Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chcete vyrazit k moři, ale nechcete strávit celou dovolenou povalováním na pláži? Navštivte místa, kde vám přeplněné pláže neznechutí zasloužený odpočinek.

K moři jinak: Nejkrásnější městské pláže Evropy

Evropské pláže - 5
zdroj: oficiální zdroj Evropské pláže - 5
aktualizováno 05.08.2018, 00:00 | 05.08.2018, 00:00 | doma.cz

Chcete vyrazit k moři, ale nechcete strávit celou dovolenou povalováním na pláži? Navštivte místa, kde vám přeplněné pláže neznechutí zasloužený odpočinek.

Dánsko, Francie, Španělsko, Nizozemí i Itálie mají své skrýše, kde si užijete teplo, prozkoumáte vyhlášené pamětihodnosti a zažijete autentickou atmosféru.Jeďte do pulsujícího kulturního města a přitom buďte u moře! Do jakých evropských destinací se vydat?

 

Kodaň: koupání s Malou mořskou vílou

 

Kodaň je to pravé místo pro všechny, kdo mají rádi krásné památky, parky, muzea, ale také cyklistiku a koupání. V Kodani je toho totiž hodně k vidění, ale dá se tu i koupat. Pláž Amager Beach Park dokonce ocenil Deník CNN jako jednu z 10 nejkrásnějších městských pláží Evropy. Až se do sytosti vykoupete, půjčte si kolo a vydejte se do centra. V úžasu stanete před vysokou budovou Burzy ve stylu holandské renesance či před Černým diamantem, unikátní moderní královskou knihovnou. Čím je však Kodaň jedinečná, je její atmosféra svobody. Ve čtvrti Christianshaven sídlí samostatný stát Christiania, do něhož se po roce 1971 přestěhovalo na tisíc Květinových dětí z celé Evropy. Žijí zde dodnes a vy se sem můžete podívat – ale bez foťáku, ven se smějí vynášet jen zážitky. Pokud do Kodaně míříte i s dětmi, udělejte si čas na návštěvu Tivoli, nejstaršího zábavního parku v Evropě.

 

Evropské pláže - 1
(Foto: oficiální zdroj)

 

Nice: Azurové pobřeží, které láká i celebrity

 

Až 300 slunečných dnů v roce, překrásné písečné pláže a především průzračně modré moře, to jsou hlavní lákadla města, kam se na dovolenou vracejí i celebrity. Ty většinou pobývají v luxusních hotelech podél moře, které lemuje Andělskou promenádu.

 

Evropské pláže - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

Ovšem nemusíte se po ní vydat pěšky, za pár peněz si tady můžete půjčit kolečkové brusle. Čtyřkilometrovou trasu si pak navíc můžete zpestřit odpočinkem na bělostných plážích (ty více na západě jsou romantičtější a není tu tolik lidí) nebo koupáním v blankytně modrém moři. Vy se ale vydejte za památkami s unikátní atmosférou, které toto město nabízí – jeho stará část je bludištěm obchodů, restaurací, kaváren a módních butiků. Každé pondělí pořídíte na Antique Market dávné poklady a v další dny zase čerstvé ovoce, zeleninu či omamně vonící květiny.

 

Evropské pláže - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 

Architektonický skvost Palais de Justice ve dne „okupují“ ustaraní právníci a radující se novomanželé. Večer plní okolní ulice lidé, kteří se v barech nechávají unášet nočním životem. Pokud vám vyhládne, zastavte se u Chez Theresa, kde podávají místní speciality.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak poznat kus Evropy za 7 dní? Z moře!
DECHBEROUCÍ MÍSTO NA ZEMI: Mystické moře, které připomíná noční oblohu
Perly Středozemního moře: nejkrásnější místa pro letní dovolenou


Alicante: Pulsující město obklopené plážemi


Užít si teplo a vůni moře můžete ve španělském Alicante. Je lemováno palmami a obchůdky a k pláži to nikdy není daleko – některé jsou dokonce v centru města! Jsou čisté, upravené a vhodné i pro malé děti. V Alicante pravda najdete trochu rušnější pláže, ale za to vás odmění výhled na hrad sv. Barbory na vrchu Benacantil, kde Alfons X. v roce 1247 porazil muslimy, a kam si pak můžete vy vyjet speciálním výtahem. Ke klidnějším plážím stačí popojet tramvají na blízký poloostrov, kde uvidíte rybáře, a večer se můžete k domácím přidat při pikniku. Divočejší večer zažijete v pulsujícím Alicante, kde si můžete přes den odpočinout od slunečních paprsků třeba v Casa de la Asegurada, která je jednou z nejnavštěvovanějších galerií s díly Juana Grise, Picassa, Dalího nebo Chillida. Příjemný stín pak najdete v nejstarším parku světa, v Canalejas, s gigantickými fíkovníky.

 

Alicante
(Foto: oficiální zdroj)

 

Praktické tipy:


* Do evropských destinací můžete vyrazit pohodlně klimatizovaným autobusem (přímé linky z Prahy nabízí například Erolines). Nebo zapátrejte po akčních letenkách (najít ty nejlevnější pomůže například skyscanner.cz) a výhodných nabídkách last minute zájezdů (např. na fischer.cz nebo invia.cz).
 

Mrkněte na další tipy, jak na levné letenky:

 

 

 

* Chcete-li bydlet autenticky, mrkněte po pronájmu bytů nebo pokojů přes airbnb.cz. Dáváte-li přednost pohodlí hotelu, ušetříte například s aplikací hoteltonight.com, která vyprodává na poslední chvíli volné ubytovací kapacity za výrazně snížené ceny.


* S orientací po městě, ale i hledáním dopravního spojení vám pomohou Google Maps, mapy se dají stáhnout i offline, ať se nemusíte bát účtu za data. Projděte si i služby Cestovní průvodce a Tipy od Google, pomohou vám naplánovat váš výlet tak, abyste neminuli nejzajímavější pamětihodnosti a dá vám i tipy, kde se dobře najíst.

 

Kalábrie: Dovolená na špičce boty


Kalábrie je region na samém jihu Itálie, ale malé zátoky s romantickými písčitými plážemi, křišťálové průzračné moře, žádné velké davy, pitoreskní vesničky a vynikající kuchyně z něj utváří stále oblíbenější cíl pro trávení klidné dovolené. Tuto oblast ocení především turisté, kteří neputují vyloženě po památkách. Naopak si zde užijí vyznavači krásné přírody a milovníci potápění. Pokud máte rádi klid a romantiku italského venkova, Kalábrie má jistě co nabídnout. Asi nejvyhledávanějším turistickým cílem je město Tropea ležící na jihu regionu. Město přes den žije poměrně klidným tempem, obchody a kavárny se otevírají až v dopoledních hodinách, po obědě si místní dopřávají typickou italskou siestu. Kalábrie je vyhledávaným cílem potápěčů, ideální podmínky jsou v Tyrhenském moři v oblasti Capo Vaticano. Východní část regionu s Jonským mořem je vhodná zase pro surfování.

 

Kalábrie
(Foto: oficiální zdroj)

 

Den Haag: Královské pláže a exotická atmosféra


Obrovská promenáda a široká krásná pláž v části Scheveningen, na které oceníte spoustu restaurací s exotickými názvy i koktejly. Moře je tady klidné, počasí slunečné a nizozemský Den Haag je navíc vyhlášeným domovem mnoha muzeí. Za návštěvu stojí Museum de Gevangenpoort, kde můžete zjistit, jak ve středověku trestali zločince. Omniversum je filmová projekce, která vám ukáže svět vesmíru na půlkruhovém plátně. Holandské bohatství během jednoho dne poznáte v Madurodamu se zmenšenými modely nejvýznamnějších staveb. A než se vydáte domů, měli byste ještě zavítat na trh se starožitnostmi a kuriozitami, kde koupíte ty nejneobvyklejší suvenýry.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře