Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Láká na wellness pobyty, zabaví se zde ale i aktivní rodiny s dětmi.

Kam v babím létě? Objevte maďarský Hévíz

Hevíz - 4
zdroj: oficiální zdroj Hevíz - 4
aktualizováno 26.08.2018, 00:00 | 26.08.2018, 00:00 | doma.cz

Láká na wellness pobyty, zabaví se zde ale i aktivní rodiny s dětmi.

Podzim svým klidem a barevností přímo vybízí ke klidnému odpočinku v lázních. Nalákat by vás mohlo například maďarské lázeňské městečko Hévíz, které je z ČR vzdálené jen pár hodin cesty autem. Díky unikátnímu léčivému termálnímu jezeru nabízí celoroční možnost venkovního koupání.

 

Celoročně hřejivé koupání

 

Jezero Hévíz o ploše 47 500 m2 je napájeno termálním pramenem, který obsahuje sloučeniny síry a nerostných látek a vyvěrá v hloubce 38,5 metrů v pramenné jeskyni na dně jezera. V létě dosahuje voda v jezeře teploty až 38 °C, v zimě se pohybuje v rozmezí 23-25 °C. Koupání v něm je tak zajímavým a současně příjemným zpestřením pobytu bez ohledu na počasí a roční období. Plavat mezi lekníny v mysticky kouřícím termálním jezeře je ojedinělý zážitek!

 

Hevíz - 5
(Foto: oficiální zdroj)

 

Pramen je tak mohutný, že dokáže za 72 hodin vyměnit celý obsah jezera. Teplá voda ze spodní části jezera stoupá k hladině, zatímco ochlazená voda z povrchu klesá ke dnu. Toto dvousměrné proudění, podpořené otáčením vodní masy díky oválnému tvaru jezera udržuje vodu v neustálém pohybu. To napomáhá k regulaci teploty vody v jezeře, k distribuci ve vodě rozpuštěných látek a zároveň poskytuje koupajícím se jedinečný masážní účinek.

 

Hevíz - 1
(Foto: oficiální zdroj)

 

Léčivá voda jezera Hévíz je díky bohatému obsahu minerálních látek účinná při léčbě poruch pohybového aparátu. Kromě termálních koupelí můžete zrelaxovat i při bahenní zábalu, bahenní koupeli. A řadě dalších lázeňských a wellness procedur. Léčivou vodu můžete mimochodem také konzumovat díky pitné fontáně.

 

Jak se do Hévízu dostanete
Maďarské termální jezero Hévíz leží v Zalianské župe, v obvodu Keszthely, pouhých 10 km od jezera Balaton, konkrétně v jeho severozápadním cípu, zhruba 210 km od Budapešti, 340 km od Brna
a 519 km z Prahy a je dostupné téměř všemi dopravními prostředky.

 

Do lázní Hévíz se dá dostat letecky, autem přes Brno - Lanžhot - Bratislavu - Györ - Pápa - Szombathely nebo můžete zvolit cestu autobusem některé z mezinárodních autobusových linek, které do Hévízu jezdí pravidelně. Ačkoliv vlakem se přímo do lázní nedostanete, nejbližší železniční stanice se nachází v městě Keszthely, není problém se odtud do Hévízu za pár minut dopravit taxíkem nebo využít autobus, který jede každých 30 minut.

 

Hevíz - 8
(Foto: oficiální zdroj)

 

Užitečné informace o Hévízu naleznete na www.heviz.hu/cz nebo www.jezeroheviz.cz.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Deset nejlepších dovolených s dětmi
Nedokážete o dovolené jen ležet? Zajímavé tipy pro akční a zvídavé
Město, které si zamiluje celá vaše rodina! Vydejte se do LIBERCE

 

Na kolo, koně i vykopávky

 

Jezero Hévíz je obklopeno malým stejnojmenným lázeňským městečkem se zhruba pěti tisíci obyvateli, které žije celoročně turistickým ruchem. Součástí městečka je mnoho restaurací, hospůdek, kaváren a cukráren nabízejících nejen místní speciality.

 

Bonusem lázeňského městečka Hévíz je i fakt, že většina sportovních činností spojených s fyzickým výkonem se zde dá provozovat v přírodě na čerstvém vzduchu. Nalákají vás cyklistické vyjížďky (na místě si můžete půjčit kolo i oblíbený segway), nordic walking, jízda na koni, golf, tenis nebo relaxační tchai-chi či jóga? Nechybí ani sporty a aktivity ve vodě jako vodní jogging nebo aqua fitness.

 

Hevíz - 7
(Foto: oficiální zdroj)

 

I turisté zde najdou mnoho atraktivních cílů pro své výlety. V okolí městečka Hévíz se nachází řada zřícenin hradů, za zmínku stojí Tátice, Szigliget či Sümeg. Krásný je i zámek Festetics ve městě Keszthely. Místní zámecké muzeum Helikon má svou stálou výstavu myslivosti, zajímavým tipem je bezpochyby muzeum dopravy či návštěva zvířecího parku. V centru města Keszthely se pak nachází muzeum loutek, historické panoptikum nebo šnečí parlament.

 

Hevíz - 13
(Foto: oficiální zdroj)

 

Zajímavý výlet si můžete udělat i na historické vykopávky. Vila Rustica v nedalekém Egregy pochází z doby římské říše. Římané obývali okolí jezera Hévíz v období mezi 1. až 4. stoletím a archeologické průzkumy odhalily zbytky menších římských budov na rozloze téměř 1 000 m2. S dětmi zas zamiřte do Adventure parku, který se nachází na cestě do Keszthely. Tento zábavný park nabízí 35 hřišť různých úrovní, vyzkoušet můžete i lukostřelbu nebo pétanque.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře