Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Krátká, nebo tuhá? Plná sněhu, nebo blátivá? Ano, řeč je o letošní zimě! Snad většinu lidí zajímá, jaké počasí nás v zimě čeká. I když nám mnohé můžou prozradit výdobytky moderní doby, z vlastní zkušenosti víme, že je lepší dbát na staré a osvědče...

Jaká nás čeká zima? Tyhle signály napoví

Sníh
zdroj: Thinkstockphotos Sníh
aktualizováno 21.10.2017, 00:27 | 21.10.2017, 00:27 | DyA

Krátká, nebo tuhá? Plná sněhu, nebo blátivá? Ano, řeč je o letošní zimě! Snad většinu lidí zajímá, jaké počasí nás v zimě čeká. I když nám mnohé můžou prozradit výdobytky moderní doby, z vlastní zkušenosti víme, že je lepší dbát na staré a osvědčené fígle, které používaly už naše prababičky.

Možná si to ani nedokážeme představit, ale naši předkové se v klidu obešli bez předpovědi počasí. Zajímavé je, že s přehledem dokázali odhadnout, jaké počasí je v následujícím ročním období čeká. Pojďme se podívat na ty nejznámější "triky", které bez problému můžeme aplikovat i v dnešní době.


Čím více má cibule sukének, tím bude zima tužší


Předpověď zimy podle cibule patří mezi nejoblíbenější ukazatele. Stačí, když budete dávat při loupání cibule pozor, a spočítáte, kolik má cibule hnědých slupek. Pokud se doberete například ke dvěma či třem slupkám, pak můžete sněhule uklidit do sklepa. Málo slupek totiž značí mírnou zimu, která pravděpodobně proběhne rychle. V opačném případě se můžeme těšit na tuhou a dlouhou zimu.

 


Hustá koňská hříva, tuhá zima bývá


Máte doma koně? Pokud ano, pak se běžte podívat na to, jakou má hřívu. Tajně doufáme, že ho nezdobí huňatá kštice, protože pokud tomu tak je, pak nás čeká velmi tuhá zima. Koňskou hřívu berte spíše jako orientačního ukazatele, protože její hustotu ovlivňuje hned několik faktorů, které s krutostí zimy nemají nic společného.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Víme, jak může počasí pozitivně ovlivnit naše zdraví!
Šest tipů, jak přežít podzim i zimu bez nemoci
10 rad zkušených matek, jak posílit imunitu u dětí


Pěkné růže v zahrádkách věští pěkný podzimek a pozdní zimu


Zkuste zavzpomínat na to, jaké růže vám letos zdobily zahradu? Pokud jste s nimi byli spokojení, pak budete spokojení i s nastávající zimou. Nejen, že přijde později, než je zvykem, ale především nebudete krutá a tuhá. Sami jsme zapátrali v paměti, a musíme konstatovat, že naše růže byly poměrně hezké. A co ty vaše?

 


Máli žalud hodně bratrů, zima bude dlouhá


Pravdou je, že jsme úrodu žaludů příliš nezkoumali, ale pokud se mezi vámi objevil někdo, kdo si všiml, že žaludů nebylo mnoho, pak se můžeme těšit na krátkou zimu. Naopak, bohatá úroda nám naznačuje, že nás zima bude trápit ještě na konci března.


Co vaše zahrádka napovídá vám o letošní zimě?

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře