Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Středoafrický stát Keňa, jehož břehy omývá Indický oceán, patří mezi čím dál oblíbenější destinace milovníků exotických dovolených. Tato africká země láká cestovatele svou jedinečnou rozmanitostí krajiny a nezkrotnou přírodou.

Jste dobrodružná povaha? Nadchne vás Keňa, země opravdového Safari

Keňa - 2
zdroj: shutterstock.com Keňa - 2
aktualizováno 09.04.2017, 00:56 | 09.04.2017, 00:56 | doma.cz

Středoafrický stát Keňa, jehož břehy omývá Indický oceán, patří mezi čím dál oblíbenější destinace milovníků exotických dovolených. Tato africká země láká cestovatele svou jedinečnou rozmanitostí krajiny a nezkrotnou přírodou.

Keňa v sobě ukrývá bohatství národních parků a rezervací. Mezi nejznámější patří Masai Mara, Tsavo a Amboseli, kde můžete vidět obrovská stáda exotických býložravců v přirozeném prostředí. Na západě země se rozpíná Viktoriino jezero. Je největší z celé Afriky a tvoří hranice se sousedními státy Ugandou a Tanzánií. Na východě země se nachází hornatá část, kde leží druhá nejvyšší africká hora Mt. Kenya (5199 m.) se zasněženými vrcholky.

 

Velkým lákadlem pro návštěvníky této země jsou dlouhé zářivé pláže s bílým pískem, které omývají průzračné vody Indického oceánu. K nejvyhledávanějším letoviskům patří Bamburi Beach na severu země a Diani Beach na jihu. Obě oblasti nabízejí rozmanité hotelové komplexy s kvalitními službami srovnatelnými s evropskými zeměmi. Pokud jste milovníci potápění a šnorchlování, rozhodně prozkoumejte podvodní svět plný pestrobarevných rybek, korýšů a podmořských rostlin. Velkým lákadlem může být i lodní výlet na místa, odkud lze pozorovat delfíny.

 

Keňa - 1
(Foto: shutterstock.com)


Kolébka archeologických vykopávek


V Keni je obrovské naleziště nejstarších lidských ostatků a nástrojů na světě. Ty se nachází především v oblasti okolo jezera Turkana. Zde archelogové pravděpodobně odkryli kamenné předměty, jenž jsou staré přes 3,3 miliony let. V Keni se stále nachází původní masajské obyvatelstvo, které rádo zve turisty na návštěvu svých skromných chýší. Masajové žijí tradičním životem jejich předků, který se do současnosti nijak nezměnil.

 

Během cestování nezapomeňte navštívit dvě největší keňské metropole – město Nairobi, které je hlavním městem Keni, a město Mombasa, které leží na pobřeží Indického oceánu. Metropole Nairobi je centrem všeho dění. Přitom ještě před sto lety zde byla pustoprázdná poušť bez jediné cihly. Během několika desítek let zde vyrostlo město se 4 miliony obyvatel a patří tak mezi nejhustěji obydlenou metropoli východní Afriky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

DECHBEROUCÍ MÍSTO NA ZEMI: Mystické moře, které připomíná noční oblohu
5 důvodů, proč vyrazit do exotického ráje na poslední chvíli
Cestovatelské hity roku 2017? Tyto země letos nesmíte vynechat

 

Druhé největší město Mombasa se může chlubit bohatou historií. Na konci 14. století se zde vylodil slavný mořeplavec Vasco De Gama, jehož král zde později nechal vystavět opevnění Fort Jesus, které nyní patří mezi nejobdivovanější historické stavby celého města. Stavba při pohledu shora připomíná tvar lidského těla. Tato památka je dodnes považována za jeden z nejlepších příkladů portugalské koloniální a pevnostní architektury.

 

Anketa
Chystáte se letos na dovolenou do zahraničí?
 

 

Během návštěvy Keni určitě nezapomeňte ochutnat tradiční místní kuchyni, ve které se střetávají africké, evropské, ale i asijské vlivy. Město Mombasa bylo dlouhou dobu překladištěm asijského koření a dalších asijských surovin. Mezi nejtypičtější jídla patří rýže uvařená v kokosovém mléce s krevetovou omáčkou, grilované dary moře nebo kozí maso.

 

Náš tip: Nadchla vás Keňa? Z Čech se ceny leteckých zájezdů pohybují již od třiceti tiscí za desetidení pobyt s polopenzí. Sledujte například nabídku CK Fisher nebo last minute nabídky na invia.cz, můžete jet i po vlastní ose a vybrat si dostupné ubytování na trivago.cz.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Miluše 12:20 02.02.2018
Super článek!)) Zajímam se o Kenu už delší dobu a našla jsem ještě tady http://www.exotickapriroda.cz/blog/clanky/nejohroz... super článek o zvířátkach :))