Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Severočeský Liberec rozhodně můžeme zařadit mezi města, kde to žije. Ať už se tam vydáte na jeden den, nebo rovnou na prodloužený víkend, vždy vám přinese něco nového a neokoukaného. A co jsme si na Liberci nejvíce oblíbili my?

Město, které si zamiluje celá vaše rodina! Vydejte se do LIBERCE

Liberec
zdroj: Archiv autorky Liberec
aktualizováno 15.10.2017, 00:42 | 15.10.2017, 00:42 | DyA

Severočeský Liberec rozhodně můžeme zařadit mezi města, kde to žije. Ať už se tam vydáte na jeden den, nebo rovnou na prodloužený víkend, vždy vám přinese něco nového a neokoukaného. A co jsme si na Liberci nejvíce oblíbili my?

Vyrazili jsme na víkend do Liberce, abychom zmapovali ta nejzajímavější místa, která rozhodně musíte navštívit.


Galerie v lázních? Proč ne!


Pokud patříte mezi milovníky umění, pak rozhodně zavítejte do Oblastní galerie v Liberci. A pokud mezi ně nepatříte, pak se tam stejně vydejte! Ptáte se proč? Odpověď je naprosto jednoduchá. Galerie se nachází v prostorách bývalých lázní, které byly postaveny mezi lety 1900 – 1902. Úžasná novorenesanční architektura s prvky secese okouzlí i naprostého laika. Zajímavostí je, že až do roku 1986 sloužily lázně svému účelu. Následně objekt chátral a až v roce 2013 se stal sídlem galerie. Až se budete po galerii procházet, určitě zahlédnete několik detailů, které budou odkazovat k lázeňské historii. V současné době můžete navštívit výstavu Metznerbund, která pojednává o dějinách uměleckého spolku v Čechách v letech 1920-1945. Dále v galerii naleznete vystavovaná díla od Rudolfa Jakubeka, Michaela Čtveráčka, Čestmíra Krátkého, Pavla Holase a Kataríny Hládekové.

 

Galerie Liberec
(Foto: Archiv autorky)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Babí léto v horách? Poradíme vám, jaká zajímavá místa navštívit v KRUŠNÝCH HORÁCH
Co si nesmíte nechat ujít v SALZBURGU aneb Jednodenní výlet do severního srdce Rakouska
Ostrava Černá? Poznejte za víkend krásy třetího největšího města Česka

 

Galerie Liberec
(Foto: Archiv autorky)


Až budete uměním přesyceni, doporučujeme vám, abyste si prošli celou čtvrť kolem zmiňované galerie. Slibujeme vám, že se na malý okamžik budete cítit na počátku 20. století, a to díky architektonickým skvostům, které v této čtvrti naleznete. Určitě půjdete okolo Severočeského průmyslového muzea, které rozhodně stojí za návštěvu. Neminete ani Obchodní a živnostenskou komoru, které nese prvky secese a určitě projdete i kolem Lidových sadů.


Zamilovali jsme se do…JEŠTĚDU


Existuje krásnější dominanta Liberce, než je Ještěd? Hádáme, že nikoliv. I když jsme ho již několikrát navštívili, stále nás okouzluje a něčím překvapuje. Pravdou je, že z nadmořské výšky 1012 m se nám občas dokáže pěkně zamotat hlava, ale za pohled do okolí to rozhodně stojí, a my musíme uznat, že architekt Karel Hubáček odvedl úžasnou práci. Pokud si budete chtít po cestě na Ještěd trošku odpočinout (samozřejmě na jeho vrchol můžete vyjet i lanovkou, nebo autem), zajděte si do místní restaurace. Servírované dobroty vám dodají energii na cestu zpátky. Navíc, pohled ven z restaurace je opravdu fenomenální.

 

Hotel Ještěd
(Foto: oficiální zdroj)


Náš tip: Chcete, abyste na Ještěd nikdy nezapomněli? Pak si zarezervujete pokoj v Hotelu Ještěd. S rezervací si dejte na spěch, a pokoj si zamluvte třeba i půl roku dopředu. O pokoje s vyhlídkou je opravdu velký zájem. Hotel Ještěd si pro své klienty připravuje stále nové a nové akce, a tak zde letos můžete strávit Štědrý den či tematický Silvestr „retro 70. léta“.

 

Hotel Ještěd
(Foto: oficiální zdroj)


Program pro celou rodinu


Malé i větší děti určitě potěší návštěva liberecké zoo, která je denně otevřená. Můžete si užít až 160 druhů zvířat a nezapomeňte navštívit pavilon bílých tygrů, které jsou symbolem Liberce. Starší děti se můžou vyblbnout v IQLandii, kde je věda pojata zábavnou formou, a tak se děti při zajímavých pokusech nejen pobaví, ale především i něco nového naučí. Pokud doma máte milovníky rychlých aut Porsche, pak je vezměte do nedalekého Muzea Ferdinanda Porsche, který se narodil ve Vratislavicích nad Nisou. V rodném domku můžete obdivovat první návrhy aut, nebo třeba i zajímavosti z Ferdinandova života.

 

Muzeum Porsche
(Foto: Archiv autorky)

 

VYZKOUŠENO REDAKCÍ: Kde se v Liberci najíst?
- BISTRO ŠIROKÁ. Rodinný podnik plný výborného jídla a skvělé kávy! P.S. Doporučujeme místní cheesecake.
- MIKYNA. Vegetariánské bistro, které si zamiloval celý Instagram, a vy si ho zamilujete také.
- BLACK HORSE. Irská restaurace, kde výborné jídlo můžete zapíjet ještě výbornějším irským pivem. Co víc si přát?
- ZOO 1320. Moderní podnik s úžasným designem a neméně dobrým jídlem. Navíc s dětským koutkem!
- CHICAGO BAR AND GRILL. Proslýchá se, že ty nejlepší burgry dělají právě tady. Sami vyzkoušejte, zda tomu tak doopravdy je.
- KAVÁRNA BEZ KONCEPTU. Stavte se na jejich flat white a nebudete litovat!

 

Hledáte-li další inspiraci, napoví vám weby visitliberec.eu, jested.cz, liberec.cz nebo liberecky-kraj.cz.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře