Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dovolená v kempu u Máchova jezera má co nabídnout. Od dob vašeho dětství se zde mnohé změnilo a překvapí vás jak vybavení a úroveň kempů, tak nabídka atraktivních cílů, kam můžete s rodinou vyrazit na výlety.

Nemáte na zahraniční dovolenou? Otestujte populární Mácháč, od totáče se dost změnil

Mácháč
zdroj: oficiální zdroj Mácháč
aktualizováno 22.07.2018, 00:00 | 22.07.2018, 00:00 | doma.cz

Dovolená v kempu u Máchova jezera má co nabídnout. Od dob vašeho dětství se zde mnohé změnilo a překvapí vás jak vybavení a úroveň kempů, tak nabídka atraktivních cílů, kam můžete s rodinou vyrazit na výlety.

Jednou z největších turistických atrakcí je jezero samotné, které mohou návštěvníci poznat i pomocí několika výletních lodí, které v létě zajišťují nejen pravidelnou lodní dopravu, ale také vyhlídkové, noční (ve středu a v sobotu), ale i individuální plavby. Lodě mají navíc tematické názvy Jarmila, Hynek nebo Máj, které do máchovského kraje prostě patří.

 

Na své si tu ovšem přijdou nejrůznější skupiny návštěvníků - od rodin s dětmi, mířícími hlavně za památkami a okolní krásnou přírodou, přes naprosté požitkáře, které neopustí pláže jezera, až po aktivní sportovce. Ti, kteří zde několik let nebyli, budou určitě překvapeni změnou tohoto kraje, který má zásluhou Karla Hynka Máchy, svůj romantický nádech.


Zkuste si rybolov


Milovníci koupání již několik let oceňují stabilní kvalitu vody v jezeře, mnohé návštěvníky láká i možnost rekreačně sportovního rybolovu. Rybaření si zde mohou užívat jak zkušení rybáři, tak i široká laická veřejnost. K lovu totiž stačí nákup povolenky a dodržování rybářského řádu pro Máchovo jezero. Při jezeře najdete celkem šest úseků vyhrazených pro sportovní rybolov ze břehu, letošní novinkou je lov z loděk.

 

Máchovo jezero
(Foto: oficiální zdroj)


Hurá na hrad


Za návštěvu bezpochyby stojí nedaleké hrady Bezděz a Houska, kde jsou navíc na celé léto naplánovány nejrůznější jarmarky, koncerty, rytířská klání či divadelní představení. Na Housce si užijte například přehlídku řemesel (28. – 29.7.), divadelní představení (11.8.) nebo renesanční jarmark (18. – 19.8.) či strašidelný pekelný jarmark (25. – 26. 8.).

 

Na zámku v Doksech pak budou probíhat pravidelná divadelní představení a znovuotevření se dočkalo i letní kino. Základním místem pro promítání bude areál zámku, ale turisté se mohou těšit i na jiná místa, včetně pláže. Co může být romantičtějšího, než posadit se na deku, ve stánku si koupit něco dobrého k jídlu a pití, vychutnat si západ slunce a hned po něm začne promítání.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Single dovolená? TIP pro ty, co jsou sami
Nenechte se napálit při výběru last minute dovolené
Dovolená k nezaplacení? 7 triků, jak na ní ušetřit a nezruinovat rodinný rozpočet


Kulturní léto u Máchova jezera

 

Během letní sezóny se u Máchova jezera uskuteční velké množství akcí, od řezbářského sympozia, přes nejrůznější výstavy, až po velké festivaly. Kromě nejznámějšího, kterým je srpnový festival taneční hudby Mácháč (24.-25.8.), se tu chystají i menší festivaly. Za návštěvu určitě stojí rodinný festival Rozmarné léto (21.7.), odehrávající se na pláži Klůček, na malých pódiích s hudbou a s divadélky pro děti. Jeho součástí jsou také koncerty na velkých podiích s aktéry, jako je kapela Žlutý pes či Tomáš Klus. Dalším z festivalů je třeba Zadarmofest (4.8.), který se koná také na Klůčku a má zcela neopakovatelnou atmosféru. Sezonu uzavře vinobraní u Máchova jezera (2.9.), které doprovází bohatý program pro děti.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Petra 19:02 31.07.2019
Měla bych takový dotaz: Dá se někde na Mácháči nebo v okolí stanovat? Rádi bychom ještě tyto prázdniny s přítelem jeli někam pod stan, protože bychom rádi vyzkoušeli náš nový stan z https://armik.cz/ Vůbec ale nevíme kam. Mácháč vypadá jako ideální volba.
Renatka14 12:35 25.09.2018
Dobrý den
Ráda bych pridala tip kam jinam jet kdyz je na machaci plno (jako vzdy)
Já jezdim s rodinou v lete sem http://hotel-lipno.cz/cs/uzijte-si-leto-v-okoli-li... se tam jak koupat, tak je tu dalsich tisic aktivit co delat v lete i zime :)
Takze tak