Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Z pátku třináctého často cítí vnitřní respekt i nejeden zapřisáhlý odpůrce numerologie a všeho iracionálního. Už od pondělí onoho týdne o něm slyšíme v rádiu, v televizi nebo třeba od sousedky. Podvědomě na známou pověru myslíme a cítíme zvláštní ...

Pátek třináctého má konkurenci! Dny v roce, které v historii opakovaně přinesly neštěstí

Pátek třináctého
zdroj: oficiální zdroj Pátek třináctého
aktualizováno 13.07.2018, 14:30 | 13.07.2018, 14:30 |

Z pátku třináctého často cítí vnitřní respekt i nejeden zapřisáhlý odpůrce numerologie a všeho iracionálního. Už od pondělí onoho týdne o něm slyšíme v rádiu, v televizi nebo třeba od sousedky. Podvědomě na známou pověru myslíme a cítíme zvláštní napětí. Není pátek třináctého ovšem trochu přeceňovaný? Historie upozorňuje na mnohem tragičtější dny.

Třeba 15. duben v minulosti přinesl spoustu smutku a neštěstí. V roce 1865 americký prezident Abraham Lincoln podlehl atentátu, který byl paradoxně spáchán pár dní poté, co skončila válka za nezávislost. Slavný příběh o tragickém nárazu lodě Titanic do ledovce a následné úmrtí většiny pasažérů a posádky známe všichni. Věděli jste, že se tato mrazivá událost také pojí s patnáctým dubnem? V roce 1927 přišlo velké množství Američanů o své domovy při záplavách poté, co se 15. dubna řeka Mississippi vylila z koryta. Zdá se, že tento den přitahuje masové katastrofy a nemá slitování ani při následné snaze o záchranu. U lodi Titanic byl boj o život neúspěšný z důvodu nedostatku záchranných člunů a při záplavách u řeky Mississippi naprosto selhala humanitární pomoc.

 

pátek třináctého
(Foto: oficiální zdroj)

 

Dalším tragickým datem se zdá být 20. duben. V tomto dni se v roce 1889 narodil Adolf Hitler, takzvaný Vůdce odpovědný za zločiny nacistického režimu a rasismu, který byl důvodem masového vyvražďování Židů. Mráz po těle přivádí událost z roku 1999 z Columbine High School. Dva teenageři chladnokrevně zastřelili 12 spolužáků, jednoho učitele a zranili dalších 24 osob. Hororový scénář poté zakončili vlastní sebevraždou. 20. duben nedal pokoj ani v roce 2012. Krátce před přistáním se v Pákistánu blízko metropole Islamabad zřítilo letadlo se 127 lidmi na palubě. Na vině tentokrát bylo nepříznivé počasí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TOP 3 neobjasněné záhadné příběhy! Z toho mrazí
TAJEMNÝ PÁTEK TŘINÁCTÉHO: Co jste o děsivém dnu netušili?
Pátek třináctého je tu. Proč se ho pořád bojíme?


Stále vám pátek třináctého přináší hrůzu? Možná ho po přečtení tohoto článku vezmete na milost. Někteří numerologové tvrdí, že pátek třináctého může mít dokonce i pozitivní přínos. Třináctka s sebou nese zranitelnost, která nás ovšem může dovézt k novým myšlenkám, nápadům a poznání sebe sama. Zkuste tedy z pátku třináctého vytěžit něco pozitivního a zbavte se negativních předsudků.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

choetboivvv 10:22 16.07.2018
[url=http://dongamruou.vn/]do ngam ruou[/url]