Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nestihli jste se rozkoukat a prázdniny už jsou pryč? Máme pro vás skvělý tip, vyrazte do Itálie! Ušetříte několik tisíc korun, nebudete se tlačit ve frontách na vstupy a moře bude ještě krásně vyhřáté. Zároveň není tak úmorné vedro, a tak se dá ch...

Itálie v září: Ideální čas na poznávací dovolenou i poslední možnost koupání

Itálie
zdroj: Getty Images Itálie
aktualizováno 16.09.2018, 00:00 | 16.09.2018, 00:00 | doma.cz

Nestihli jste se rozkoukat a prázdniny už jsou pryč? Máme pro vás skvělý tip, vyrazte do Itálie! Ušetříte několik tisíc korun, nebudete se tlačit ve frontách na vstupy a moře bude ještě krásně vyhřáté. Zároveň není tak úmorné vedro, a tak se dá chodit po památkách.

Připravili jsme pro vás okruh po těch nejzajímavějších městech Itálie.

 

Kudy tam?


Ne každý může či chce jet vlastním autem, na dovolenou se tedy můžete vydat hromadnou dopravou. Vybrat si můžete letadlo nebo autobus. Z Prahy létá do Itálie i řada nízkonákladovek, například s Wizzair se můžete dostat do Benátek, Milana, Neapole nebo přístavního městečka Bari na jihu Itálie. Ryanair nabízí dokonce i přímé spojení například mezi Milánem a Brnem, Ostravou či Pardubicemi. Mějte však na paměti, že nízkonákladové letiště Bergamo, kam Raynair létá, se nachází poměrně daleko od centra a ještě asi hodinu budete muset jet autobusem nebo taxíkem.


Chcete-li ušetřit, můžete se do stále slunné Itálie vyjet podívat autobusem. S Eurolines se pohodlně dostanete i do Janova, Padovy nebo Terstu, momentálně mají akční nabídku – až do konce října se do Benátek můžete podívat za 879 Kč. FlixBus zas nabízí přímé noční autobusové spoje do Itálie i cesty mezi italskými městy. Společnost má v nabídce speciální akční jízdenku Interflix, díky které máte pět libovolných jízd celkově za 99 Eur, na putovací dovolenou se tak skvěle hodí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nenechte se napálit při výběru last minute dovolené
Proč vyrazit na dovolenou na podzim? Bývá klidnější, ušetříte a užijete si neuvěřitelných barev
20 důkazů, díky kterým si uvědomíte, že je PODZIM NEJKRÁSNĚJŠÍ ROČNÍ OBDOBÍ

 

Řím: Město měst

 

Těžko tu někdy pocítíte, že už jste viděli dost. Výběr možností je nekonečný: Koloseum, Forum Romanum, Pantheon, Andělský hrad, bazilika Panny Marie Sněžné, Lateránská bazilika, bazilika svatého Petra, Sixtinská kaple ve Vatikánu, náměstí Piazza Navona, Španělské schody, fontána di Trevi… Musíte jít a vidět všechno!

 

Řím
(Foto: Getty Images)

 

Tip redakce: Máte-li rádi klasické umění, římské galerie nesmíte minout. Pokud jste spíše fanoušky filmové kultury, rozhodně si před dovolenou pusťte nějakou klasiku a vydejte se městem třeba po stopách Gregoryho Pecka a Audrey Hepburn z klasiky Prázdniny v Římě.


Milán: Město módy, fotbalu a překrásné italské architektury


Pokud milujete nákupy, je přesně tohle město pro vás to pravé. Myslíte, že tím vaše druhá polovička nebude zrovna nadšená? Pošlete ho na fotbal, sídlí tu dva velkokluby AC a Inter Milán! Určitě zabodujete. Zajímavostí je, že tyto velkokluby se dělí o jeden stadion – stadion San Siro, který je osmý největší v Evropě s kapacitou až 80 000 diváků. Díky tomu, že jsou v Miláně dva týmy, se tak prakticky každý týden nějaký ten fotbal hraje. Ještě vás rád pošle na nákupy.


Pokud ne, Milán vás okouzlí stejně tak, nachází se tu spousta galerií, jedna z nejslavnějších oper na světě La Scala a fenomenální katedrála Narození Panny Marie. A že galerie nemusí být jen nudná, potvrzuje i jedna z mnoha galerií v Miláně Galerie Vittorie Emanuele II., ve které se nachází historický bar Camparino, který funguje již více než 100 let. Zajděte si do baru na oblíbený alkoholický nápoj Campari. Na Milánu je krásné především to, že se zde propojuje překrásná italská architektura s německým smyslem pro pořádek, město je tak dost odlišné od zbytku Itálie.

 

Milán
(Foto: Getty Images)


Tip redakce: Dali byste si nějakou tu skleničku vína? Tripadvisor doporučuje návštěvu vinného baru Sapori solari, kde kromě nápojů nabízejí i různé lahůdky k vínu.


Cinque Terre: 5 skalních vesniček na pobřeží Ligurského moře


Až budete mít nakupování, fotbalu a památek v Miláně dost, přesuňte se do přístavního městečka La Spezia, které je součástí Ligurské riviéry (asi čtyři hodiny cesty autobusem). Kousek od tohoto městečka leží největší skvost Itálie – Cinque Terre. Jedná se o pět malebných skalních vesniček, které byly v roce 1997 zapsány do světového dědictví UNESCO, díky čemuž se dostaly do většího podvědomí cestovatelů a v současnosti jsou vyhledávaným turistických střediskem. Ideální je vyrazit sem v září, kdy největší davy turistů již opadnou.

 

Cinque Terre
(Foto: oficiální zdroj)


Zajištěte si ubytování přimo v městečku La Spezia, ve skalních vesničkách není tolik možností nebo jsou zbytečně předražené. Z La Spezie je navíc do vesniček jednoduchá doprava. Pro dopravu z La Spezie do vesniček můžete využít buď vlak, loď nebo se projít po pěších stezkách vedoucích podél pobřeží. Procházka se dá skvěle nakombinovat s vlakem nebo lodí. Doporučujeme zvolit si loď, ze které je naprosto neodolatelný pohled na pobřeží.


Tip redakce: Rádi vaříte a chtěli byste se naučit něco nového? Při zastávce ve vesničce Riomaggiore se můžete účastnit třeba kurzu výroby pesta. Pokud budete šikovní, odnesete si domu vlastnoručně vyrobené pesto. Kurz si můžete zarezervovat na stránkách Airbnb.


Pisa: Šikmá věž a skvělý gastronomický zážitek


Ještě nemáte fotku, jak se opíráte o šikmou věž v Pise? To musíte napravit! Stavba Torre Pendente neboli šikmé věže začala již ve 12. století. Zajímavostí je, že po vystavení prvních třech pater se věž již začala naklánět. Nakláněla se však na opačnou stranu, než na jakou se naklání dnes. Stavitelé se snažili věž nějak vyvážit, měla však moc mělké základy a tak, i když byla správně vyvážena, po stavbách dalších pater se opět naklonila. Dokončit se jí podařilo až ve 14. století. Stále však nebyla stabilní, v průběhu staletí se pak nakláněla stále víc, ve 20. století šlo už o neuvěřitelných 5 metrů a hrozilo vážné nebezpečí, že celá spadne. Na konci století došlo k záchraným pracem. V roce 2001 byla věž opět otevřena veřejnosti s vychýlením už jen 3 metry. Původně měla ohromit svou výškou a být nejvyšší na světě, to bohužel nevyšlo. Na popularitě však rozhodně neztratila.

 

pisa

 

Kromě šikmé věže se zde nachází i románský dóm Panny Marie Nanebevzaté a kruhové baptisterium, které také stojí za návštěvu.


Tip redakce: V Pise doporučujeme využít službu Airbnb zážitky a nechat se provést po nejlepších resturacích podle místní průvodkyně.


Florencie: Jedno z nejromantičtějších měst na světě


Je čas přesunout se dále do Florencie. Ocitnete se v jednom z nejromantičtějším měst na světě. Romantické je především díky renesančním architektonickým památkám, střed města patří dokonce ke světovému kulturnímu dědictví UNESCO. Pro pohyb po městě si lze pronajmout starodávná kola, která jsou zde velmi oblíbená. Na své si přijdou i milovníci galerií a muzeí. Říká se, že jednu třetinu uměleckých italských skvostů najdeme právě ve Florencii. S městem jsou také spojena významná jména jako Giovanni Boccaccio nebo Leonardo Da Vinci. Není se čemu divit, Florencie byla ve 14. až 16. století jednou z nejbohatších metropolí Evropy. Florencie však není jen romantické město, najdeme tu i základnu světoznámé módní značky Gucci.

 

Florencie
(Foto: Getty Images)


Tip redakce: Ve Florencii můžeme doporučit třeba kurz vaření přes Airbnb, kde vás naučí, jak udělat domácí raviolli a jiné druhy těstovin. Co si vyrobíte, to si pak taky sami sníte. Naučíte se vyrábět těstoviny a ještě ušetříte za večeři, no není to skvělé?
 

Benátky – Odpočinek u moře a projížďka gondolou


Aby té romantiky nebylo málo, poslední zástavkou před návratem domů jsou Benátky. Září je pro návštěvu tohoto vodního městečka naprosto ideální. Není tu už tolik lidí jako v červenci a srpnu. Budete si tak moci ve větším klidu vychutnat ty největší skvosty Benátek, tedy Náměstí svatého Marka, most Rialto, Canal Grande nebo slavnou galerii dell´Academia. Benátky se rozléhají na celkem 118 ostrovech a část města leží i na pevnině, přičemž hlavní centrum města spojuje přes 400 lávek.
Pokud máte chuť si náročný den ve městě zpříjemnit koupáním u moře, můžete k tomu využít vodní autobusy, které vás odvezou na ostrov Lido. Na ostrově Lido je několik pláží, které jsou veřejné a dá se zde skvěle vykoupat a poválet. Cesta z Benátek na ostrov zabere maximálně půl hodinky a z vodního autobusu máte nádherný výhled na celé město. V Benátkách můžete strávit dní, kolik chcete, pořád je co objevovat.

 

Benátky
(Foto: Getty Images)


Tip redakce: Na osvěžení procházky po městě je ideální zmrzlina z nejlepší zmrzlinárny podle Tripadvisoru Suso Gelatoteca. Přes Airbnb si můžete zakoupit zážitek, kde vás pravý Benátčan naučí, jak spravně pádlovat a řídit tak gondolu. Co by to bylo za návštěvu Benátek bez projížďky na gondola, že? Pokud přemýšlíte o suvenýru, který si z Benátek odevezete, můžete si přes Airbnb zážitky zarezervovat kurz, kde si vytvoříte vlastní karnevalovou škrabošku. Karnevalové masky jsou pro Benátky typické, neboť se zde každoročně v únoru a březnu koná světoznámý karneval. Po Benátkách v obchůdcích se suvenýry prodávají masky na každém rohu, ale s vlastnoručně vyrobenou jen tak někdo neodjede.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře