Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Klub českých turistů oslaví 130 let od svého vzniku. Vyrazte na lákavé výlety i bohatý doprovodný program.

Klub českých turistů slaví, zve na výlety, pochod, parník i na lodičky

Akce pro děti
zdroj: oficiální zdroj Akce pro děti
aktualizováno 08.06.2018, 00:56 | 08.06.2018, 00:56 | doma.cz

Klub českých turistů oslaví 130 let od svého vzniku. Vyrazte na lákavé výlety i bohatý doprovodný program.

Již před 130 lety vznikl jeden z nejstarších a největších spolků u nás, Klub českých turistů (KČT). Stalo se tak 11. 6. 1888 z iniciativy nadšenců v čele s Vilémem Kurzem st., Františkem Čížkem a architektem Vratislavem Pasovským. Prvním předsedou se stal známý cestovatel Vojta Náprstek. Od počátku byl klub velice aktivní. Rychle vyrostla síť turistických ubytoven, vznikla hustá síť značených cest a řada předních osobností země si považovala za čest, že mohla být jeho členy.

 

Dnes KČT sdružuje téměř 35 000 turistů po celém Česku. Organizuje více než tisíc akcích pro zájemce o všechny druhy turistiky – pěší, cyklo, lyžařskou a vodní turistiku, mototuristiku, speleoturistiku, vysokohorskou turistiku, turistiku zdravotně postižených a nejnověji i hipoturistiku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TIP NA VÝLET: Úchvatný skalní most jen pár kilometrů za hranicemi. Vyrazte na BASTEIBRÜCKE!
Tip pro vaši lásku: Zajeďte si na výlet
TIP NA VÝLET: Toužíte spatřit pravou poušť? Nemusíte na Saharu, máme je i u nás
4 tipy na jednodenní VÝLET ve STŘEDOČESKÉM KRAJI!

 

Oslavy české turistiky proběhnou o tomto víkendu


„Přijměte naše pozvání na některý z pochodů k tomuto výročí,“ láká předseda KČT Vratislav Chvátal veřejnost na oslavy české turistiky, které se uskuteční již o tomto víkendu 9. – 11. června 2018 v Praze. Těšit se můžete například na Podskalské setkání turistů a Vltavanů s plavbou parníkem po Vltavě, Splutí Vltavy na kánoích, Piknik v Botanické, Výstup na Petřín a mnoho dalších turistických tras po Praze a okolí.

 

Petřínská rozhledna
(Foto: oficiální zdroj)

 

U příležitosti těchto oslav jsou vydány sběratelské a upomínkové předměty - speciální turistické známky, razítka, samolepky či razítka pochodů. V den výročí, tedy v pondělí 11. 6. bude k dispozici příležitostné poštovní razítko.

 

Hlavním mediálním partnerem je TV Nova, která zve na trasu „Jdeme s Novou“ o délce 10 km. Nenáročný výlet startuje v neděli 10. 6. mezi 8 – 11 hod. z Dejvické a je určený především pro rodiny s dětmi. V cíli, v areálu botanické zahrady v Troji, na vás čeká doprovodný program a soutěže o dárky TV Nova. Více informací na www.kct.cz.

 

Akce pro děti
(Foto: oficiální zdroj)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře