Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dvou až čtyřdenní eurovíkendy jsou poslední dobou v kurzu. Nestojí moc, příjemně si na nich odpočineme a objevíme nová místa. Které destinace stojí za návštěvu?

Kam na podzimní eurovíkend? Máme pro vás skvělé tipy!

Salcburk
zdroj: Getty Images Salcburk
aktualizováno 07.11.2018, 00:10 | 07.11.2018, 00:10 | Tereza Majzlíková

Dvou až čtyřdenní eurovíkendy jsou poslední dobou v kurzu. Nestojí moc, příjemně si na nich odpočineme a objevíme nová místa. Které destinace stojí za návštěvu?

Účel oblíbených eurovíkendů je jasný. Trochu si odpočinout, okusit atmosféru nového místa, zhlédnout nějaké ty pamětihodnosti a ochutnat místní kuchyni. Mezi nejčastěji navštěvovaná místa během prodloužených víkendů patří nepochybně Paříž, Londýn a Řím. Vybraly jsme pro vás tři destinace, které jsou méně typické, ale rozhodně vás nezklamou. 

 

1. Salzburg


Toto malé rakouské městečko je známé především jako Mozartovo rodiště a jeho historické centrum, které bylo dokonce zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO, denně láká návštěvníky z celého světa. Nad střechami barokního Starého města se hrdě vyjímá zachovalá pevnost Hohensalzburg, na kterou si můžete udělat příjemnou nenáročnou procházku nebo vyjet lanovkou. Po dobití pevnosti si dopřejte chvíli božského klidu s výhledem na majestátní hory, které celé město obepínají. Při procházení malého a roztomilého centra narazíte také na Mozartův dům, salcburský chrám nebo zámek Mirabell s překrásnou zahradou. Potěší vás malé uličky s útulnými vinárnami a restauracemi, zdobené kavárny a příjemné obchůdky v oblíbené ulici Getreidegasse a v nové části města.

 

Salcburk
(Foto: Getty Images)

 

Co ochutnat: Dobrý vídeňský schnitzel, teplý jablečný závin s vanilkovou zmrzlinou a dobrá vídeňská káva nikdy neurazí!


Tip redakce: Máte chuť završit den příjemným míchaným nápojem a trochou relaxu? Navštivte podnik Escobar.

 

2. Neapol


Ne nadarmo se říká "vidět Neapol a zemřít". Italové tvrdí, že buď ji miluješ, nebo nenávidíš. Je plná historie, krásná a levná, ale také divoká, hlučná a zmatená. Při procházení přístavem směrem k hradu Castel dell’Ovo vás ohromí pohled na Vesuv. Když se z přístavu vydáte směrem do historického centra, nesmíte vynechat impozantní náměstí Piazza del Plebiscito s královským palácem Palazzo Reale, s kopií římského Pantheonu Chiesa di San Francesco di Paola a nejstarší italskou operou Teatro San Carlo. Na odpolední espresso se zastavte do krásné Gallerie Umberto nebo do jedné z kouzelných uliček ve Španělské čtvrti. Při toulání městem narazíte na dómy, baziliky a několik kostelů, které vás budou lákat k nakouknutí. Život na hlavní třídě Spaccanapoli se prostě musí zažít. Místní atmosféra vás doslova pohltí.

 

Neapol
(Foto: Getty Images)

 

Co ochutnat: Neapol je rodiště pizzy, takže volba je jasná. Navštivte třeba jednu z nejstarších pizzerií ve městě Da Michele, která si zahrála ve filmu Jíst, meditovat, milovat s Julií Roberts. Čekají vás tradiční chutě a překvapivě nízké ceny.

 

Neapol
(Foto: Getty Images)


Tip redakce: Nasedněte v přístavu na trajekt a vyrazte na půldenní výlet na nedaleký ostrůvek Capri, který je oblíbenou luxusní destinací mnoha celebrit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kam za teplem? Tipy na destinace, kde léto ještě neskončilo

Okouzlující Švýcarsko: Znáte všechna jeho nej, kvůli kterým stojí za návštěvu?
Kam na podzim na zahraniční výlet? Na Sicílii se budete cítit jako v ráji


3. Granada


Španělské město mnoha kultur obklopené dechberoucím pohořím Sierra Nevada láká především svou hlavní památkou – komplexem Alhambra, kde najdete zachovalou arabskou pevnost, paláci a zahrady. Při toulkách městem narazíte na spoustu útulných náměstíček s kostely a spletité uličky s orientálními obchůdky a marockými čajovnami. Stará muslimská čtvrť Albacín je přes den plná výborných hudebníků a tanečníků, kteří vám zpříjemní prohlídku města. Město plné pomerančovníků nabízí také spoustu překrásných vyhlídek. Jeden z oblíbených výhledů je například z kopce Sacro Monte. Při výstupu vás možná překvapí obydlené jeskyně, ve kterých žijí španělští Gitanos a vyznávači alternativní hippie kultury z celé Evropy.

 

Granada
(Foto: Getty Images)


Co ochutnat: Španělské restaurace a bary vám k večernímu pivu nebo vínu zdarma přinesou menší degustační talířek – tapas. Ochutnáte tak více variací místních chutí. Těšit se můžete například na jamón (sušená šunka), ryby nebo pokrmy s cizrnou.

 


Tip redakce: Výbornou snídani v místním stylu nabízí Café Gran Vía de Colón v secesním stylu s kouzelnou intelektuální atmosférou.

 

Už jste některá z těchto míst navštívily? Jak se vám líbilo? Napište nám do komentářů!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře