Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pořad Robinsonův ostrov se těší velké oblibě. Zamysleli jste se ale nad tím, zda byste přežili na opuštěném ostrově? I když se vám tato varianta nezdá pravděpodobná, nikdy nevíte, kam vás osud zavede. I taková cesta na dovolenou se může proměnit v...

Jak přežít na pustém ostrově? Soutěžící z Robinsonova ostrova to nemají jednoduché

Trosečník
zdroj: Thinkstockphotos Trosečník
aktualizováno 25.03.2017, 00:16 | 25.03.2017, 00:16 | doma.cz

Pořad Robinsonův ostrov se těší velké oblibě. Zamysleli jste se ale nad tím, zda byste přežili na opuštěném ostrově? I když se vám tato varianta nezdá pravděpodobná, nikdy nevíte, kam vás osud zavede. I taková cesta na dovolenou se může proměnit v boj o život. Je dobré být na všechny varianty připraven.

Co je dobré mít u sebe?
V prvním případě rozhodně nůž. S nožem totiž máte na půl vyhráno. Můžete s ním krájet, řezat, dlabat. S nožem si můžete ulovit potravu, a tudíž budete vědět, že hlady nezemřete. Pokud nůž nemáte, pak si musíte poradit s náčiním, které na ostrově zanechala matka příroda. I takový obyčejný kámen se může přeměnit v tvrdou zbraň v cestě za potravou. Další důležitou věcí jsou sirky. Nemáte je? Nemusíte se ničeho obávat. Naši předci je také neměli a rozhodně si kvůli tomu nedělali vrásky. Podívejte se třeba na toho video, ve kterém je názorně ukázáno, jak založit oheň ve volné přírodě.

 


Vyhněte se panice
Ztroskotat na pustém ostrově je především pořádný nápor na naši psychickou soustavu. Jako u jiných událostí, i zde je podstatné danou situaci přijmout a zkusit se s ní poprat. Stavy paniky ještě nikdy nikoho z pustého ostrova nevysvobodily. Určitě jste jako malí četli knížku Robinson Crusoe. Vzpomeňte si na hlavního hrdinu, který se do tohoto dobrodružství pustil s pořádným odhodláním. Určitě je dobré nebýt na celou situaci sám. Poletuje kolem vás zvídavý papoušek? Stále si vás prohlíží opička? Zkuste se s nimi skamarádit a najít si parťáka alespoň ve zvířecí říši. Možná se budete divit, že i takové malé zvířátko dokáže člověku navrátit chuť do života.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Děsivá hygiena na Robinsonově ostrově! Detaily z toalety jsou jen pro silné žaludky
Souboj v bahně: Playmate Petra z Robinsonova ostrova ukázala silikonové čtyřky!
Robinsonův ostrov - reakce příbuzných

 

Dejte o sobě vědět
Máte pocit, že jste na pustém ostrově míle daleko od civilizace? Tento pocit může být mylný, a vy ke svému pozdějšímu překvapení zjistíte, že nedaleko od vás je ostrov plný dovolenkářů. Dejte o sobě tedy patřičně vědět! Ať už na břeh nanosíte klacky, ze kterých vytvoříte nápis HELP, nebo postavíte dlouhý kmen, na který pověsíte své tričko. Tyto symboly poslouží jako znamení pro lodě či letadla. Ať už vás napadne cokoliv, nic nebude špatný nápad. Je důležité pracovat na svém zachránění.

 


Pozor na místní obyvatele
Ať už na ostrově objevíte lidi, nebo jenom zvířata, dejte si na ně pořádný pozor. Oba zmíněné druhy si na vás mohou pěkně pochutnat. Večer si raději ustelte v korunách stromů, protože kdo by chtěl riskovat střet s tygrem? Raději se nevydávejte do hluboké džungle ostrova. Je lepší zůstat u břehu a vyhlížet záchranu.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře