Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chystáte se stopovat s kamarádkou po Evropě? Plánujete romantický výlet vlakem do Paříže nebo jedete s rodinou na poznávací zájezd do Norska? Ať už se letos na dovolenou chystáte kamkoli, nezapomeňte si do vašeho chytrého telefonu stáhnout ty nejl...

Nejlepší cestovatelské aplikace do vašeho mobilu: Hodí se na dovolenou i výlet

Selfie
zdroj: Thinkstockphotos Selfie
aktualizováno 15.04.2018, 00:04 | 15.04.2018, 00:04 | doma.cz

Chystáte se stopovat s kamarádkou po Evropě? Plánujete romantický výlet vlakem do Paříže nebo jedete s rodinou na poznávací zájezd do Norska? Ať už se letos na dovolenou chystáte kamkoli, nezapomeňte si do vašeho chytrého telefonu stáhnout ty nejlepší aplikace, které vám ulehčí cestu za dobrodružstvím.

Nezáleží přitom na tom, zda máte nějaký starší model, nebo si chcetena dovolenou pořídit smartphone nový. Tak či onak, vám teď představujeme pár nejlepších tipů na cestovní aplikace, které jsou praktické a jsou navíc zcela zdarma.

 

1. Google Maps


Jistě uznáte, že bez mapy se turista neobejde. Google Maps nejsou žádnou novinkou. Ale co dělat, když nemáte mobilní data, nebo se ztratíte a nemáte signál? Stáhněte si offline mapy určené primárně pro auta. Pohodlně si tak prohlédnete silnice a cesty klidně celé Itálie.

 

2. Packpoint


Balení kufrů a batohů je základ. Dalším krokem je napsat si seznam a nic nezapomenout. Občas je to problematické, že? Packpoint je aplikace zdarma, která prakticky vytvoří seznam za vás. Zadáte pohlaví, místo a účel pobytu, vyberete, které aktivity budou náplní vašeho programu a voilà, máte hotový seznam. Paráda, na vás už zbývá zabalit si jen svou oblíbenou knihu.

 

Balení na dovolenou
(Foto: oficiální zdroj)

 

3. Citymapper


Podle New York Times nejlepší cestovní aplikace. Citymapper je víc než jen mapa, pomůže vám najít nejrychlejší spojení s ohledem na dostupné prostředky včetně půjčení kol, Uberu nebo trajektu. Navíc vás upozorní na zpoždění spojů a navede vás krok za krokem, kamkoli budete potřebovat. Se Citymapperem se zkrátka neztratíte.

 

4. Airbnb


Airbnb není třeba představovat, ale je určitě dobré ho připomenout. Aplikace umožňující se ubytovat na zajímavých místech mimo hotel. Pokud nejste fanoušci řetězců a anonymních prostorů bez duše, zkuste pronájem lokálních autentických bytů, domů nebo jen pokoje, a poznejte kulturu přímo od místních. Aplikace se jednoduše ovládá, ukládá vaše oblíbené domovy, nasměruje vás na místo pobytu a jedním klikem si zavoláte s majitelem bytu či domu.5. Tripit


V této aplikaci najdete všechny vaše potřebné informace o cestě na jednom místě – přes potvrzovací e-maily si Tripit zaregistruje vaše odlety, přílety, místo ubytování. Zpřístupní vám informace o možnostech lokální dopravy a můžete si s ním naplánovat program. A funguje i offline, kdykoli potřebujete.


ČTĚTE TAKÉ:

Jak si mobilem nekazit oči? Nainstalujte si novou aplikaci, která je zachrání
První mobil pro školáka? Víme, co při výběru nepodcenit
ODBORNÍCI VARUJÍ: Nemějte mobil v ložnici, jinak vám hrozí velké problémy

 

6. Duolingo


Samozřejmě, že telefony s Androidem mají skvělý Google Translator, ale díky aplikaci Duolingo okouzlíte více než jednoho Itala. Zkuste si před dovolenou projít několik úrovní jazyka, osvěžit si fráze a zopakovat slovíčka. Uvidíte, že vás bude dovolená víc bavit a budete miláček místní obsluhy. Parla italiano?

 

7. Time Out


Všechno na jednom místě. Jste ve městě, kde nic a nikoho neznáte, ale díky této aplikaci budete mít tipy na skvělé večerní akce, doporučené restaurace i na místa, kde se budou bavit vaše děti. Vytvořte si seznam ještě před odjezdem nebo hledejte přímo na ulici, kde stojíte. Některé tipy si uložíte na později a rezervaci večeře zvládnete i bez zavolání právě s touto aplikací.

 

8. Tripadvisor


Ultimátní klasika všech cestovních rádců. Tuhle aplikaci použijete pro hledání toho nejlepšího na vaší dovolené. Tisíce recenzí doplněné o fotografie, žebříčky nejlepších míst v okolí po celém světě. Ať už jde o hotely, restaurace nebo památky. Tripadvisor vám zajistí prvotřídní zážitky podle vašeho gusta.

 

A až budete u nejlepších zážitků tohoto léta, nezapomeňte je i fotit. To, že s sebou nemusíte tahat fotoaparát, je snad samozřejmost. Technologie nám nepřinesla jen jednodušší život s těmito praktickými aplikacemi na cestu, ale i telefony s výborným, ideálně duálním foťákem. Zachytí perfektně každého Pařížana v kavárně i každé zrnko písku na vaší božské pláži.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře