Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tyto hádanky a jednoduché detektivní příběhy otestují vaše schopnosti a navíc jsou ideálním zkrácením dlouhé chvíle. Můžete je zkusit vyřešit samy nebo spolu s dětmi třeba na dovolené.

Máte rády detektivky? 4 rychlé testy, které prověří logické myšlení celé vaší rodiny!

kvíz
zdroj: Getty Images kvíz
aktualizováno 24.07.2019, 00:00 | 24.07.2019, 00:00 | doma.cz

Tyto hádanky a jednoduché detektivní příběhy otestují vaše schopnosti a navíc jsou ideálním zkrácením dlouhé chvíle. Můžete je zkusit vyřešit samy nebo spolu s dětmi třeba na dovolené.

Odpovědi najdete na konci stránky.


1. Nebezpečné dveře

 

hádanky
(Foto: Brightside.me)

 

Malá dívka uvízla na tajemném hradě a musí projít některými z těchto dveří. První možností jsou lávové dveře, které by ji okamžitě roztavily. Ve druhých je vraždící klaun a ve třetích by holčička zmrzla. Zbývající dveře pak střeží policista, který zastřelí každého dospělého člověka bez rozdílu pohlaví. Existuje možnost, kudy by prošla bez zranění?

 

2. Vražda v sauně

 

hádanky
(Foto: Brightside.me)

 

Čtyři přátelé pravidelně navštěvují saunu a všichni si s sebou vždycky něco přinesou. Hudebník Jack si s sebou bere iPod na poslouchání hudby. Bankéř Steve termosku, aby měl z čeho pít. Právníci Patrick a Michael nechodí bez právnických dokumentů, které mají k prostudování.


Jednoho dne tu byl Patrick nalezen mrtvý, někdo ho zabil ostrým předmětem. Policisté tu ale nic nenašli. Jak se to mohlo stát?

 

ČTĚTE TAKÉ:

Test osobnosti: Trojúhelník o vás prozradí, jestli jste vášnivé nebo puntičkářky!
KVÍZ: Jaká postava ze SEXU VE MĚSTĚ jste?
KVÍZ: Považujete se za znalce piva?


3. Rozbitá soška

 

hádanky
(Foto: Brightside.me)

 

John byl sám doma,. když uslyšel nějaký rámus z pokoje své manželky. Když přišel do místnosti, uviděl, že je její oblíbená soška rozbitá. Ve stejné chvíli někdo vyběhl z pokoje ven. Když se John pokusil neznámého člověka dohnat a vyběhl za ním, jeho brýle se v chladném počasí zamlžily, on nic neviděl a dotyčný tak stihnul zmizet. Když to John pověděl policistovi, tak muž odmítl případ vyřešit a naléhal na Johna, aby se přiznal, že předmět rozbil on sám. Opravdu si to celé John vymyslel?

 

4. Zamčené auto

 

hádanky
(Foto: Brightside.me)

 

Muž byl zastřelen v autě, na jeho oblečení však nebyly stopy střelného prachu. To znamená, že vrah nebyl během střelby uvnitř auta a na autě ani nebyly žádné díry po kulkách. Všechny dveře a okna byly zavřené. Jak tedy mohl být muž zastřelen?


Odpovědi:


1. Musí projít posledními dveřmi. Policista sice zastřelí každého dospělého, dívka ale ještě nedosáhla plnoletosti.
2. Patricka zabil Steve, který si přinesl zbraň v termosce. Šlo o rampouch, který se roztekl, ještě než dorazila policie.
3. Ano, John lhal. Přes brýle totiž vidíte i tehdy, když vyjdete z teplé místnosti do zimy. Jen se bál své ženě přiznat, že sošku rozbil.
4. Muž se totiž nacházel v kabrioletu. Vrah ho zastřelil shora a pak střechu auta uzavřel.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře