Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Více než šest millionů lidí se v těc˝hto i následujících dnech hrne do Německa, aby oslavili 208. ročník Oktoberfestu. Ačkoliv se hlavní oslavy bavorské kultury a piva konají od 22. září do 7. října v Mnichově, menší „Oktoberfesty“ můžete navštívi...

Kam na tradiční Oktoberfest? Nejen k německým sousedům

Oktoberfest
zdroj: Profimedia Oktoberfest
aktualizováno 27.09.2018, 16:35 | 27.09.2018, 16:35 | doma.cz

Více než šest millionů lidí se v těc˝hto i následujících dnech hrne do Německa, aby oslavili 208. ročník Oktoberfestu. Ačkoliv se hlavní oslavy bavorské kultury a piva konají od 22. září do 7. října v Mnichově, menší „Oktoberfesty“ můžete navštívit po celé Evropě.

Originál je originál, pokud chcete být stylová, vydejte se za pivem do Mnichova. Přidejte se k milionům návštěvníků, kteří do německého města míří. Návštěva Oktoberfestu v Mnichově je zdarma, vstupenku si musíte koupit pouze v případě, že se budete chtít zapojit do karnevalového průvodu. Pivo si zde můžete vychutnat každý den do 23:30 h.

 


Náš tip: Zapomeňte na auto a vydejte se na Oktoberfest autobusem (přímé jízdenky nabízí například Eurolines nebo Flixbus). Doveze vás až na mnichovské centrální autobusové nádraží, odkud je to pouze 5 minut pěšky do hlavní oblasti Oktoberfestu. Nevíte, jak tam trefit? Jednoduše. Sledujte davy lidí oblečených v dirndlu a kožených kalhotech.


Nejen za pivem, ale i gastronomickými lahůdkami a aktivitami i pro vaše děti, můžete vyrazit do rakouského Legolandu. Za návštěvu rozhodně stojí i místní Oktoberfest, který se koná 29. a 30. září a 6. a 7. října, kdy tady poteče proudem nejen pivo, ale také dobré víno!

 

V Německu dnes začal nejoblíbenější svátek všech pivařů! Oktoberfest!
(Foto: Profimedia)

 

Rovněž Britové nejsou žádní suchaři, kteří by se spokojili jen s pitím, čaje. Tento rok se v samotném Londýně konají dva Oktoberfesty, jeden v tradičním bavorském stylu na začátku října (4. – 14. října, Millwall Park) následovaný „Halloweenským speciálem“. (18. – 31.října, Finsbury Park). Užijte si tradiční německé pivo, bratwurst a modro-bílé stánky přímo v srdci Londýna. Vstup na akci je zdarma, pokud máte zájem o VIP vstup, zaplatíte 480 liber.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KVÍZ: Jste správná pivařka: Co víte o českém pivu?

 

Do města zamilovaných se za pivem zpravidla nemíří, ale i v Paříži se koná Oktoberfest. 4. – 13. října croissanty a šampaňské nahradí preclíky a pivo. Paříž se tak zaplní oslavami nejen s německou gastronomií, ale i hudbou i fanfárámi. Va Francii ovšem počítejte se vstupným, lístky lze pořídit od 34 eur.

 

V Německu dnes začal nejoblíbenější svátek všech pivařů! Oktoberfest!
(Foto: Profimedia)


Chcete-li být styloví, pak by se vašim cílem rozhodně měla stát Kodaň. Zdejší skandinávský Oktoberfest nabízí z bavorské kultury vše, a to dokonce po dobu dvou po sobě jdoucích víkendů (20. – 22. září a 27. – 29. září). Navíc, pokud budete mít zájem, můžete si zapůjčit dirndl a kožené kalhoty! Vstup na akci je zdarma, ale pokud se budete chtít posadit, za místenky se platí, v ceně je však již několik kousků piva (ceny začínají na 200 dánských korunách).

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře