Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Fenoménem současné doby je, že lidé se chtějí pořád učit něco nového. Dovolené chtějí trávit aktivně a rádi si zaplatí za kurz běhání, cyklistiky, golfu, semináře etikety, gastronomické zážitky nebo třebas i pečení dobrot s profesionálem!

Nedokážete o dovolené jen ležet? Zajímavé tipy pro akční a zvídavé

Tip na výlet - 11
zdroj: oficiální zdroj Tip na výlet - 11
aktualizováno 29.04.2018, 00:12 | 29.04.2018, 00:12 | doma.cz

Fenoménem současné doby je, že lidé se chtějí pořád učit něco nového. Dovolené chtějí trávit aktivně a rádi si zaplatí za kurz běhání, cyklistiky, golfu, semináře etikety, gastronomické zážitky nebo třebas i pečení dobrot s profesionálem!

Skoro polovina dospělých Čechů se celoživotně vzdělává. Většinou se účastní kurzů souvisejících s prací. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu a v praxi to potvrzují například i provozovatelé hotelů nebo organizátoři zážitkových dovolených.

 

„Za poslední roky jsme zaznamenali zvyšující se zájem o pobyty spojené s nějakým zážitkem, kdy se lidé naučí něco nového. Pravidelně tak pořádáme například Běžeckou školu Miloše Škorpila, Kurzy etikety s Ladislavem Špačkem, degustační večery, z nichž je každoročně velice oblíbená Noc bílých lanýžů, a samozřejmostí je, že našim hostům nabízíme řadu aktivit, jimž se mohou během pobytu věnovat – od cvičení jógy, nordic walkingu až po golfový program. Mnoho lidí z velké dálky k nám míří také na kurzy pečení frgálů, tradičních valašských koláčů,“ říká Martina Žáčková ze Spa hotelu Lanterna z Velkých Karlovic.

 

Tip na výlet - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 

Zapište si do diářů tipy na zajímavé akce:

 

KVĚTEN


* Spa hotel Lanterna, Beskydy: Kurz etikety s Ladislavem Špačkem
(1. - 2. 5.)
Dovolenou v Beskydech můžete spojit s jedinečným degustačním večerem ve společnosti „Mistra etikety“ Ladislava Špačka. V semináři etikety se dozvíte vše, co potřebujete k běžnému i formálnímu společenskému styku a vše si můžete rovnou vyzkoušet při stolování. Více na lanterna.cz.

 

Tip na výlet - 6
(Foto: oficiální zdroj)

 

* Krásná u Pěnčína: Kittelova pouť (1.5.)
Podávat se zde budou tradiční dobroty a pochutiny našich babiček a prababiček, nebude chybět kulturní program, zaujme vás i stezka pro bosé nohy. Určitě navštivte i muzeum v místě, kde žil a působil lékař Jan Josef Antonín Eleazar Kittel. Více na kittel.cz.


* Dětenice: Májový dětenický food festival (1.5.)
návštěvníkům nabídne mj. takové pochoutky jako chobotnice, raky, ústřice, středověké burgery, jehněčí klobásky, domácí bramboráky, staročeské placky či jitrnice a jelita. Návštěvníci se také mohou těšit na rytířské klání, poběhlice, tanečnice nebo na středověkou kapelu. Více na stredovekyhotel.cz.


* Ski a Bike Centru Radotín, Praha: Cyklistický ráj (4-6.5.)
Všechny nadšené cyklisty jistě nadchne testování těch nejnovějších dvoukolých modelů. Zcela zdarma si můžete vyzkoušet špičkové modely z aktuálních kolekcí. Více na kola-radotin.cz.

 

Tip na výlet - 12
(Foto: oficiální zdroj)

 

* Stezka korunami stromů, Lipno: Stavba mandaly (8.5.)
Vyskládat velkou květinovou mandalu a ochutnat novinku z řady příchutí Birell Botanicals – Jablko se zázvorem – mohou výletníci, kteří v květnu navštíví některé z pěti českých turisticky oblíbených míst. Akce se uskuteční postupně během víkendů a svátků mezi 1. a 19. květnem v adršpašsko-teplických skalách, liberecké botanické zahradě, lipenské Stezce v korunách stromů, u propasti Machocha a nakonec v plzeňském pivovaru.

 

Tip na výlet - 8
(Foto: oficiální zdroj)

 

* Skleník Fata Morgana Botanické zahrada hl.m. Prahy: V ráji motýlů (do 20.5.)
Návštěva exotických motýlů zajisté nadchne nejen děti, rodiče, ale i milovníky fotografování a přírody vůbec. Po výstavě návštěvníci mohou zajít do altánu Botanická na talíři na něco dobrého, popřípadě si dát sklenku lahodného vína na vinici sv. Kláry a pokochat se nádherným výhledem na Prahu. Více na botanicka.cz.

 

Tip na výlet - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

ČTĚTE TAKÉ:

GASTROPRŮVODCE PRAHOU: Místa, odkud uvidíte matičku měst jako na dlani
Jak poznat kus Evropy za 7 dní? Z moře!
Do hor, na kola, za letním lyžováním i vodními sporty: Zajeďte prozkoumat rakouské Zell am See

 

ČERVEN


* iQLandia, Liberec: Sexuální výchova hrou (kdykoli)


Nechte stud doma a vypravte se do liberecké iQLandie na výstavu Sexmisie. Na pěti originálně pojatých stanovištích se dozvíte vše o plánovaném rodičovství či antikoncepci. K otestování tu bude těhotenské břicho, a pokud najdete odvahu, můžete si na simulátoru porodu vyzkoušet přivést na svět novorozeně se vším všudy. Chybět nebude ani prevence proti rakovině prsu a varlat. Na modelech se pokusíte objevit bulku, navíc získáte celou řadu informací k samovyšetření. Badatelská aktivita je přístupná všem dětem od 12 let, mladším potom v doprovodu rodičů. Více informací na: www.iQlandia.cz.

 

Tip na výlet - 3
(Foto: oficiální zdroj)


* VIDA! science centrum, Brno: Noční jízda
(7.6.)

V Brně se můžete do zábavního parku vydat klidně i v noci, a to 7. Června od 19 do 23. Hodin na akci After Dark: Noční jízda. Užijte si noční jízdu s nevšedními dopravními prostředky. Troufnete si na velocipéd, kolo s obrácenými řídítky či bicykl s názvem Dívčí sen? Více na vida.cz.


* Ústí nad Orlicí: 24 hodin na kole a koloběžkách (30.6. – 1.7.)
7. ročník vytrvalostního kroužení pro amatérskou cyklistickou a koloběžkovou veřejnost mezi městy Ústí nad Orlicí a Českou Třebovou. Kroužení se mohou zúčastnit jednotlivci, dvoučlenná a tříčlenná družstva a borci do 15 let na kolech a koloběžkách. Více na rozhoupej.cz.

 

ČERVENEC


* Velké Karlovice, Beskydy: Kurzy pečení frgálů (po celé léto)
Pod vedením zkušených pekařek Resortu Valachy se naučíte péct tradiční valašské koláče, a pokud přijdete i s přáteli nebo s dětmi, užijete si také společně spoustu zábavy. Kromě nové kuchařské dovednosti si domů odnesete vlastnoručně vyrobený frgál a certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského. Více na valachy.cz.

 

Tip na výlet - 7
(Foto: oficiální zdroj)

 

SRPEN


* Golfové hřiště Horal, Beskydy: Golf pro každého (po celou sezonu)
Zábavný program pro golfové začátečníky, rodiny s dětmi, aktivní sportovce – zkrátka pro všechny, kteří golf ještě neznají nebo s ním začínají a chtějí se dozvědět něco víc. Objevte krásy golfové hry, kterou si můžete na Golfovém hřišti Horal vyzkoušet. Při objednání programu vás čeká procházka v délce zhruba 90 minut po golfovém hřišti s průvodcem, který vám vysvětlí základy golfu, pod jeho vedením si zkusíte základní údery, chipování, patování i samotnou hru a dozvíte se i řadu zajímavostí o tomto sportu. horal-hotel.cz.

 

* Priessnitzovy léčebné lázně, Jeseník: Letní biatlon pro všechny (19.8.)
Na v Česku tolik populární biatlon nemusíte čekat až do podzimu. Vychutnat si ho a osobně vyzkoušet můžete na hravém dni pro děti i dospělé, navíc v krásném prostředí vzdušných lázní v Jeseníku. Více na priessnitz.cz.

 

PODZIM


* Karlova Studánka: Rekreace mezi koníky (říjen 2018)
Užijte si vysokohorský vzduch Jeseníků, ale i ukázku života na farmě. Rekreační pobyt spojený s jízdou na koni bude zážitkem, na který se nezapomíná. Více info na horskelazne.cz.


* Resort Valachy, Beskydy: Běžecká škola Miloše Škorpila (11. - 14. 10. 2018)
Užijte si čtyři dny nabité tréninkem a novými informacemi pro začátečníky i pokročilé pod vedením ultramaratonce Miloše Škorpila, který je bez nadsázky ikonou běžeckého sportu u nás. Více na valachy.cz.

 

Tip na výlet - 1
(Foto: oficiální zdroj)

 

* Spa hotel Lanterna, Beskydy: Noc bílých lanýžů (15. 11. 2018)
Degustační večer plný vybraných chutí a neodolatelných vůní v zážitkové restauraci Vyhlídka Spa hotelu Lanterna. Přeneste se do italské oblasti Piemont, celosvětově proslulého regionu vzácných lanýžů a vynikajícího vína, a podlehněte kouzlu této delikatesy. Více na lanterna.cz.

 

Tip na výlet - 10
(Foto: oficiální zdroj)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře