Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dovolená koupená na poslední chvíli může její cenu příjemně snížit. Jenže když máte odletět třeba za dva dny, není dost prostoru na to, hledat dobré ubytování, připravit seznam toho, co musíte vidět, nebo kde se dobře a dostupně najíst. Na co pozo...

Jak si užít last minute dovolenou, když není čas na velké plánování

Dovolená
zdroj: oficiální zdroj Dovolená
aktualizováno 13.08.2018, 16:10 | 13.08.2018, 16:10 | doma.cz

Dovolená koupená na poslední chvíli může její cenu příjemně snížit. Jenže když máte odletět třeba za dva dny, není dost prostoru na to, hledat dobré ubytování, připravit seznam toho, co musíte vidět, nebo kde se dobře a dostupně najíst. Na co pozor a jak se zbytečně nestresovat?

Zasloužená dovolená by měla být především příjemný relax nebo dobrodružství, ale rozhodně ne nálož stresování se z toho, co vše jste nestihli a na co zapomněli. Máme pro vás několik praktických tipů, které toto riziko zdárně zmenší.

 

Vyřizujte online


Do směnárny vyměnit peníze, od kamarádky půjčit kufr, do drogerky pro opalovací krém, někde sehnat slunečník, nechat opravit turistické boty, sjednat cestovní pojištění... Do odjezdu toho musíte stihnout tolik, že byste se musela rozdvojit. Spoustu pobíhání vám ale ušetří internet. Online zvládnete sjednat cestovní pojištění (mrkněte na srovnejto.cz nebo epojisteni.cz, snadno se zorientujete v podmínkách pojištění i cenách), ale i odbavit zavazadla, v případě, že na dovolenou míříte letecky. Za on-line odbavení navíc zaplatíte méně než za odbavení na letišti, rovněž ušetříte čas a na letiště můžete vyrazit o poznání později.


On-line můžete vybrat i ubytování (klasikou je booking.com, levnější alternativou airbnb.cz, přímo na last minute nabídky ubytování se zaměřuje hoteltonight.com) nebo si půjčit auto. Oběhnout nákupy sice on-line nezvládnete, na internetu můžete ale najít „osobního asistenta“, který zvládne leccos za vás (mrkněte např. na idodo.cz nebo mytimi.cz). Nakoupí za vás podle stanoveného seznamu a nákup doveze klidně až na letiště, odveze pejska na hlídání ke kamarádce nebo vám bude chodit zalévat květiny, aby vaši dovolenou přežily.

 

Dovolená
(Foto: oficiální zdroj)


Buďte on-line i na dovolené

 

Na last minute dovolené určitě ušetříte, investicí navíc, která se vám vyplatí, jsou zaplacená data v mobilu. S internetem v mobilu si snadno najdete tipy na jídlo, turistické cíle i slovníček nebo důležitá telefonní čísla, když se ocitnete v nouzi. Za co naopak data plýtvat nemusíte, jsou mapy: na mapy.cz i Google maps si ještě před cestou můžete stáhnout offline mapu zvolené destinace a interaktivně se v ní orientovat pouze za pomoci GPS.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dovolená k nezaplacení? 7 triků, jak na ní ušetřit a nezruinovat rodinný rozpočet
Jak zvládnout návrat z dovolené
Plánujete dovolenou v Egyptě? 6 triků, jak nenaletět


Co podnikneme?


Nestíháte koupit si průvodce vaší dovolenkovou destinací, natož si seznam must-to-see cílů vytvořit sami? Opět zapátrejte na internetu. Tipy na atraktivní cíle nabízí třeba Google Průvodce, ale i Airbnb, které vám doporučí atraktivní cíle přímo kolem vašeho zvoleného ubytování. Přímo tipy od cestovatelů najdete třeba na tripadvisor.cz. Nebo mrkněte na nabídku free tour v dané lokalitě: konají se ve většině světových metropolí a za částku, kterou si určíte vy sami, vás místní průvodce provede po nejzajímavějších turistických cílech, nebo se můžete vypravit na tematickou prohlídku třeba po místních dobrotách, strašidlech nebo místech, kde bydlí slavné osobnosti (více se dozvíte např. na freetour.com).


Mějte místo i energii


Před odletem si určitě zkontrolujte, zda máte dost místa ve fotoaparátu nebo mobilu, pokud fotíte jím. Ať se nemusíte zdržovat promazáváním po pár udělaných fotkách. Rovněž přibalte nabitou powerbanku, která pomůže, když mobil vyšťavíte neustálým focením a hledáním v mapách.

 

Co byste před last minute dovolenou ostatním doporučili vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře