Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

O tom, jaká bude letní sezona 2019, mnohé napovídají předprodeje zájezdů v rámci first minute. O jaké destinace je největší zájem?

Plánujete koupit first-minute dovolenou? Víme, které budou nejdříve pryč

Kréta
zdroj: oficiální zdroj Kréta
aktualizováno 06.12.2018, 00:02 | 06.12.2018, 00:02 | doma.cz

O tom, jaká bude letní sezona 2019, mnohé napovídají předprodeje zájezdů v rámci first minute. O jaké destinace je největší zájem?

Z dosavadních first minute prodejů vychází najevo, že mezi nejatraktivnější destinace pro léto 2019 bude patřit Řecko, pokračuje zvýšený zájem o oblast Kalábrie v jižní Itálii a velkým tahounem first minute prodejů je i Bulharsko.

 

„Řecké ostrovy se prodávají rok od roku lépe, vidíme to velmi dobře například na Krétě, kde její západní oblast Chania láká rok od roku více klientů, a to zejména rodiny s dětmi,“ vysvětluje Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

 

Zajímavé věci se odehrávají na Apeninském poloostrově, konkrétně v regionu Kalábrie. „V Kalábrii jsme zaznamenali velký počet objednávek s all inclusive stravováním, což konkrétně na Itálii není příliš běžné, protože je to labužnická destinace, kde lidé často vyráží za brány hotelu objevovat a degustovat místní speciality,“ rozebrala situaci Lenka Pátek.

 

Kréta
(Foto: oficiální zdroj)

 

Levné Bulharsko láká rodiny

 

Dynamicky se vyvíjí také situace na Balkánském poloostrově, kde v posledních několika sezónách dochází k renesanci Bulharska jakožto cíle dovolených českých turistů. „U Bulharska je velký zájem o pobyty rodin s dětmi. Bulharsko bývalo dříve spíše okrajovou destinací, ale v posledních dvou letech zažívá prudký nárůst popularity,“ říká Lenka Pátek.


ČTĚTE TAKÉ:

Perly Středozemního moře: nejkrásnější místa pro letní dovolenou
Single dovolená? TIP pro ty, co jsou sami
Dovolená k nezaplacení? 7 triků, jak na ní ušetřit a nezruinovat rodinný rozpočet


Zájem o Řecko potvrzuje také cestovní kancelář Fischer, kromě Kréty je u ní velký zájem také o ostrov Rhodos. Na popularitě neztrácí ale ani africké pobřeží na čele s Egyptem a Tunisem nebo Mallorca, která v sezoně rovněž láká na třicetistupňové teploty a malebné pláže.

 

K moři už v květnu? Do Turecka


Na vzestupu je také Turecká riviéra. Osvěžující průzračné moře, nekonečně dlouhé písčité pláže, impozantní pohoří Taurus, kvalitní golfová hřiště, zachovalé antické památky s orientálním nádechem a moderní města – to je ideální kombinace pro prožití nádherné dovolené, která láká singles i bezdětné páry. Míří sem ale i rodiny s dětmi, zejména díky pozvolným mělkým plážím Středozemního moře. Letní sezóna zde trvá od května do října a stále teplé počasí s garancí 300 slunečných dní je toho zárukou.

 

Například v loňských prodejích zájezdů CK Invia se Turecko vyšplhalo a pátou příčku, kde se umístilo hned po Řecku, Bulharsku, Chorvatsku a Egyptě. Průměrná cena za zde pořízenou dovolenou se přitom pohybovala ve srovnatelných částkách jako za vedoucí Řecko.

 

Vyplatí se first minute i vám?

 

Nákup dovolené s předstihem si dlouhodobě získává popularitu i v České republice. Lidé si chtějí dobře vybrat a dovolenou si naplánovat podle svých představ. „Trendu přispívá také dobrá ekonomická situace a není překvapením, když se takto prodá až 40 % všech dovolených,“ říká Tomáš Vondráček ze společnosti Zindulka.

 

„Oproti loňskému roku jsme zaznamenali na first minute přibližně dvojnásobný nárůst,“ řídoplňuje Lenka Pátek. Typem pokoje, který je na first minute nejžádanější, je rodinný pokoj pro dva dospělé a dvě děti. „Co se týče termínů, jednoznačně dominovaly první týdny o letních prázdninách. „Lze předpokládat, že v těchto exponovaných termínech se zájezdy velmi rychle vyprodají,“ dodává odbornice.„Hlavními důvody, proč lidé kupují letní zájezdy již v zimě, jsou výrazně větší výběr než v hlavní sezoně a sleva, která je často až v desítkách procent,“ dodává Tomáš Vondráček. Dovolená koupená First Minute přináší také další benefity, kterými se cestovní kanceláře předhánějí v boji o zákazníka. Mezi nejčastější slibované výhody patří vedle slevy třeba záruka nejnižší ceny, nabídka pro dítě do 18 let zdarma, nízká složená záloha nebo bezplatná možnost změny destinace před odletem.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře