Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už jste slyšeli o glampingu? Glamour camping propojuje kempování s luxusem.

Kam na prodloužený víkend? Buďte trendy, vyrazte glampovat

Treehouse pod Ještědem
zdroj: amazingplaces.cz Treehouse pod Ještědem
aktualizováno 24.10.2019, 00:00 | 24.10.2019, 00:00 | doma.cz

Už jste slyšeli o glampingu? Glamour camping propojuje kempování s luxusem.

Můžete být v úzkém spojení s přírodou, a přitom se nevzdávat moderních vymožeností. Zapomeňte na nepohodlný stan a spaní na karimatce. Užijte si dotek přírody, ale přitom se nevzdávejte měkoučkého povlečení, elektřiny a vany s horkou vodou.

 

Glamping je trend posledního desetiletí a spojuje v sobě termíny „glamour“ a „camping, tedy spojení krásy a luxusu s kempováním. Zapomeňte na klasické áčko, které jste stavěli jako děti. Glamour stany nebo chatičky zajišťují luxus nepodobný vybaveným hotelům, často nechybí sauna a wellness.

 

Glamping Brdy
(Foto: amazingplaces.cz)

 

Tento trend se nejprve objevil v pro nás exotických destinacích, jako je Thajsko, Malajsie, Bali, Namibie nebo Jihoafrická republika, postupně se ale rozšířil i do zemí západní a severní Evropy. Začíná se ovšem pomalu objevovat i u nás.

 

Zatímco v exotice si užijete výhledů do pralesa nebo na nekonečnou pláž, v Čechách jedou poetická místa poblíž řek a rybníčků, s výhledem na louky, lesy, případně pastviny plné koní.

 

Glamping Brdy
Ze stanů v Glampin Brdy se můžete kochat pohledem do přírody rovnou z postele. Rozmazlí vás i venkovní sauna a koupel v sudu. (Foto: amazingplaces.cz)

 

Stan nebo domek

 

Nabídka glampingového ubytování je celkem pestrá. Můžete bydlet ve stanu, jurtě, tee-pee, stromovém domečku nebo malebné chatičce, ale třeba i na hausboatu, v maringotce nebo v přestavěném včelíně. Zapátrejte například na airbnb.cz nebo na amazingplaces.cz.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Víkend jako z pohádky? Objevili jsme pro vás nejkrásnější zámecké hotely v Česku
TIP NA PRODLOUŽENÝ VÍKEND: Co stihnout a zažít v Amsterdamu?
Co s sebou na wellness víkend?

 

Do korun stromů

 

Byl vaším dětským snem domek na stromě? Teď sice zahradu máte, ale maličkou a s výhledem do sousedova bazénu? Netruchlete a nechte se pozvat do stromového domku obklopeného malebnou přírodou.

 

V Posázaví nabízí nevšední nocování v korunách stromů Stromhouse, kde si užijete probouzení za zvuku šumění listů a švitoření ptáků.

 

Stromhouse
(Foto: amazingplaces.cz)

 

V Proseči pod Ještědem si můžete užít návrat do dětství a lesního ticha díky Treehouse pod Ještědem.

 

Treehouse pod Ještědem
(Foto: amazingplaces.cz)

  

Do korun stromů láká i Dolní Morava a Treehouses Sněžník. Zdejší pobyt bude opravdu autentický: čeká vás například sauna v sudu, venkovní sprcha nebo klasická kadibudka.

 

Treehouses Sněžník
(Foto: booking.com)

 

Pryč z velkoměst

 

Potřebujete si oddychnout od ruchu velkoměsta? Jako stvořené jsou k tomu Dobčické rybníčky, kde na vás čekají chatičky na vodní hladině, které vás přenesou do jiného světa.

 

Dobčické rybníčky
(Foto: amazingplaces.cz)

 

Ticho, klid, probuzení s výhledem na hladinu rybníka a snídaně v piknikovém koši servírovaná až do postele je ta pravá kombinace pro nevšední romantický zážitek.

 

Dobčické rybníčky
(Foto: amazingplaces.cz)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře