Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přestože všechny vesměs toužíme po tom samém (po obyčejném životním štěstí), jsou chvíle, kdy se takový stav zdá být na míle vzdálený.

Hledáte klíč ke štěstí? Není jeden, musíte odemknout hned tři

štěstí - 2
zdroj: Getty Images štěstí - 2
aktualizováno 17.07.2018, 14:26 | 17.07.2018, 00:09 | Marie Trubetská

Přestože všechny vesměs toužíme po tom samém (po obyčejném životním štěstí), jsou chvíle, kdy se takový stav zdá být na míle vzdálený.

Pravda je taková, že každá z nás má osud pevně ve svých rukou, a dokud se samy nerozhodneme převzít zodpovědnost za svůj život, jsme odsouzené k tomu, že se jím necháme vláčet a budeme se bez ustání cítit jako oběť. Jak se i vy můžete k životnímu štěstí dopracovat?


Tím nejdůležitějším krokem je najít ty „správné ingredience“


Štěstí si můžeme samy vytvořit, stačí jen přijít na ten správný recept, „sehnat si“ potřebné ingredience a namíchat si koktejl, který nám chutná. Alespoň to tvrdí koučka Iva Lecká, která vás s podrobnějším návodem seznámí i ve své nové knize Koktejl štěstí.

 

V tomto bodě bychom k sobě měly být naprosto upřímné, chceme-li skutečného štěstí někdy v životě dosáhnout. Měly bychom si také uvědomit, že to, co dělá šťastnou naši kamarádku, přítele anebo klidně většinovou populaci, nemusí nutně přinést štěstí nám. Nesnažme se proto zbytečně vlézt do nějaké škatulky a místo toho si vytvořme vlastní.


Nebraňme štěstí


Velkým problémem také bývá, že si samy bráníme štěstí naplno prožít. Přiznejme si to, která z nás může říct, že je vždycky přítomná „tady a teď“. Mnohem častěji naše mysl odvádí pozornost jinam – do minulosti nebo naopak budoucnosti. Jen si vzpomeňte třeba na svůj běžný rodinný večer, kdy jen odpočíváte po boku svých nejbližších a vůbec nic nemusíte. Jinak se na něj díváte v ten konkrétní moment a naprosto odlišně ho budete vnímat za pár let, kdy už například vaše děti odrostou a odstěhují se z domu. A takovým situací je celá řada.

 

štěstí - 1
(Foto: Getty Images)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak si vyrobit hormon štěstí? Návod je jednoduchý a neuvěřitelně levný

Sedm kroků ke štěstí. UDĚLEJTE JE!

Recept na štěstí


Radujme se z malých věcí
Vděčnost je naprosto nezbytná v případě, že chceme někdy dosáhnout skutečného štěstí. Když se nad tím zamyslíme, je to především o úhlu pohledu. Každý moment si můžeme něčím ozvláštnit a každou chvilku si můžeme také zprotivit. Přitom tak zdánlivě obyčejné věci, jako je snídaně s naším milým, úsměv od kolegy v práci nebo obyčejný slunečný den jsou právě ty, jejichž souhrn vytváří celé to slavné „životní štěstí“.

 

štěstí - 3
(Foto: Getty Images)


Proto začněte hledat recepturu svého koktejlu štěstí, ale nezapomínejte přitom na to, že štěstí je o rozhodnutí. A jako takové už je uvnitř každé z nás. Jenom ho najít a naplno prožít.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře