Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na podzim už tradičně vydávají české a moravské rybníky svá bohatství. Každým rokem, za stoupajícího zájmu veřejnosti, z nich rybáři vytáhnou stovky tun ryb. Výlovy jsou velkou událostí jak pro rybáře, tak i pro přihlížející návštěvníky. Kromě zaj...

Idylický podzimní výlet? Zamiřte na výlov rybníků a vychutnejte si české ryby + RECEPT

Výlov - 5
zdroj: Bohemia Sekt Výlov - 5
aktualizováno 15.09.2019, 00:00 | 15.09.2019, 00:00 | doma.cz

Na podzim už tradičně vydávají české a moravské rybníky svá bohatství. Každým rokem, za stoupajícího zájmu veřejnosti, z nich rybáři vytáhnou stovky tun ryb. Výlovy jsou velkou událostí jak pro rybáře, tak i pro přihlížející návštěvníky. Kromě zajímavé podívané a doprovodného programu nabízí také skvělou příležitost k nákupu různých druhů oblíbených sladkovodních ryb.

Stejně jako k létu patří koupání a slunce, patří k podzimu výlovy rybníků. Čas, kdy jsou z vody vytažené sítě plné ryb a kolem se line vůně rybích pochoutek a svařeného vína, má jedinečnou atmosféru, za kterou na podzim míří desítky tisíc lidí. Výlovy probíhají hlavně v druhé polovině září a v říjnu, začínají vždy brzy ráno, už okolo sedmé hodiny. Chytit začátek, při kterém je vidět nejvíce z rybářské práce, znamená přivstat si.

 

Zážitek pro celou rodinu

 

Protože se z výlovů stala společenská událost pro celou rodinu, bývá součástí také doprovodný program pro děti. Ty si mohou na rybu sáhnout a vyzkoušet si její výlov z kádě. Jakou má chuť, se malí i velcí návštěvníci dozví ve stáncích s rybími specialitami, kde se nejčastěji podávají oblíbené kapří hranolky. Podzimní výlovy jsou také skvělou příležitostí, kde si čerstvou rybu koupit a k dostání jsou také druhy, které po zbytek roku těžko seženete. Domů si nejčastěji můžete odnést kapra, candáta, pstruha nebo třeba štiku.

 

Výlov - 3
(Foto: Bohemia Sekt)

 

Pokud plánujete navštívit výlov rybníku poprvé, přečtěte si pár šikovných rad, které se vám budou před cestou hodit.

 

Desatero návštěvníka výlovu rybníku

 

1. Výlov začíná brzy! Zátah ryb do sítí, který bývá tím nejzajímavějším, co během výlovu uvidíte, se provádí okolo 7. hodiny. Další práce rybářů a doprovodný program pak trvá většinou do odpoledne.


2. Gumáky s sebou. Kolem rybníků v čase výlovů bývá mokro a bahnitý terén. Teple se oblečte, přibalte si pláštěnku a nezapomeňte na holínky.


3. Na místě si můžete koupit živou rybu nebo si ji nechat vykuchat a naporcovat.


4. Připravte se na nápor lidí. Výlovy jsou v posledních letech lákadlem, které touží spatřit tisíce lidí. Čekání ve frontě může být otravné, zpříjemněte si ho šálkem horkého svařáku.

 

Výlov - 2
(Foto: Bohemia Sekt)


5. Vezměte s sebou děti. Výlov je zážitkem pro dospělé, ale hlavně pro prcky. Součástí výlovů je i bohatý doprovodný program, možnost spatřit živé ryby nebo si je vyzkoušet vylovit z kádě.


6. Z výlovu si můžete odnést druhy ryb, které jindy těžko seženete. S návštěvou neotálejte, ať na vás ryby ještě zbydou.
 

7. Čerstvost zaručena! Nic se nevyrovná chuti ryby, která je právě vytažená z vody.


8. Rybí speciality jako rybí polévka, grundle, kapří hranolky i sušené ryby. Takové dobroty můžete během výlovu ochutnat.


9. Při výlovu můžete vidět i pěkné a na pohled zajímavé tradice cechu rybářského, například pasování rybářským právem. To se vykonává pomocí tzv. ferfule, “dřevěné plácačky”, která je součástí rituálu.


10. Kromě ryby si můžete z akce odnést zážitky, zajímavé informace o rybách včetně tipů na jejich přípravu a třeba i rybí šupinu do peněženky. Ta z výlovu vám k penězům určitě pomůže.


Výlov - 4
(Foto: Bohemia Sekt)

 

 

Jak rybu připravit originálně?

 

Koupíte-li si čerstvou rybu domů, určitě máte oblíbený rodinný recept, jak ji připravit. Kapr se nejčastěji jí pečený nebo smažený, případně se naporcuje a smaží jako stále populárnější kapří hranolky. Chcete-li připravit jídlo lehčí a módnější, zkuste gastro trend v podobě poke bowl.

 

RECEPT: Barevná miska Poke bowl s kaprem

 

Poke bowl jsou sympatické, a hlavně zdravé misky plněné rýží, syrovou rybou, zeleninou nebo třeba bylinkami. Jídlo vzniklo původně na Havaji jako zdravý a rychlý pokrm surfařů. Už dávno není jen jejich doménou, ale zamilovali si ho všichni příznivci syrových i marinovaných ryb. Barevnou misku, která bude výborně chutnat a také skvěle vypadat, si připravíte snadno a rychle u vás doma. Vyzkoušejte její variantu s typicky českou rybou, jako je kapr.

 

Výlov - 1
(Foto: Víno Mikulov)

 

Suroviny na 1 misku

 

Suroviny tepelně upravené:


1 šálek vařené sushi rýže
1 menší hrst rýžových nudlí
150 g kapra v tempuře

 

Suroviny syrové:


½ ks okurky na plátky
½ ks cukety vařené ledem
½ ks avokáda na kostky
½ ks řapíkatého celeru
3ks ředkvičky na kolečka
1ks jarní cibulky
Proužky mrkve juliene
List hlávkového salátu


Salát:


1 cm nakládaného zázvoru
2 ks okry
½ ks manga

 

Dresink:


2 lžíce sójové omáčky Kikoman
1 lžíce sezamového oleje
Šťáva z 1 ks limety

 

Posyp:


Sezamové semínko bílé a černé, řasa nori


Postup:


Kapří filety obalte v mouce. Na tempuru smíchejte v míse mouku, kukuřičný škrob, sůl, vejce a perlivou vodu. Směs jen lehce promíchejte, drobné hrudky nevadí.


V hrnci rozpalte olej. Pomoučněné kapří filety obalte v těstíčku a vložte je do rozpáleného oleje. Osmažte je dozlatova.


Připravené suroviny v množství dle libosti nakrájejte na plátky nebo kostičky a postupně poklaďte do misky. Na vrh položte hotového kapra.


ČTĚTE TAKÉ:

Vikingská dieta: Zamává s kily i zlým cholesterolem
Ryby v jídelníčku: Proč jsou tak zdravé a které si dopřát nejčastěji?
Ryby jsou ideální pokrm pro zdravá játra

 

Čím to zapít?

 

Pořekadlo praví: Ryba musí plavat. Ovšem ne ve vodě, ani na talíři, ale v žaludku. Že je rybu potřeba nejen dobře připravit, ale také řádně zapít, to se ví. Stejně tak do obecného povědomí patří, že se k ní hodí bílé víno. Horší už je to však s výběrem vhodné odrůdy, kdy většina lidí tápe. Přitom dát si k rybě to správné a kvalitní víno znamená znásobit zážitek z výtečného pokrmu. I když zcela jasná pravidla neexistují, je tu pár návodů, podle kterých si dobré víno k rybě dokáže vybrat i sommelier “amatér”.

 

První, na co se dá vsadit, je původ vína. K české rybě nejlépe sedne víno z českých a moravských vinařství. Dále platí, že chuť jídla a vína by měla být v harmonii, jedna složka by neměla druhou upozaďovat. K rybám jen s jemným dochucením a minimem přidaných ingrediencí, často se tak připravuje candát a pstruh, se hodí odrůdy vína s jemnější chutí a elegantní vůní jako je Chardonnay nebo Rulandské bílé. Naopak ryby ve výrazné úpravě potřebují výrazná vína s plnou kyselinou, tím mohou být například suché Ryzlinky.

 

Suché bílé víno také pomáhá vypořádat se s tukem obsaženým v rybě, krásně jej spláchne a usnadní trávení. Ke středně tučným rybám, mezi které se řadí třeba pstruh nebo právě kapr, se hodí odrůdy s výraznou kyselinkou. To se hodí, zejména když kapra smažíte nebo pečete a jíte s vydatnou přílohou. „Ke kaprovi mám vyzkoušené Víno Mikulov Sommelier Club Ryzlink rýnský pozdní sběr 2017. Kapr je tučná ryba, a proto potřebuje víno s výraznou kyselinkou,” říká hlavní sommelier Bohemia Sekt David Král.

 

Červené víno k sladkovodním rybám raději vynechte. K rybám obecně patří bílé, ale samozřejmě existují výjimky, červené se hodí například ke grilovanému steaku z lososa (zkuste Pinot Noir nebo Bardolino). Kromě vína jsou k rybám dobrou volbou také bílé sekty, zejména suché. Máte-li rádi i další rybí pochutiny, jako kaviár nebo tatarák z lososa, zkuste k němu kvalitní francouzský crémant s jemnějším perlením.

 

 

S čím nesáhnete vedle?

 

Víno a sekt
(Foto: Archiv firem)

 

* Suchý Ryzlink rýnský 2017 značky Víno Mikulov Sommelier Club (139 Kč, prodává osobnivinoteka.cz) má zlatavě žlutou barvu s pěknou viskozitou, elegantní aroma sadového ovoce a medu. Chuť je svěží, šťavnatá, s ovocným charakterem a dlouhou dochutí. Hodí se velmi dobře ke sladkovodním rybám, ale také k drůbežímu masu a do růžova pečené panence. Víno získalo četné úspěchy na mnoha soutěžích, jako jsou Valtické vinné trhy 2019, Salon vín, Prague Wine Trophy 2018 a další.


* Její výsost Alžběta II. si prý skleničku bublinek dopřává každý den. Během svého života měla možnost ochutnat ty nejvybranější nápoje z celého světa a výjimkou nebyl ani český zástupce, o němž dokonce prohlásila, že se jedná o „Vskutku královský nápoj“. Toto vzácné pojmenování si od samotné královny vysloužil sekt Louis Girardot (435 Kč). Jeden z nejušlechtilejších tuzemských sektů vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi. Do jeho cuvée jsou pečlivě vybírány nejlepší ročníky bílých vín odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Chardonnay, původem z vinařské oblasti Morava. Sekt leží na kvasinkách 24-36 měsíců a dlouhé zrání mu dodává velmi jemné dlouhotrvající perlení a zároveň je nezbytné k vytvoření dokonale vyzrálé a harmonické charakteristiky.


* Sylvánské zelené Vinum Palaviense 2013 Vinselekt Michlovský (331 Kč, prodává michlovsky.com). Potěší Vás svou vyzrálou chutí a hloubkou. Víno získalo v roce 2016 stříbrnou mediali AWC Vienna. Hrozny pochází z regulované sklizně. Víno kvasilo a dlouhodobě zrálo v sudu z francouzského dubu. Nazrálý ležácký buket kandovaných citrusů, bylinkového medu a zavařených meruněk doplňují sušené blumy s limetko – černorybízovým závěrem. Skvěle se hodí k husím a kachním paštikám nebo k pečené sladkovodní rybě s bylinkovou krustou a vařeným bramborem. Skvěle také doplní zrající a horské sýry.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře