Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tetování už dávno není výsadou kriminálníků. Běžně si své tělo zdobí i mladé ženy, které neváhají potetované ruce a ramena ukázat klidně i v elegantních večerních šatech. Nemáte pro jejich konání a vkus pochopení? Možná vám to celé objasní.

ZPOVĚĎ ČTENÁŘEK: Mladé, krásné a potetované: Co je k tomu vede?

Tetování
zdroj: Getty Images Tetování
aktualizováno 24.10.2018, 00:06 | 24.10.2018, 00:06 | Tereza Majzlíková

Tetování už dávno není výsadou kriminálníků. Běžně si své tělo zdobí i mladé ženy, které neváhají potetované ruce a ramena ukázat klidně i v elegantních večerních šatech. Nemáte pro jejich konání a vkus pochopení? Možná vám to celé objasní.

Tetování bude velké téma i v dnešní Výměně manželek. Extravagantní pár, který tvoří Marie a Jirka z Tábora, jsou výrazně potetovaní a jejich těla zdobí také několik piercingů. Svou účastí by rádi ukázali, že žijí úplně běžným životem a tetování tak není důvodem k předsudkům.

 

Výměna manželek - 24. 10. 2018 - 21
(Foto: TV Nova)

 

Postupem času se tetování stalo velkým trendem a podlehlo mu mnoho mladých žen. Co je k tomu vedlo, jak vybíraly ten pravý motiv a jak na něj reaguje jejich okolí? Zeptaly jsme se tří z nich.

 

Jaká byla tvá cesta k tetování? Jak dlouho jsi o něm přemýšlela?

 

Karin: Po tetování jsem toužila už od mých patnácti let, ale rodiče byli zásadně proti. Moje touha mě však neopustila a v době, kdy jsem dosáhla plnoletosti, jsem si nechala vytetovat své první tetování na záda za našetřené peníze.Tetování pro mě vždy bylo způsobem, jak zdobit své tělo a také si myslím, že je to určitý druh komunikace, skrze který vyjadřujeme svůj styl.

 

Claudia: O prvním tetování jsem přemýšlela přibližně půl roku. Nakonec jsem se k němu odhodlala po rozchodu s bývalým přítelem. Měla jsem těžší období, provázely mě různé zdravotní problémy. Vytetovala jsem si větu, která pro mě měla význam.

 

Tetování
(Foto: Archiv autorky)

 

Tereza: Nápad na mé první tetování ke mně přišel tak nějak přirozeně a po celý rok mě neopustil. Po takové době už jsem si byla jistá, že do toho můžu jít.

 

Kolik máš tetování a co vyjadřují?

 

Karin: Na zádech mám vytetované ornamenty čaker. Jsou to symboly energetických míst v lidském těle, které jsou známé především ve východním náboženství. Druhé tetovaní nosím na pravém stehně. Je to mandala s keltskými prvky, která symbolizuje jednotu a celistvost. Poslední tetování mám na dekoltu. Jsou to dvě spirály, které vedou po klíční kosti až k ramenou a mají čistě estetický význam.

 

Claudia: Mám dvě tetování. Jsem poloviční Italka a moje první tetování je tedy věta v italštině "někdy musíš upadnout, aby ses naučil létat". Druhé tetování je barevný kompas. Miluji cestování.

 

Tereza: Mé tetování tvoří různé geometrické tvary a mám jich celkem jedenáct. Vyjadřují krásu jednoduchosti a svobodu osobnosti.

 

Tetování
(Foto: Archiv autorky)

 

Jaké byly reakce rodičů a okolí?

 

Karin: Reakce přátel byly vždy pozitivní. Ale každé své nové tetování jsem musela těžce obhajovat doma u rodičů. Nakonec si i moje máma nechala udělat tetování na nohu ke svým padesátinam a je s ním moc spokojená.

 

Claudia: Rodiče to nijak nekomentovali. Byla jsem už plnoletá. Přátelé mi ho chválí a občas dostanu pochvalu i v práci.

 

Tetování
(Foto: Archiv autorky)

 

Tereza: Nejvíc úspěchu s ním sklízím u cizinců - mladých i starších. To se však nedá říct o mé rodině. Ta mé tetování nechápe a ani snad nikdy nepochopí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bezbolestné tetování? Hena!
Tetování si nechávají nejčastěji odstranit ženy kolem třicítky

GALERIE: Rty jako sexy šelma? Vyzkoušejte tetování na rty!


Tetování
(Foto: Getty Images)

 

Nemáš strach, že tě tetování omrzí, v pokročilém věku už nebude vypadat tak dobře, nebo tě bude znevýhodňovat třeba u pracovního pohovoru?

 

Karin: Strach, že mě omrzí nemám. Vybrala jsem ornamenty, které jsou se mnou plně v souladu. Při pracovních pohovorech si až tak jistá nejsem. Působím v pedagogické sféře, kde tetování může být problém.  V budoucnu bych ráda podnikala a v takovém případě to už nebudu muset více řešit.

 

Claudia: Tetování už mám několik let, takže už ho ani nevnímám. Nebojím se, že by mě omrzelo. Jsme úplně jiná generace než naši prarodiče a podle toho to taky bude v pokročilejším věku vypadat. Po světě bude chodit spoustu potetovaných babiček a dědečků. Už jsem potkala i zdravotní sestru s potetovanou nohou a připadá mi to normální. Pokud mě někdo nebude chtít přijmout kvůli tetování, jednoduše půjdu jinam.

 

Tetování
(Foto: Archiv autorky)

 

Tereza: Nemyslím si, že by mě to někdy omrzelo a že by to ve stáří přestalo být vhodné. Mé tetování je minimalistické a decentní. Už teď se těším, až budu ta cool a počmáraná babička. Co se týče pohovoru a práce, to už je diskutabilní. Mám pocit, že dnešní doba hodně pokročila a tetování vidíme všude okolo nás. Tak proč ne i v práci.

 

Jaký máte na tetování názor vy? Šly byste do toho? Napište nám do komentářů!

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Mr.Dat 09:54 26.10.2018
Krásné a potetované je oxymoron.