Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jednoduše. Stačí vyzkoušet jednu opravdu netradiční dovolenou. Okružní plavby na velkých zaoceánských lodích jsou velmi rychle se rozvíjející odvětví cestovní ruchu.

Jak poznat kus Evropy za 7 dní? Z moře!

Dovolená na moři - 6
zdroj: oficiální zdroj Dovolená na moři - 6
aktualizováno 22.04.2018, 00:47 | 22.04.2018, 00:47 | doma.cz

Jednoduše. Stačí vyzkoušet jednu opravdu netradiční dovolenou. Okružní plavby na velkých zaoceánských lodích jsou velmi rychle se rozvíjející odvětví cestovní ruchu.

Tomu odpovídá poměrně široká nabídka a možnosti. Na výběr máte z různých tras po celém světě, plavit se můžete pár nocí nebo klidně i několik měsíců. Mezi nejoblíbenější trasy českých turistů patří okruh po Středozemním moři, zemích Skandinávie nebo okolo ostrovů Karibiku, v Perském zálivu či Francouzské Polynésii. A jak taková dovolená probíhá?

 

Není třeba se o nic starat


Okružní plavby jsou ideální dovolenou pro ty, kteří chtějí během dovolené objevovat nová místa a nechtějí na dlouho opouštět luxus hotelového zázemí. Cestovní kanceláře nabízejí kompletní balíčky dovolených na lodi, což přináší mnoho výhod. Kromě samotného ubytování na lodi obsahují i doplňkový servis v podobě letenky do země s patřičným přístavem, transfer do přístavu i případný nocleh v hotelech ve vzdálených destinacích. Stejně jako u klasických pobytových zájezdů i zde je součástí nezbytné pojištění proti úpadku. Nemusíte tak mít před cestou žádné obavy.


Náš tip: Láká vás dovolená na cruiseru, doslova obřím hotelu plném možností, plujícím na vodě? Podívejte se na aktuální nabídky například na nacesty.cz, pttours.cz, privileq.cz nebo fischer.cz.

 

Dovolená na moři - 2
(Foto: oficiální zdroj)


Vzhůru na Středozemní moře


Možností, kam se na okružní plavbu vypravit, je opravdu nespočet. Například jedna z tras po Středozemním moři začíná v italském přístavu Savona. Z České republiky se k přístavu můžete přiblížit letecky do Nice, odkud cesta transferem trvá necelé dvě hodiny. Pro nalodění je potřeba platný cestovní pas a palubní lístek, který vám předem zašle cestovní kancelář. Před zahájením plavby ještě vyplníte dokument, kterým potvrzujete zdravotní způsobilost. Pak už vás na palubě přivítá usměvavá posádka a plavba může začít. Na lodi se domluvíte německy, anglicky, rusky, italsky a španělsky.

 

INSPIRUJTE SE:

Letní žár není pro vás? Ochlaďte se v panenské severské přírodě Islandu
Tip na poetickou dovolenou: Snové Skotsko
Prožijte Londýn královsky: Poznejte místo svatby prince Harryho i další místa opředená královskou atmosférou
Co si nesmíte nechat ujít v SALZBURGU aneb Jednodenní výlet do severního srdce Rakouska


Hlad rozhodně nehrozí


Na lodích se zpravidla platí speciální kartou, na kterou vložíte finanční obnos, který chcete během dovolené utratit. Další možností je propojení kreditní karty s lodním účtem, v případě placení se příslušná částka strhne rovnou z běžného účtu. Stravování na lodích je formou plné penze, vybírat můžete z mnoha restaurací, které jsou průběžně otevřeny více než 20 hodin denně. Přepadne-li vás hlad uprostřed noci, v lodních novinách si přečtete, která restaurace je momentálně otevřená a vyrazíte do ní.

 

Dovolená na moři - 5
(Foto: oficiální zdroj)


Lodní společnosti jsou otevřené i bujarým večírkům, na každém patře tak naleznete několik barů a diskoték, do kterých můžete každou noc zavítat. Mnohdy jsou tematické a je třeba na ně mít i speciální kostým. Za nejoblíbenější je považována White Party, kde je vyžadován (ne nutně) bílý dress code. Během plavby lze zakoupit speciální nápojové balíčky, díky kterým výrazně ušetříte, nápoje totiž nejsou v plné penzi zahrnuty.


Nudit se také nebudete


Během plavby můžete zamířit do některého z mnoha vnitřních či venkovních bazénů, do vířivky, na opalovací terasy nebo do lodního fitness centra, knihovny, divadla, kina či kasina. Možností, co dělat, je opravdu nespočet. Na každý večer si tak můžete vybrat jinou aktivitu. Zábava je připravena pro jakoukoliv věkovou kategorii. Pro děti jsou připraveny klubové prostory, starší generace si může zahrát karetní hry ve speciálním salonku. Součástí plavby jsou i animační programy. Jejich seznam najdete v lodních novinách, které každý večer vycházejí a hosté je naleznou ve schránce u kajuty. Jsou psány světovým jazykem, který si před zahájením plavby zvolíte.

 

Dovolená na moři - 1
(Foto: oficiální zdroj)


Každé ráno jiné město


Kromě zábavy přímo na palubě máte možnost objevovat kouty z celého světa. V případě již zmíněné plavby po Středozemním moři vás kromě italské Savony čeká hned další den návštěva Marseille, kde máte příležitost přivonět k levandulím během procházky k místní katedrále Notre Dame. Loď totiž každý den zakotví v jiném přístavu a vy můžete vyrazit na celý den do města. A jak se tam dostat?

 

MŮŽE SE HODIT:

8 skvělých aplikací pro snadné a bezpečné cestování
Kdy se vyplatí dovolenou reklamovat a kdy nemáte šanci?
Nenechte se napálit při výběru last minute dovolené


Na lodi sídlí cestovní kancelář, přes kterou si zakoupíte některý z široké nabídky výletů (s průvodcem i bez) či pouze transfer do centra. Spolehnout se můžete i na veřejnou dopravu, taxi nebo pronájem auta na celý den. Výhodou je to, že vše vyřídíte přímo v přístavu. Ve velkých městech se vyplatí zakoupit projížďku hop on hop off autobusy, které vás křížem krážem vozí po všech turistických atrakcích. Když vás nějaká zaujme, jednoduše vystoupíte a nasednete až na příští autobus jedoucí po trase.
 

Po celodenním výletu se opět nalodíte na váš plující hotel a vyrazíte dál. Na trase je totiž ještě Barcelona, Palma de Mallorca, Cagliari na Sardinii a Civitaveccha s návštěvou Říma. To vše prozkoumáte během jediného týdne bez úmorného přesouvání, stěhování zavazadel a odbavování na jednotlivých letištích. Z lodi totiž máte vše jako na dlani a ceny za plavbu se v posledních letech pomalu vyrovnávají standardním pobytovým dovoleným.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Iva 18:53 29.04.2018
Hezký den, děkuji za článek. Ráda si čtu články týkající se cestování. Tady: https://www.etravel.cz/cestovatelske-informace jich také najdete dost. Věřím, že se vám budou hodit, abyste vybrali to správné místo právě pro vás :)