Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Velikonoční svátky jsou pro mnoho lidí skvělou příležitostí pro krátkou dovolenou. Čtyři dny volna na přelomu března a dubna k tomu přímo lákají.

Kam na Velikonoce? 6 inspirativních tipů pro celou rodinu

Rodinný výlet
zdroj: Thinkstockphotos Rodinný výlet
aktualizováno 31.03.2018, 00:23 | 31.03.2018, 00:23 | doma.cz

Velikonoční svátky jsou pro mnoho lidí skvělou příležitostí pro krátkou dovolenou. Čtyři dny volna na přelomu března a dubna k tomu přímo lákají.

Máte pocit, že kouzlo tradičních Velikonoc se vytratilo a čekáním na koledníky nehodláte promarnit 4 dny volna? Nebo jen nemáte plán, jak si s rodinou užít svátky? Potom využijte prodlouženého víkendu a prožijte ho v tuzemsku i na zahraničním výletu. Vytipovali jsme pro vás nejzajímavější možnosti, kam se vydat.


DO ŘÍMA


Tradiční připomenutí nejvýznamnějšího křesťanského svátku proběhne jako každoročně ve Vatikánu. Tisíce věřících z celého světa se zúčastní na Svatopetrském náměstí tradičního Urbi et orbi – velikonočního požehnání, které papež František udělí na Slavnost Zmrtvýchvstání Páně.

 

„Letecké spojení do Říma je jedno z nejvytíženějších v období jarních, letních i podzimních svátků. O letošních Velikonocích se podle našich prodejů jedná v pořadí o celkově sedmou destinaci, v Evropě potom pátou. Pro odlety do Říma ve velikonočním týdnu jsme letos prodali o 23 % více letenek než loni,“ potvrzuje situaci na českém trhu Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

 

 

NA HORY


Lyžaři již tradičně využívají velikonoční svátky pro rozloučení se se sněhem a poslední lyžování. „I když v Čechách už začíná sněhu ubývat, Alpy nabízejí stále vynikající podmínky. Nejvíce českých lyžařů o Velikonocích směřuje do Itálie a Rakouska. Celkově jsme oproti loňským Velikonocím zaznamenali 84% nárůst zájmu o lyžařské pobyty,“ informuje Lucie Sáblíková z CK Neckermann.


Náš tip: I v Čechách se ale stále lyžuje, zamiřte například do Orlických hor, kde se končí až po Velikonocích. Na speciální velikonoční menu zve například Alfa Rezort v Deštném v Orlických horách. Kromě lyžování si užijete i tradice: v restauraci Kozí chlívek zvou k malování vajíček a zdobení perníčku, tradiční pomlázku vám pomohou uplést v Ateliéru zvonaře a hrnčířky, oboje přímo v Deštném. Jestliže vnímáte Velikonoce jako církevní svátek, působivou bohoslužbu si nenechte ujít v nedalekém poutním kostele Neratov, unikátní stavbě se skleněnou střechou.

 

Lyžování
(Foto: oficiální zdroj)

 

ČTĚTE TAKÉ:

8 skvělých aplikací pro snadné a bezpečné cestování
Dělá se vám při cestování zle? Víme, jak přežít v autě, letadle i na lodi
Jak cestovat s malými dětmi? Psychologové radí


NA EUROVÍKEND


Češi Velikonoce také rádi tráví ve velkých městech Evropy. „Letos je velký zájem například o eurovíkendy v Paříži a ve španělských metropolích Madridu a Barceloně, kde na přelomu března a dubna je již krásné teplé počasí. Stabilní zájem mají čeští cestovatelé také o exotické dovolené – na Velikonoce vede Dominikánská republika a Thajsko, z bližších destinací pak Egypt a Kanárské ostrovy,“ dodává Sáblíková z CK Neckermann.


Největší zájem je o zájezdy do přímořských destinací, očividně nám po dlouhé zimě chybí sluníčko a teplo. Oblíbenými destinacemi pro jarní dovolenou jsou také Spojené arabské emiráty, Dubaj, ale i Kapverdy. Z eurovíkendů táhne i návštěva maďarské metropole a tamějších termálních lázní.

 

Aquapark Wild Wadi - 2
(Foto: Profimedia)

 

DO LÁZNÍ


Ani tuzemské lázně si na velikonoční svátky nemohou stěžovat na nezájem návštěvníků. Výhodou je, že zde nemusíte přijít o slavnostní atmosféru a oblíbené české tradice. „I když Češi čím dál častěji vyrážejí na Velikonoce mimo domov, o tradice nechtějí být ochuzeni. Proto vedle klasických lázeňských pobytů nabízejí hotely ubytování spojené s velikonoční tematikou. V menu hotelových restaurací se například objevují tradiční velikonoční pokrmy a nechybí ani volnočasové aktivity spojené s oslavami příchodu jara. Velikonoční pobyty jsou tak určeny pro zákazníky, kteří chtějí spojit relax s velikonočními zvyky,“ uvedl Richard Šipoš z portálu Spa.cz, který se specializuje na prodej lázeňských a relaxačních pobytů.


Podle průzkumů jen devět procent Čechů vnímá Velikonoce jako náboženský svátek. Pro většinu Čechů symbolizují příchod jara. „U velikonočních pobytů se tak zákazníci víc zajímají také o okolí hotelů. Pobyty využívají totiž nejen k relaxaci, ale i jako první příležitost k jarním výletům,“ doplnil Šipoš.

 

Wellness
(Foto: oficiální zdroj)


Kam se vydat?


* Chcete-li rozmazlování spojit s krásnou přírodou, zamiřte do Jeseníků do malých lázní Karlova Studánka. Okouzlí vás nejen zdejší příroda, ale i svěží vzduch, který je vůbec nejčistší v celé republice. Náš tip: Pokud chcete stylově i bydlet, přímo v Karlově Studánce zkuste Lázeňský dům Villa Eugen. Nabízí nadstandardně vybavené apartmány s netradičním stylem interiéru, například na téma Voda nebo Příroda. Tam si jarní výlet užijete naplno.


* Od Zeleného čtvrtka do Velikonočního pondělí můžete oslavit Velikonoce relaxací, hudbou, tancem a přehlídkou tradičních lidových zvyků také v areálu jesenických Priessnitzových léčebných lázní. Vydejte se do zdejšího Balneoparku, kde můžete zasportovat na venkovním cvičišti, otužit se ve speciálních potůčcích a bazéncích a samozřejmě ochutnat zdejší léčivé prameny.


* Kdo chce zregenerovat své tělo a nastartovat ho na jaro, jistě ho naláká nabídka Lázní Teplice nad Bečvou, která zve nejen na wellness a relaxaci, ale i na speciální, jarně-detoxikační balíček. Zkuste nejen zdravé ovocné šťávy, ale i uhličité koupele a speciální masáže.


* Na sváteční program i lázeňské procedury zve také Spa & Wellness hotel Alexandria v Lázních Luhačovice. Na neděli připravují sváteční brunch, na kterém nebude chybět tradiční velikonoční nádivka, beránek či mazanec. To vše za doprovodu cimbálové muziky a malování kraslic.

 

DO PŘÍRODY


Nejvíc to na jaře samozřejmě táhne do přírody. Pokud ale máte strach, že vaše ratolesti jen probouzející se les a louky nezabaví, vydejte se na některou atrakci, která leží v samém lůně přírody, ale malé i velké návštěvníky dokáže uchvátit. Populární jsou například Stezky korunami stromů: najdete je na Lipně, v Jáských Lázních a v Krkonoších, na Moravě je doprovází Stezka v Oblacích, kterou hledejte na Dolní Moravě, a Beskydské nebe ve Frenštátě pod Radhoštěm.


Například na Lipně u Stezky korunami stromů bude probíhat tradiční pletení pomlázek, chybět nebudou ani tvořivé dílny pro nejmenší děti.

 

Stezka korunami stromů Lipno - 2
(Foto: stezkakorunamistromu.cz)


ZA ZÁBAVOU


Za zábavou můžete vyrazit do některých z aquaparků. Na velikonoce to tu nebude jenom o koupání.


* Velikonoční prázdniny si užijete třeba v aquaparku Aquapalace Praha. Králíček Petr děti uvítá sladkou odměnou v podobě čokoládových zajíčků a vajíček. Přímo v prostoru Vodního světa budou čekat na malé šikuly kreativní dílny, ve kterých si vyzkouší barvení velikonočních kraslic i pletení pomlázek. Dítka dobrodružné povahy se mohou vydat na zábavnou stezku napříč Vodním světem.


* Velikonoční jarmark zdarma si můžete užít po celý víkend v Centru Babylon v Liberci. Nebude chybět zdobení perníčků, pletení pomlázek, malování vajíček, ale třeba i výroba mýdla, skla nebo keramiky. Kromě rukodělek se těšte i na hudbu, divadlo a tanec.

 

Aqualand Moravia
(Foto: aqualand-moravia.cz)


* Na Velikonoční dovádění zve i Aqualand Moravia. Těšit se můžete na pletení pomlázky a hledání vajíček po celém areálu Aqualandu Moravia, které budou skrývat skvělé výhry. Nemyslí zde ale jen na děti, nenechte si ujít velikonoční soutěže pro dospělé nebo ukázku aquagym cvičení.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Eliška 08:51 21.03.2019
Osobně jsme si rezervovali pobyt ve východních Čechách. Máme v plánu navštívit zoo Dvůr Králové nad Labem, Babiččino údolí a renezanční zámek Náchod. Inspiraci i ubytování jsme našli zde https://www.daen.cz/cesko/vychodni-cechy