Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přišel z práce, odložil si věci a ihned chvátal do hospody. Zatímco vy pořád sedíte doma, staráte se o domácnost a děti, váš manžel někde vysedává s kamarády a tvrdí, že je to pro něj forma odpočinku. Máte právo mu v tom nějak bránit a existují zp...

Muži a hospoda: Utíká váš muž až příliš často na pivo?

muž v hospodě
zdroj: Getty Images muž v hospodě
aktualizováno 29.05.2019, 00:00 | 29.05.2019, 00:00 | doma.cz

Přišel z práce, odložil si věci a ihned chvátal do hospody. Zatímco vy pořád sedíte doma, staráte se o domácnost a děti, váš manžel někde vysedává s kamarády a tvrdí, že je to pro něj forma odpočinku. Máte právo mu v tom nějak bránit a existují způsoby, které na tento problém zabírají?

Možná si kladete otázku, jak často je navštěvovat knajpu ještě normální a jestli jen zbytečně nevyvádíte. Pokud váš muž zajde posedět jednou, nanejvýš dvakrát týdně a nevrátí se domů zřízený, tak se nemáte čeho obávat. Jestli je to ale obden nebo dokonce denně, samozřejmě se proti tomu můžete ohradit.


Jde i o rozpočet


Častá návštěva pivnic je velkým zásahem do vašeho domácího rozpočtu. Za to, co se za týden ztratí v hospodě, byste si mohli dopřát dovolenou či nějaké nové zařízení domů nebo na zahradu. A co teprve pokud váš muž zvládne za hodinu otočit tři piva a k tomu vykouřit krabičku cigaret.

 

muž s pivem
(Foto: Getty Images)
 


Jestli je pro něj pivo pro uhašení žízně tak nezbytné, navrhněte mu, že domů nakoupíte lahváče. Většinou stojí i o víc než třetinu méně než točené pivo a váš muž si je vychutná v pohodlí domova. I když bude mít zpočátku řeči, že to není ono a nemá to to kouzlo, časem mu to začne připadat také mnohem pohodlnější než absolvovat cestu do hospody a pak ještě těžší návrat z hospody.


Proč nechce být s vámi?


Muži často berou posezení v hospodě jako útěk od rodiny a reality. U piva mu žádní kamarádi nic nevyčítají, nikdo po něm nic nechce a je prostě pohoda. Proč se necítí takhle komfortně i doma? Je samozřejmé, že chcete, aby vám pomáhal s péčí o děti a domácností. Občas byste ho ale měly vyslechnout bez zbytečných otázek, pochválit a nekritizovat. Běžte do hospody jednou s ním a poučte se od jeho hospodských kamarádů, co dělají jinak!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pití alkoholu stres nezmírní, naopak
Co dělá s tělem alkohol a jak se bránit kocovině?
Můj manžel má problém s alkoholem! Co mám dělat? + TEST


Hospodský kalendář


Pokud je váš muž přesto nepoučitelný, zkuste mu oplácet stejnou mincí. Rozdělte si, jaké dny v týdnu máte na kamarády a své aktivity vyhrazené vy a kdy může jít do hospody on. Situace se u vás doma hned zklidní, když si nebudete připadat jako ta, která jen čeká, až se manžel vrátí z hospody.


Můžete si také určit, kolik dnů měsíčně smí v hospodě strávit a ať se sám rozhodne, jestli si to vybere o víkendech nebo přes týden. Pokud bude mít povoleno jít tam třeba osmkrát do měsíce, odškrtněte mu to pokaždé, když se hospodského sedánku zúčastní.


Na to, jak se vyvíjely osudy takové hospodské partičky a co spolu u piva řeší, se podívejte ve filmu U mě dobrý v neděli 2. června 2019 od 17:10 na Nově. Více či méně úspěšní kamarádi se schází na pivo na Libeňském ostrově a sdílí s ostatními to, co se jim v životě zrovna přihodilo, své vzestupy i pády. Také spolu často hrají mariáš. Pak se však jeden člen skupiny Kája stane obětí hráčů skořápkářů a přijde o své životní úspory. Protože šlo o podvod, jeho přátelé se ho rozhodli pomstít.

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře