Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sjezdovka u Prahy, Lipno i lyžovačka mezi vinicemi. Kam letos vyrazit na hory?

Kam na hory: Víme, kde v Česku čeká nejdelší či nejsložitější sjezdovka, ale i trať mezi vinicemi

Lanovka na Klínovec
zdroj: Archiv firem Lanovka na Klínovec
aktualizováno 10.02.2019, 12:54 | 10.02.2019, 00:00 | doma.cz

Sjezdovka u Prahy, Lipno i lyžovačka mezi vinicemi. Kam letos vyrazit na hory?

Ačkoli není zima ve městech nijak krutá, horská střediska jsou zasypána pořádnou dávkou sněhu a podmínky pro lyžování jsou ideální.


Ať už na vás čeká zimní dovolená, jarní prázdniny nebo třeba jen volný víkend, určitě se vyplatí vyrazit provětrat lyže či snowboard na některou z českých sjezdovek. Pokud váháte, kam za prašanem letos, nechte se inspirovat našimi tipy.


Pro rodiny a milovníky pohodlí: Okolí Prahy, Lipno a lyžování mezi vinicemi


Máte málo času a nechcete sebe a své ratolesti ochudit o zimní radovánky? Vyrazte do Chotouně, kde na vás čeká areál, který je sice menší rozlohou, zato je blízko Praze. Místo ocení především rodiny, pro které je k dispozici výukové hřiště, zpomalovací talířový vlek a v neposlední řadě mírný svah.
 

Na Lipno jen v létě? Kdeže. Okolí naší největší vodní nádrže je rájem pro rodiny s dětmi i v zimě. Naleznete zde rozlehlé bezplatné výukové hřiště, kde své děti bezpečně naučíte základům lyžování. Sjezdovky mají mírný charakter a obsluhují je tři sedačkové lanovky.

 

Lyžování na Lipně
(Foto: Archiv firem)


Již skoro legendární je nejníže položená sjezdovka v jihomoravských Němčičkách. Nebojte se, i při nedostatku přírodního sněhu zde lze lyžovat na umělém povrchu. Prosvištíte se zde kolem spící vinice po dvou červených sjezdovkách v délce 350 metrů.


Oceníte pohodlí při cestě na zasněžený vrchol? Tak to vám doporučujeme skiresort Buková hora v Orlických horách, který disponuje vyhřívanou krytou sedačkovou lanovkou. Pro sjezd lze zvolit jednu ze dvou červeno-modrých tratí.


Pro zkušené lyžaře a snowboarďáky


Narodili jste se s lyžemi na nohou a lákají vás strmé kopce? Vyrazte na Šumavu, konkrétně na sjezdovku Šance na Špičáku u Železné Rudy. Kromě toho, že v nejprudším místě dosahuje sklon 100 nebo též 45°, je také úpravami nepolíbena v hlavní části, což ji činí jednou z nejnáročnějších v celé republice.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se vyvarovat úrazům ze sjezdovek?
Na lyže není nikdy pozdě aneb jak na to v dospělosti
Snowboard je MNOHEM bezpečnější než lyže

 

Neobjevená krása svahů Krušných hor


Libujete si v nekonečně dlouhých alpských sjezdovkách, ale tlačí vás čas? Zkuste nejdelší českou sjezdovku z Lysé hory v Rokytnici nad Jizerou (konkrétně modrou turistickou). Užijete si více jak tříkilometrový sjezd, převýšení 650 metrů, a ještě se stihnete pokochat nádherným výhledem na Podkrkonoší. Nezapomeňte se sklouznout i po sousední, o půl kilometru kratší červené.

 

Špindlerův mlýn
(Foto: Archiv firem)

 

Svahy v okolí Špindlerova Mlýna patří k lyžařsky nejoblíbenějším
 

V Krkonoších nesmíme opomenout vyhlášený Špindl. Vybrat si lze hned z několika skiareálů, jako je Medvědín, Svatý Petr, Mísečky či Hromovka. Naším favoritem je trať nazvaná FIS World Cup, která je nejen sympaticky široká, ale také strmá (62 %). Špindlerův mlýn kromě lyžovačky nabídne dost i pro ty, kterým by na horách chyběl společenský život.


Za zkoušku určitě stojí i moderní skiareál na Klínovci. Kromě nové čtyřsedačkové lanovky, která vás z Jáchymova pohodlně doveze na vrchol, si užijete skoro tři kilometry dlouhou sjezdovku s převýšením 500 metrů.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Jana 09:20 10.02.2019
Hezké, je ta traď