Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vlivem sociálních sítí se fotografování jídla stalo masovou záležitostí, která rozdělila společnost na dvě skupiny. Ta první nezačne jíst, dokud nemá v telefonu dokonalou fotografii obsahu talíře a ta druhá si u toho klepe na čelo. Pokud patříte d...

Jak fotografovat jídlo jako profesionál? 5 triků, které musíte znát

Focení
zdroj: Getty Images Focení
aktualizováno 23.12.2018, 00:08 | 23.12.2018, 00:08 | Tereza Majzlíková

Vlivem sociálních sítí se fotografování jídla stalo masovou záležitostí, která rozdělila společnost na dvě skupiny. Ta první nezačne jíst, dokud nemá v telefonu dokonalou fotografii obsahu talíře a ta druhá si u toho klepe na čelo. Pokud patříte do té první, pak tyhle triky musíte znát!

Ať fotíte mobilem nebo zrcadlovkou, naše tipy vám poslouží k tomu, aby každá výsledná fotografie jídla měla šťávu a volala k nakousnutí.

 

Instagram
(Foto: Getty Images)

 

1. Ostrost


Kvalita fotografie je u focení jídla naprosto zásadní. Rozmazané fotky nesplní svůj účel, protože jednotlivé ingredience a barvy nepůjdou dobře rozpoznat. Aby vaše fotky byly ostré, potřebujete kvalitní fotoaparát, denní světlo a schopnost ostřit.


2. Zátiší


Před focením naaranžujte zátiší a okolo talíře rozprostřete předměty, které jste použily na přípravu pokrmu nebo jednotlivé ingredience. Fotka tak dostane příběh a bude barevnější. Zaměřte se na fotogenické ingredience, jako jsou například chilli papričky nebo barevné ovoce.

 

Jídlo
(Foto: Getty Images)


3. Barvy


Když máte fotku připravenou, začněte si hrát s barvami. Poslouží vám jeden z mnoha volně dostupných programů nebo aplikací na úpravu fotek, které nabízí nespočetné množství filtrů a funkcí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak na dokonalé Instagramové fotky? Tyhle vychytané aplikace ti pomohou!

Profesionál radí, jak fotit na dovolené

Co je tohle za úchylnou módu? Páry zveřejňují SELFIE FOTKY po sexu

4. Úhel


Většina lidí má tendenci fotit jídlo shora, což ovšem není nejvhodnější varianta, protože jídlo vypadá rozplácle a není úplně zřejmé, co přesně na talíři leží. Doporučujeme vyzkoušet kolmý úhel, ze kterého se strávník dívá na svůj talíř.

 

Jídlo
(Foto: Getty Images)


5. Foodstyling


To nejdůležitější nakonec! Pokud se chystáte svůj kulinářský výtvor vyfotit, dejte si záležet na servírování. Použijte bylinky, formičky a s celkovým vzhledem talíře si vyhrejte.

 

Fotíte si své kulinářské výtvory?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře