Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Exkluzivní příběh z pera Simony Votyové jen na Doma.cz. Kapitola druhá má název Seznamka.

ČTYŘICÍTKA NA KRKU, DRUHÝ NÁDECH: Seznamka

Příběh na pokračování
Příběh na pokračování
aktualizováno 16.05.2018, 00:00 | 16.05.2018, 00:00 | / Simona Votyová exkluzivně pro Doma.cz

Exkluzivní příběh z pera Simony Votyové jen na Doma.cz. Kapitola druhá má název Seznamka.

Sledujte s námi napínavý, romantický, i zábavný příběh brzy čtyřicátnice Dariny, hrdinky, se kterou se v příbězích spisovatelky Simony Votyové budete na doma.cz potkávat každé dva týdny. Čeká ji plno životních zvratů a příhod, například seznamka, plastika, výpověď v práci, rozvod, dceřin maturiťák nebo rande. Konec každé kapitoly bude otevřený a vy rozhodnete v anketě pod textem, jak dopadne.

 

PŘEČTĚTE SI MINULOU KAPITOLU!

 

Seznamka

 

Masochisticky se užírám zíráním na Štěpánovu facebookovou zeď. Ve vztahu je teď s ní. A ona přidává jejich společné fotky snad každých pět minut. Jak spolu snídají, jedou na kole, venčí psa. Štěpán nemá psy rád. Aspoň mi to vždycky tvrdil, když jsem škemrala, že bych si nějakého ráda pořídila. Aby se mnou chodil na procházky, když nikdo jiný nechtěl. Aby byl se mnou doma, když nikdo jiný nebyl. Aby mi byl věrný... Pod jednou z fotek přibyl právě komentář: Sluší vám to spolu. Srdce se mi prudce sevře, jako by ho někdo hodil do ždímačky. Párkrát se zhluboka nadechnu a najedu na profil Martina. Taky můžu mít milence, odfrknu si.

 

Masochisticky se užírám zíráním na Martinovu facebookovou zeď. Je ve vztahu s nějakou Denisou. Ještě před měsícem nebyl. To snad není možný. Denisa přidává jejich společné fotky taky každých pět minut. Rozbrečím se. A pak bulím celou noc.

 

Nevstanu. Civím do stropu. Zmobilizuju síly, abych se aspoň omluvila z práce. Takhle jsem si nový začátek rozhodně nepředstavovala. Po hodině se konečně rozhodnu přestat se litovat a začít něco dělat. Takže místo toho, abych zrovna seděla na poradě, listuju v seznamu fotek na internetové seznamce Tinder.


„Když se ti nelíbí, dáš křížek, když se ti líbí, dáš srdíčko. Pokud ti dá srdíčko ten samý, kterému jsi ho dala ty, budete mít spojení a můžete si začít psát,“ vysvětlila mi Kačka, jak to na Tinderu chodí. Zatím jsem rozdala snad stovku křížků a šest srdíček. Mám dvě spojení.

 


Milan 45, trochu vypadá jako Janek Ledecký. Určitě dostává srdíček hodně, protože ve své věkové kategorii mezi pupkáči dost vyčnívá.


Radek 34, potetovaný frajírek v kožené bundě se smyslnou pusou a svůdnýma očima. Jo, je mladší. Srdíček bude mít milion. Ale je tak sexy, že jen při pohledu na jeho fotku se mi podlamují kolena. Divím se, že dal srdíčko i mně. Ale možná se za jeho fotkou schovává starý úchylák.


Radek mi píše: Čus krásko, moc ti to sluší.
Culím se do mobilu jako puberťačka a doufám, že to je opravdu ten kluk z fotky a ne nějaký děda.
Odepisuju: Tobě taky.
Za pikosekundu odpoví: Když nám to oběma tak sluší, co se vidět? Očividně se s tím nepáře.
Vyťukám: Tak jo. A přidám smajlíka.


Do toho píše Milan: Krásné ráno, krásná paní.
Zasměju se nahlas. Kdyby mě teď viděl opuchlou po probulené noci, to by koukal na krásnou paní..
Odpovídám: Krásné ráno, milý pane.
Milan: Ráno je krásné, když mi píše tak krásná žena.
Že by takový romantik? Nebo jednoduše ví, co se ženským líbí.
 

Radek: Co děláš dneska večer, kočko?
Ten jde na to pěkně rychle.. Jenže na co čekat?
Já: Mám rande?
Radek: Doufám, že se mnou!
Já: Jasně. A smajlík s pusinkou.
Milan: Co by tak krásná žena řekla na to, kdybych ji pozval na večeři?
Já: Dobrou chuť? Smajlík.. Chechtám se. Jsem fakt vyzrálá žena..
Milan: Mám to brát jako souhlas?
Já: Ano. Tři smajlíky.Taky se s tím nebudu párat.
Zase Radek: Co třeba bar Nebe v osm?
Milan: Šlo by to v neděli večer?
Já oběma: Ano.

 

Skáču po posteli, ve které jsem v noci ležela chcíplá strachy, že je konec všeho. A najednou mám rande! Dokonce hned dvě! Nedělám si iluze, že bych našla pana Božského. Protože ho ani nehledám. Ani nepotřebuju. Stačí mi milý člověk, se kterým se trochu zasměju. Někdo, komu se budu líbit. Kamarád s výhodami, to je přesně to, co by se mi momentálně líbilo. A když to nebude Milan ani Radek, nevadí. Hlavně, že zažiju aspoň ještě NĚCO.

 

Skoro celý den si s oběma píšu. Milan je manažer s nedostatkem času. Radek je motokrosový závodník, obklopen jen chlapama a blbkama, jak mi napsal. Neví, kolik mi je a nejpíš i to, že jsem taky blbka.

 

 

Stojím před skříní nad kupou hadrů a zjišťuju, že nemám co na sebe. Klasika. Nakonec si natáhnu tričko, džíny a pořádně se zmaluju. Dám si na kuráž Frisco a ve vlaku ještě jedno, přeci jenom je to po tolika letech moje první rande. V hlavě se mi melou katastrofické scénáře, ve kterých je Radek sériový vrah, má šílenou úchylku a nejhorší je asi ten, kdy mi řekne, že jsem moc stará.

 

Když vcházím do baru, jsem díky alkoholu naštěstí celkem v pohodě. Taky mě uklidní, že je tu přítmí, tudíž si nemusí hned všimnout mých vrásek kolem očí. Porozhlídnu se po poloprázdném podniku a už vidím, jak si to ke mně šine vypasované tričko. Lehce mě políbí na tvář. Krásně voní. Zeptá se, co piju, objedná a pořád se usmívá s ďolíčkem ve tváři, kvůli kterému ho všichni musí milovat. Nedokážu ze sebe vypravit ani slovo. A tak povídá on. Vypráví vtipné historky ze svých závodů. Směju se jako dlouho už ne a roztávám. Nenuceně mě chytne za ruku a proplete svoje prsty s mými, jako bychom k sobě patřili odjakživa.


„Proč se takovej kluk jako ty seznamuje přes Tinder?“ zeptám se, protože je očividně jasné, že by mohl mít každou, na kterou ukáže.
„Chtěl jsem to vyzkoušet. Zajímalo mě, co se prostě stane,“ pokrčí ledabyle rameny a odfoukne si pramen vlasů, který mu padá do očí.
„Takže experiment?“ rýpnu si, možná trochu víc rozladěně než bych chtěla, i když vlastně nevím proč.
„Vlastně jo,“ odpoví upřímně a dolije mi víno.
„Zkusil jsi už všechno, co se dalo a trochu ses nudil?“ vyptávám se na něco, co je zřejmé.
Zase se usměje s tím svým ďolíčkem a lehce mě pohladí po ruce. Projede mnou snad milion voltů a myslím jenom na to, jak moc bych ho chtěla políbit.
„Experiment se mi ale líbí,“ zazubí se a začne mi přejíždět dlaní po lícních kostích. Cítím, jak rudnu a točí se mi hlava. Přestože bych měla být spontánní, začne mi v mozku hned šrotovat. Myslím na to, že určitě očekává, jak mu okamžitě skočím do postele. V tuhle chvíli netoužím po ničem jiném. Jenže pitomý hlásek v mé hlavě piští, že pak mi už nikdy nezavolá a každou minutu budu koukat do mobilu, jestli od něj přijde smska. Nejspíš se nedočkám, protože experiment skončil. A budu hotová. Budu zase bulet. To vím jistě. Stojí to vůbec za to? Jenže co jsem čekala? No, určitě ne, že to půjde takhle rychle. Zatím by mi stačil pouhý flirt. Ještě ve chvíli, kdy mě začne líbat, mi tohle všechno víří hlavou. Pak se ale rozplynu v jeho náruči.

  

Jak to bude dál? Rozhodněte sami hlasováním v následující anketě. Hlasovat můžete do středy 23.5.2018. Další příběh na doma.cz najdete ve středu 30.5.

 

Anketa
Co má Darina udělat?
Hlasovalo 47 lidí
 

 

Více o autorce se dozvíte na jejím webu, facebooku a instagramu. Přečtěte si i o jejím úspěšném románu Provařená.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře