Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

První červnový den patří bezesporu dětem. Nekupujte jim zbytečnosti a raději se vydejte na společný výlet. Uvidíte, že si užijete plno zábavy a zajímavých aktivit, které jinde nenajdete. A kde se rozhodně nebudete nudit?

Oslavte DEN DĚTÍ prodlouženým víkendem! Víme, kde zabavíte malé děti i teenagery

Lipno - 1
zdroj: oficiální zdroj Lipno - 1
aktualizováno 31.05.2018, 00:00 | 31.05.2018, 00:00 | DyA

První červnový den patří bezesporu dětem. Nekupujte jim zbytečnosti a raději se vydejte na společný výlet. Uvidíte, že si užijete plno zábavy a zajímavých aktivit, které jinde nenajdete. A kde se rozhodně nebudete nudit?

Pokud hledáte místo, kde je krásná příroda, ale zároveň i aktivní vyžití, pak vyrazte na Lipno. To je společně s Českým Krumlovem druhou nejúspěšnější destinací v oblasti cestovního ruchu v České republice. Návštěvníci zde oceňují možnost celoročního vyžití uprostřed šumavské přírody a především hlavní turistické atrakce.


A co si na Lipně můžete užít?


Ptačí stezku
Ptačí stezka je horkou novinkou na Lipně. Jedná se o rozšíření Stezky korunami stromů. Návštěvníci se stanou ornitology a mohou zblízka pozorovat jednotlivé ptačí druhy, které hnízdí na Šumavě. Ptačí budky rozeseté na stromech v okolí Stezky korunami stromů tak mají doslova na dosah. „Jednotlivé budky se budou velikostně a tvarově lišit podle nároků ptačích druhů,“ vysvětluje Marcela Haladejová, provozní ředitelka Stezky korunami stromů Lipno.

 

Lipno - 4
(Foto: oficiální zdroj)


Stezku korunami stromů
Stezka je otevřena každý den. Na jaře od 10 do 18 hodin. Díky bezbariérovosti je to vhodný tip na výlet pro každého. Od rodin s malými dětmi, které jsou ještě v kočárku, až po seniory. Přímo ke Stezce se lze dostat z centrálního lipenského parkoviště buď lanovou dráhou, speciálním stezkabusem nebo po vyznačené pěší trase. Stezka měří 675 metrů a kromě nádherných výhledů, adrenalinových zastavení, kde je nutné překonat trochu strachu, nabízí i jízdu jedním z nejdelších suchých tobogánů v ČR.

 

Lipno - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

Království lesa
Rodinný park otevřel své brány již 28. dubna 2018. „Královská zábava pro nejmenší. Lanová centra připomínají pěšinky lesních zvířátek, ale zároveň jsou bezpečná. Děti mají možnost zkoumat a objevovat tajemství lesa celý den,“ říká Vojen Smíšek, tiskový mluvčí destinace Lipno,
a dodává, že rodiče mohou zatím relaxovat na čerstvém vzduchu nebo si užívat v klidu piknik. „Království lesa je zážitkový park, kde se děti při hraní zároveň učí rozeznávat stromy nebo poznávat druhy dřeva. Rodiče je mají na dosah a zároveň mají jistotu, že se nikde neztratí.

 

Lipno - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

Floutrejl
Cyklotrasa Floutrejl je doslova návyková. Jakmile překonáte počáteční obavy a projedete startem, zjistíte, že terénní jízda lesem je bezpečná, ale zároveň vzrušující. Profil cyklotrasy je připraven tak, aby ji mohly sjíždět i menší děti s maminkami. „Před první jízdou často vidíme ve tvářích rodičů obavy, ale jakmile si trasu vyzkouší, jsou schopni ji opakovaně projíždět třeba celé odpoledne,“ upozorňuje Vojen Smíšek na rodinnou adrenalinovou zábavu. Kola, stejně jako ostatní sportovní vybavení, si lze na Lipně samozřejmě půjčit.


ČTĚTE TAKÉ:

Jste dobrodružná povaha? Nadchne vás Keňa, země opravdového Safari
Bulharsko láká: Zlaté písky, památky UNESCO i poklidná městečka
Láká vás Dubaj? Co čekat od dovolené v zemi superlativů


Ideální rodinný výlet na Lipno představuje návštěvu Ptačí stezky, Stezky korunami stromů a rodinného zábavního parku Království lesa. Kombinovat lze s desítkami jiných aktivit, které Lipno nabízí – projížďka kolem vody po Jezerní cyklo&in-line stezce, sjezd na koloběžkách, lanový park, Hopsárium nebo Aquaword.


Naše tipy:

- Díky Lipno.card získáte zvýhodněné vstupné. Letos Lipno připravilo tři zajímavé balíčky. Královský rodinný balíček nabízí tři zážitky za zvýhodněnou cenu (Stezka korunami stromů, Království lesa a lanová dráha či Stezkabus). Rodinný balíček kombinuje Království lesa a lanovou dráhu či Stezkabus. Oba platí pro 2 dospělé a 1 až 4 děti. Třetí balíček je Romantický, který zahrnuje vstup na Stezku korunami stromů a lanovou dráhu či Stezkabus. Platí pro jednu osobu.
- Pokud se chystáte na Lipno, nezapomeňte si rezervovat ubytování. Akční rodiny mohou využít Camping Lipno Modřin, náročnější naopak ubytování v centru Lipna (náš tip: Landal Marina Lipno je nádherný apartmánový komplex na břehu Lipna, který vás okouzlí na první pohled).

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře