování
Příběh na pokračování
aktualizováno 30.05.2018, 17:08 | 30.05.2018, 00:00 | doma.cz

Exkluzivní příběh z pera Simony Votyové jen na Doma.cz. Kapitola třetí má název Kocovina.

Sledujte s námi napínavý, romantický, i zábavný příběh brzy čtyřicátnice Dariny, hrdinky, se kterou se v příbězích spisovatelky Simony Votyové budete na doma.cz potkávat každé dva týdny. Čeká ji plno životních zvratů a příhod, například seznamka, plastika, výpověď v práci, rozvod, dceřin maturiťák nebo rande. Konec každé kapitoly bude otevřený a vy rozhodnete v anketě pod textem, jak dopadne.

 

PŘEČTĚTE SI MINULOU KAPITOLU!

 

Kocovina

 

Třeští mi hlava a to mám v sobě už dva Brufeny. Přijde mi, že se točí se mnou celá zem a do toho se mi do mozku zabodávají střípky z dnešní noci. Já jsem s Radkem fakt odešla k němu domů. Bohužel si toho moc nepamatuju. Ale že jsme se spolu milovali, to vím jistě. Na kuchyňské lince a pak v ložnici. Uff. Ještě, že je sobota a můžu celý den jenom ležet. A čekat. Až se mi udělá líp. A jestli mi napíše.

 

 

V hlavě mi snad klepou permoníci kladívky a do toho se ozve ťukání i na dveře ložnice. Sundám si mokrý hadr z čela a koukám na rozmazané dveře. Nejspíš jsem pořád opilá.
„Ty teda vypadáš! Co ti je?“ ozve se hlas mé dcery. Posadím se a v tu ránu se zatočí celý pokoj.
„Včera jsme byly s holkama v baru,“ lžu, protože jí nechci vykládat, že jsem skočila do postele hned s prvním mužským ze seznamky. Sama tomu nemůžu věřit. Jsem najednou jak utržená ze řetězu.
„Tos hned dopadla takhle?“ diví se, ale když vidí, že sotva odpovídám, přestane mentorovat a donese mi nějakou zelenou šťávu.
„To tě postaví na nohy,“ podává mi skleničku a já to poslušně vypiju, přestože to je odporná pachuť. Lucka je přebornice na všechny možné i nemožné bylinkové receptury, umí si poradit s každým neduhem, takže jí věřím.
„Víš to, že přijde Snejk na oběd, že jo?“ zeptá se mě. Samozřejmě, že jsem na to zapomněla. Snejk je Lucčin nový kluk a zrovna dneska k nám má přijít poprvé. Vážnou známost ještě neměla, jenom si občas s někým někam vyrazila, takže je to opravdu událost. Měla jsem v plánu uvařit něco dobrého a taky uklidit. Jsem fakt příšerná.
„To víš, že jo. Dám se do kupy,“ snažím se zmobilizovat všechny svoje síly a doufám, že ze sebe zvládnu udělat člověka dřív, než Snejk dorazí. Nic moc o něm nevím, jenom to, že jsou spolu tři měsíce. Lucinka trvala na tom, že mi ho chce rovnou ukázat, abych si udělala obrázek sama.
„Uvařila jsem rajskou, má ji rád a ty taky,“ řekne a celá září.
„Kdys to dělala, když jsi v noci tancovala?“ divím se.
„Po práci,“ odpoví.
„Tos vařila někdy ve čtyři ráno?“
„No jo a taky jsem pekla,“ usměje se, „a ty si jdi dát radši studenou sprchu a vyčisti si zuby, táhne to z tebe jako ze sudu,“ chechtá se a pak dodá, že Snejk tu bude už za hodinu.

 

Nestačím se divit, jak vzorně Lucinka uklidila a prostřela. Asi ho musí opravdu hodně milovat, protože domácí práce nejsou zrovna její oblíbená aktivita. Mám radost. Prožívá jedno z nejhezčích období, kterým zamilování bezesporu je. Mimoděk se podívám na mobil, jestli mi nepíše Radek, ale pochopitelně ne. Možná ještě spí, namlouvám si, ale přeci jenom nejsem tak naivní, abych věřila, že tenhle románek může pokračovat. Smsky mi ovšem chodí od Milana. Pořád. Jenže momentálně nemám chuť mu odepisovat. Copak se můžu jeden den vyspat s jedním a hned na to si psát s druhým? Možná.. Z myšlenek mě vytrhne domovní zvonek a Lucka vystřelí otevřít svému milému. Rychle se zkontroluju v zrcadle, jestli vypadám jako normální matka a ne vyžilá alkoholička a pak se už v klidu usadím ke stolu. Slyším, jak se v předsíni vítají a taky líbají. Jsem hrozně zvědavá, jaký bude. Hlavně, ať je hodnej, to je nejdůležitější, přeju si..

 

Rozzářená Lucinka vede za ruku svého kluka a oba se chichotají. Taky se usmívám. Když ho ale uvidím, ztuhne mi úsměv na tváři. Jemu taky. Chvíli na sebe vytřeštěně zíráme. Mám pocit, že se zastavil svět. Přijdu si jako v blbým filmu. Tohle přeci nemůže být pravda!
„To je Snejk,“ slyším jakoby z dálky. Udělá se mi špatně. Žluč se mi dere z krku ven a rychle běžím na záchod. Zvracím.
„Mami, je to dobrý?“ klepe moje dcera starostlivě na dveře. Ne, není to dobrý, chce se mi zařvat. Ale místo toho vylezu, omluvím se jí a jdu si opláchnout obličej studenou vodou. Pak se pomalu přišourám do kuchyně k jídelnímu stolu, kde sedí on. Radek.

 

 

Podává mi ruku a v jeho tváři čtu strach. Bojí se, co udělám. Já to nevím. Zatím se posadím a naliju si kafe. Mlčím.
„Mámě není dneska dobře. Po sto letech vyrazila ven a hned se zrychtovala,“ vysvětluje Lucinka a sedne si mu na klín. Obejme ji kolem ramen potetovanýma rukama, kterýma mě před pár hodinama držel v náručí. Znovu se mi zvedne žaludek. Odvrátím od nich zrak a rychle se napiju kávy. Je mi jedno, že je příšerně horká, aspoň na vteřinu spálím bolest, která mi svírá celé tělo. Moje dcera chodí s hajzlem. A já jí zničila první velkou lásku. Tak moc se mi klepou ruce, až kafe vybryndám. Černý flek třísní bílý ubrus a dokonale nastiňuje tento okamžik.


„Proč vám říkají Snejk?“ vysoukám ze sebe. Radek se na mě rozpačitě podívá.
„To je moje přezdívka na motorkách,“ hlesne a uždibuje bábovku, kterou kvůli němu pekla moje dcera v noci po práci, přestože je vždycky utahaná jako kotě, zatímco on se pelešil s její matkou.
„Je to závodník,“ pyšní se Lucinka a vlepí mu pusu. Nedokážu se na ně už víc dívat. Vstanu a omluvím se, že mi opravdu není vůbec dobře. Radek si viditelně oddechne, Lucinka se tváří mrzutě. Představovala si to jinak.
To já rozhodně taky.
A pak chodím po ložnici sem a tam jako smyslů zbavená a přemýšlím, jestli mám říct svojí dceři pravdu a zlomit jí srdce. Nebo mám mlčet a přihlížet, jak chodí se znuděným děvkařem?

 

Jak to bude dál? Rozhodněte sami hlasováním v následující anketě. Hlasovat můžete do středy 6.6.2018. Další příběh na doma.cz najdete ve středu 13.6.

 

Anketa
Co má Darina udělat?
 

 

Více o autorce se dozvíte na jejím webu, facebooku a instagramu. Přečtěte si i o jejím úspěšném románu Provařená.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře