Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nevíte, co podniknete tento víkend? Máme pro vás výčet těch nejzajímavějších akcí, které se konají po celé České republice.

Kam vyrazit o víkendu? Tipy na sportovní i kulinářské akce po celé republice!

Běh
zdroj: Thinkstockphotos Běh
aktualizováno 15.09.2017, 00:00 | 15.09.2017, 00:00 | doma.cz

Nevíte, co podniknete tento víkend? Máme pro vás výčet těch nejzajímavějších akcí, které se konají po celé České republice.

Za dobrým jídlem
Chcete si tento víkend užít po gastronomické stránce na jedničku? Pak se vydejte na akci s názvem Ochutnej Asii 2017, která se uskuteční 16. a 17. září Brně. Můžete se těšit nejen na kvalitní kulinářský zážitek, ale především na asijskou atmosféru, která se bude linout každým krokem. Pokud milujete pečení, pak si nenechte ujít Štrůdl festík pro konopišťského medvěda Jirku, který proběhne 16. září. Pro drsňáky je připraven Chillifest, na který se můžete těšit 16. září v Břeclavi pod zámkem. Určitě se nebojte vzít s sebou děti, protože i pro ně je připraven bohatý doprovodný program.

 

 

Milujete klobásky? Pak se vypravte 16. září na Klobáskofest do Velkých Popovic. Nejen, že ochutnáte několik druhů klobásek, ale navíc se může podívat do pivovaru. Všichni víme, že jídlo z ulice se stalo naprostým hitem. Pokud si chcete užít tu správnou street food atmosféru, pak si nenechte ujít Street Food Festival v Holešovicích, který proběhne v neděli 17. září. Vaše chuťové pohárky se mohou těšit například na galetky a palačinky, sekanou v housce, hamburgery, pizzu, tacos, falafel, sendviče, polévky, ale i sushi nebo Pho.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Babí léto v horách? Poradíme vám, jaká zajímavá místa navštívit v ORLICKÝCH HORÁCH
Výletové rychlovky z Prahy: Jaká jsou blízká a krásná místa?
S podzimem přibývá autonehod! Sedmero bezpečnosti na cestách


Stylové vinobraní

Vinobraní je v plném proudu, a tak vyrazte například na Vinobraní na Pražském hradě, které můžete navštívit po celý víkend. Kromě vína je pro vás připraven i burčák a pochoutky ze Slovinska. Pokud to máte do Prahy daleko, pak navštivte 16. září Kunětické vinobraní, které láká na neméně zajímavý program.

 


Den otevřených dveří

Máte doma malého či velkého milovníka dopravních prostředků? Pak s ním vyrazte na Den otevřených dveří Dopravního podniku hlavního města Prahy. Uskuteční se 16. září, a všichni návštěvníci budou moci navštívit depo Kačerov, garáž Kačerov a vozovnu Pankrác.


Pro sportovce

Běžecké boty jsou vaší nejoblíbenější obuví? Pak si nenechte ujít sobotní Mattoni 1/2Maraton v Ústí nad Labem. Brňáci můžou ve stejný den navštívit Běh brněnskou zoo, který bude nabízet opravdu nevšední zážitek. Závod bude odstartován v 11 hodin u výběhu medvěda kamčatského a soutěžit mohou ženy i muži od 15 let v šesti kategoriích.

 

Na vernisáž!

V pořadí již pětadvacátou výstavu předního českého fotografa Josefa Hníka nazvanou My lidé bude možné zhlédnout od 13. do 24. září v prostorách galerie Nová síň ve Voršilské ulici v Praze. Výstava, která představí fotografie zachycující různé podoby brutálních válečných konfliktů prostřednictvím speciálně vybraných záběrů z videí Islámského státu, Sýrie a Iránu, konfliktu ve Rwandě či v Sierra Leone, je otevřena denně kromě pondělí od 11 do 18 hodin.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře