Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak by si žena z paneláku poradila z hospodářskými zvířaty? A jak by manželka z venkova zvládla uklidit tak, aby s tím byl spokojený i ten největší puntičkář? Nejen o to půjde ve středeční Výměně manželek.

Jak zahnat samotu?

Osamocená žena
zdroj: Getty Images Osamocená žena
aktualizováno 13.03.2019, 00:00 | 13.03.2019, 00:00 | doma.cz

Jak by si žena z paneláku poradila z hospodářskými zvířaty? A jak by manželka z venkova zvládla uklidit tak, aby s tím byl spokojený i ten největší puntičkář? Nejen o to půjde ve středeční Výměně manželek.

Na jedné straně se seznámíte s rodinou z vesnice, ve které se nachází Gábina, Robert a jejich děti Robert, Matěj a Anežka. Protože je její manžel coby řidič kamionu neustále někde na cestách, Gábina se cítila velmi osamocená. A tak si pořídila spoustu hospodářských zvířat, o které se stará. Zároveň oba rekonstruují dům, rozhodně se spolu tedy nenudí. I když Gábina věnuje hodně času zvířatům, přesto si její muž sem tam postěžuje, že doma nikdo nic neudělá.


Ve druhé rodině se nachází Katka, Michal a Michal junior. Ti mají také rádi zvířata, na rozdíl od Gábiny však mají jen psa, rybičky a agamu. Katka si hodně potrpí na úklid, její manžel je naopak docela bordelář a ona by byla ráda, kdyby se tohle díky Výměně manželek změnilo. Rozhodně však nebude čekat, jaký nepořádek v náhradním domově najde a o jaká jiná zvířata se bude muset postarat! Jak se s odlišnými podmínkami obě ženy poperou se podívejte dnes ve Výměně manželek ve 20:20 na Nově.

 

 

Gábina chovala zvířata proto, že jí to pomáhalo se vyrovnat se samotou, když byl její manžel někde pryč. Přemáhají občas i vás pocity osamělosti a nemůžete si dovolit pořídit si zvíře? Váš partner je třeba často na služebních cestách nebo vás opustil, můžete se také vyrovnávat s jeho smrtí. Jak překonat tu tíhu, že se najednou nebo už dlouhodobě cítíte na světě úplně samy?


1. Uvědomte si výhody samoty


Než opět pocítíte kvůli samotě smutek, uvědomte si, v čem vám osamělost přináší výhody. Nemusíte se na nikoho ohlížet a jste absolutně svobodné. Využijte čas, kdy si můžete dělat to, co chcete a splňte si své dávné sny. Naučte se vydržet samy se sebou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jste rozvedená a opuštěná? Radujte se!
Neplačte, že jste singl aneb 8 opomíjených výhod samoty
Je váš pes závislý na vaší přítomnosti? Naučte ho být o samotě 


Pokud na vás přesto dopadá až moc velká osamocenost, snažte se ji nezahánět jídlem nebo závislostmi. Přejídání nebo vykouřené krabičky cigaret rozhodně nevedou k tomu, abyste se cítily méně osamocené. Naopak by vedly k obezitě nebo vážnému zhoršení zdraví. Také se nerozhodněte být s někým druhým ve vztahu jen proto, že se bojíte zůstat samy.


2. Buďte kreativní


Samota přispívá ke zvýšení kreativity. Využijte volný čas a nějakou tvůrčí činnost k tomu, abyste daly průchod svým emocím. Když za sebou místo prázdných chvilek uvidíte to, co jste během nich vytvořily, najednou budete samy se sebou spokojené a nebude vám vlastní společnost vůbec vadit. Také si můžete najít nějakou zájmovou skupinu třeba přes Facebook a tvořit společně, ať už jde o psaní, malování nebo nějaké dobrovolnické aktivity.

 

Osamocená žena
(Foto: Getty Images)


3. Hýbejte se


Samota často způsobuje deprese, zkuste ze sebe proto pocity osamělosti vysportovat. Navíc sport je často kolektivní činností, jako část nějakého týmu se tak cítit osaměle rozhodně nebudete. Vyplavíte si hormony štěstí a po návratu domů na vás nedopadne samota, ale příjemná únava. Také tím uděláte něco pro svou postavu.

 

Nemáte sport příliš v lásce? Jednoduše zahnat samotu se vám povede i tak, že zkrátka vyrazíte ven. Klidně samy, jen tak mezi lidi. Pobyt mezi nimi vás nabije energií a po dni venku návrat domů uvítáte.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře