Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vyrážíte na prodloužený víkend a nechcete aerolinkám platit za další zavazadlo? Nebo vás už jenom nebaví tahat za sebou dva těžké kufry? Pak byste rozhodně měli znát několik triků, díky kterým zabalíte do vašeho příručního zavazadla všechny nutné ...

Jak si chytře zabalit do PŘÍRUČNÍHO ZAVAZADLA? Tipy a triky pro všechny cestovatele

Muž se nedostal do letadla
zdroj: Thinkstockphotos Muž se nedostal do letadla
aktualizováno 30.07.2017, 00:00 | 30.07.2017, 00:00 | DyA

Vyrážíte na prodloužený víkend a nechcete aerolinkám platit za další zavazadlo? Nebo vás už jenom nebaví tahat za sebou dva těžké kufry? Pak byste rozhodně měli znát několik triků, díky kterým zabalíte do vašeho příručního zavazadla všechny nutné věci.

Asi nám dáte za pravdu, že na cestování je nejhorší balení kufru a jeho vybalování. S vybalováním vám asi příliš nepomůžeme, ale s balením ano.


Seznam!

Ještě před tím, než se pustíte do samotného balení, je důležité, abyste si vytvořili jednoduchý seznam věcí, které si s sebou chcete vzít. Snažte se už při samotném sepisování položek uskromnit. Přemýšlejte nad tím, na jak dlouho jedete a zda vůbec máte šanci všechno oblečení unosit. Na druhou stranu myslete i na to, že sice například vyrážíte do teplých krajin, ale to ještě neznamená, že vás nezastihne tropický déšť.
 

Oblečení
- Spodní prádlo na každý den, ponožky
- Jedny džíny
- Trička na každý den
- Kraťasy, sukně, šaty
- Plné boty
- Sandály nebo žabky
- Pyžamo
- Svetr nebo mikina
- Plavky (pokud se chystáte k moři)


Tyto základní kousky oblečení by neměly chybět v žádném kufru. Samozřejmě vše se odvíjí podle destinace a počtu dní, které na dovolené strávíte. Dále přichází na řadu balení nezbytností, bez kterých se neobejdete.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Nenechte se napálit při výběru last minute dovolené
Jaké ZDRAVOTNÍ NÁSTRAHY na vás čekají během dovolené?
Chystáte se ještě na dovolenou? Cenné rady, které zabrání zdravotním problémům

 

Ostatní
- Kosmetika 
- Hygienické pomůcky (kartáček, pasta, mýdlo, šampon, deodorant, žiletka, krém)
- Léky
- Nabíječky + adaptér do zásuvky
- Fotoaparát
- Peníze 
- Pojištění
- Deštník
- Doklady

 

Rolujte, rolujte, rolujte

A největší tajemství správně sbaleného kufru? Rozhodně rolování. Srolujte veškeré oblečení do ruliček, díky kterým zaplníte minimum místa v kufru. Ponožky můžete vložit do plných bot a spodní prádlo do malé igelitové tašky, kterou následně použijete jako „koš na špinavé prádlo“. Boty uložte na dno, aby zbytečně nepomačkaly obleční. Kosmetiku i hygienické potřeby si zabalte do malé taštičky. Rozhodně se vyplatí, když si pořídíte cestovní velikost produktů. Stejně tomu tak je i v případě kosmetiky. Mnoho kosmetických značek nabízí zmenšené verze, které jsou vhodné na cestování. Velký otazník je u osušek. Pokud jste si jisti, že na hotelu budete mít osušky, pak je zřejmě zbytečné, aby vám zabíraly místo v kufru. Na druhou stranu malý ručník se vám může hodit kdykoliv.

 

A jak balíte kufr vy? Podělte se s námi o vaše triky. 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře