Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rádi byste strávili romantický víkend, ale v hotelu to tak nějak není ono? Staňte se na pár dnů princeznou a užijte si zámecké prostředí do sytosti. Do módy přišly chateau hotely, tedy hotely, které své služby nabízí přímo v prostorách zámku nebo ...

Dopřejte si pořádnou porci romantiky! Ubytujte se na zámku

pár na zámku
zdroj: Getty Images pár na zámku
aktualizováno 02.11.2019, 00:00 | 02.11.2019, 00:00 | doma.cz

Rádi byste strávili romantický víkend, ale v hotelu to tak nějak není ono? Staňte se na pár dnů princeznou a užijte si zámecké prostředí do sytosti. Do módy přišly chateau hotely, tedy hotely, které své služby nabízí přímo v prostorách zámku nebo luxusní vily.

Výhoda chateau hotelů spočívá v tom, že se často nachází na místě obklopeném přírodou nebo alespoň zámeckým parkem, většinou máte k dispozici také úžasný výhled. Oproti klasickému hotelu je na zámcích víc klidu, nejenže zámky nabízí větší prostory, ale stěny mezi pokoji jsou také silné a vy tak rozhodně neuslyšíte své sousedy. Interiér bývá zařízený v klasickém stylu a vybavený designovým nábytkem, který zapadá do celkového dojmu.


Mnoho chateau hotelů má v nabídce také lázeňské služby, díky kterým se můžete nechat v luxusním zámeckém prostředí hýčkat. Nemluvě o nezapomenutelné atmosféře, kterou pobyt na zámku poskytuje. Mnoho chateau své prostory uzpůsobuje i pro různé společenské akce. Často se tu také nabízí možnosti sportovního vyžití.


Které chateau hotely se vyplatí navštívit?


Chateau Mcely


Pokud nechcete zajíždět daleko od Prahy, bude pro vás vhodné ubytování v tomto zámeckém hotelu umístěném severně od hlavního města. Za necelou hodinu už se budete nacházet na zámku zasazeném do přírodního prostředí. Každý pokoj tu má jméno a svůj vlastní styl. V prvním patře je zařízení pokojů inspirované světadíly, v druhém patře zase časem.

 

Hotel Mcely
(Foto: Archiv firem)


Chateau Mcely také vždy nabízí sezónní menu, nyní Svatohubertské a Svatomartinské. Zdejší restaurace patří mezi nejlepších deset restaurací v České republice. Pokud chcete udělat něco pro své tělo, můžete si tu dopřát venkovní vířivku, navštívit přírodní biotopické jezírko, přírodní fitness a zacvičit si podzimní jógu. A možná vás potěší také to, že je tento hotel eco-chic, tedy funguje v souladu s životním prostředím.


Pension Zámek Rudník


Jestliže chcete návštěvu chateau hotelu zkombinovat s horským prostředím, vyrazte na tento zámek nacházející se v nádherné krkonošské krajině. Hotel nabízí možnost projet se na koních či ponících. Pro ty, kdo se tu chtějí stravovat sami, jsou tu k dispozici pokoje s kuchyňkou nebo kuchyňka na patře. Zámek je dobře dostupný i autobusovou dopravou, 300 metrů od penzionu se nachází autobusová zastávka. V blízkém okolí zámku se nachází například ZOO Dvůr Králové, Trutnov, Janské Lázně nebo lyžařská střediska.

 

Hotel Rudník
(Foto: Archiv firem)


Hraniční zámeček (Chateau de Frontiere)


V tomto klasicistním zámku nacházejícím se v Hlohovci u Břeclavi v Jihomoravském kraji dřív pobýval rod Liechtensteinů, nyní si sem ale můžete přijet odpočinout i vy. V posledních letech zámek prošel rekonstrukcí, která byla směrována tak, aby se co nejvíc podobal původní verzi. Na zámku se nachází luxusní restaurace, která nabízí degustaci moravských vín a stravování ve stylu fine dining. To znamená, že zde dbá na pohodlí a nemusíte řešit, co si k večeři vezmete na sebe.

 

Hraniční zámeček
(Foto: Archiv firem)


Zajít tu také můžete do vinárny, kde vám zahraje cimbálová muzika. Kromě ubytování a stravy hotel poskytuje také možnost využít vyhřívaný venkovní bazén, bowlingové dráhy a konferenční místnost. V okolí zámku se nachází cyklostezka. Nedaleko od zámku také můžete navštívit Mikulov, Dolní Věstonice nebo Lednicko-Valtický areál.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zámek Kunštát vás vítá. Těšte se na pohádkovou atmosféru
Telč je perla mezi moravskými zámky
Víkend jako z pohádky? Objevili jsme pro vás nejkrásnější zámecké hotely v Česku


Chateau Hotel Kotěra


Tento hotel je umístěny přibližně hodinu od Prahy. Jde o neoklasicistní vilu od slavného architekta Jana Kotěry. Kromě toho, že jsou tu často připravované zábavné programy, si v tomto prostředí můžete zajít na masáž, zahrát si tenis a mnoho dalšího. Je to také ideální místo pro svatbu nebo například oslavu kulatin.

 

Hotel Kotěra
(Foto: Archiv firem)


Z původních prostor toho tady sice moc nezbylo, stejně je ale toto místo považováno za architektonickou zajímavost. Podařilo se tu totiž shromáždit jedinečnou sbírku nábytku, který je stejně starý jako zámek. V zámeckých prostorách i v pokojích tak můžete vidět nábytek od samotného Jana Kotěry a dalších architektů a umělců. Také se tu nachází sochy Jana Štursy, žáka samotného Josefa Václava Myslbeka. Stěny zámku zdobí výmalby od Jana Kysely.

 

Lázně Darkov zvou do prvorepublikových pokojů

 

Vychutnejte si atmosféru první republiky v Lázních Darkov. Připraveny jsou lázeňské procedury podložené tradicí, ubytování ve stylově zařízeném pokoji a speciální prvorepublikové menu, na kterém naleznete například husí stehno v šouoletu, taliány nebo české buchty. Dále se můžete projet historickým automobilem, vyfotit se ve vtipném fotokoutku či získat jubilejní sadu historických pohlednic.

 

Lázně Darkov
(Foto: Archiv firem)


Chateau Monty SPA Resort


Chateau Hotel Monty se nachází v lesoparku v Mariánských Lázních. Interiér je zařízený v secesním stylu a kromě příjemně strávené dovolené tu také můžete načerpat síly ve wellness. Zdejší SPA nabízí třeba služby jako je medová koupel či čokoládová masáž. Chateau Monty je situován jen 10 minut od centra Mariánských lázní a přesto máte pocit, že tu jste v klidu a přírodě. V okolí hotelu se navíc nachází několik přírodních zajímavostí, třeba například Národní přírodní rezervace Kladské rašeliny nebo přírodní rezervace Mokřady pod Vlčkem.

 

Hotel Monty
(Foto: Archiv firem)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře