Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Až budete přemýšlet, kam vyrazit na výlet, vzpomeňte si na naše tipy. Tento nový seriál vám pomůže vymyslet program na víkend, najít zábavné cíle na dovolenou v Česku, a především poznat zemi, ze které často odjíždíme na druhý konec světa, přestož...

Počesku: Co musíte vidět ve východních Čechách

Rodinné selfie
zdroj: Getty Images Rodinné selfie
aktualizováno 05.05.2019, 00:00 | 05.05.2019, 00:00 | doma.cz

Až budete přemýšlet, kam vyrazit na výlet, vzpomeňte si na naše tipy. Tento nový seriál vám pomůže vymyslet program na víkend, najít zábavné cíle na dovolenou v Česku, a především poznat zemi, ze které často odjíždíme na druhý konec světa, přestože dost dobře nevíme, jaké krásy se skrývají jen pár kilometrů za naším městem.

První díl seriálu Počesku přibližuje východní Čechy. Kraj, kde o vaši pozornost soupeří Hradec Králové, město architekta Gočára plné parků a kultury v každé roční době, s Pardubicemi, městem perníku, hokeje, krásného Pernštýnského náměstí a nedalekého hradu Kunětická hora.

 

Hradec Králové
(Foto: Toyota Česká republika)

 

Pardubice
(Foto: Toyota Česká republika)

 

Mimochodem, přes léto se přímo v areálu hradu konají představení Východočeského divadla. Jedním z novějších pardubických cílů jsou skvostné Automatické mlýny, v jejichž areálu vzniká jedna nová kavárna za druhou.

 

 

Historická i moderní Litomyšl

 

Kromě nich tu také je Litomyšl, historická, a přesto čím dál modernější. Vydejte se do místního renesančního zámku a v jeho zahradách pak obdivujte sochy Olbrama Zoubka. Pro ještě větší dotek současnosti zajděte k minimalistickému kostelu z roku 2010, jehož autorem je architekt Zdeněk Fránek. Pokud jste spíš fanoušci historie, zaujme vás barokní Kostel Nalezení svatého Kříže ze začátku 18. století.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tip na barevný výlet: 5 nejkrásnějších zahrad a parků Evropy
TIP NA VÝLET: Úchvatný skalní most jen pár kilometrů za hranicemi. Vyrazte na BASTEIBRÜCKE!
TIP NA VÝLET: Rodinný výlet na Lipno a Stezku korunami stromů Lipno

 

Česká nej

 

Jestli vás zajímají česká nej, zajeďte si do Vysokého Mýta, kde je největší čtvercové náměstí v republice. Krásnou zastávkou je i nedávno obnovený kostel svatého Petra a Pavla ve Slatině u Vysokého Mýta. Zajeďte sem až za tmy - bývá krásně nasvícený.

 

Sečská přehrada
(Foto: Toyota Česká republika)

 

Sečská přehrada


Milovníci přírody se mohou vydat do okolí Chrudimi - k Sečské přehradě. Projeďte ji na lodičce nebo šlapadle úplně celou - od koryta řeky Chrudimky až k přehradní hrázi. Kousek od ní si dejte siestu na kouzelném ostrůvku. Krásný výhled na něj je z nedaleké skály, od zříceniny hradu Oheb. Přímo u Sečské přehrady je kemp, dokonce je tady povolen rybolov.

 

Seriál Počesku přinesla Toyota a Lexus, autory seriálu jsou David Broda a Jonáš Mejtský.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Helena 07:16 14.06.2019
Děkuju za všechny tipy. Některá místa už jsme viděli, ale některá ne. My jezdíme na dovolenou taky po ČR. Koupání v moři mě nikdy moc nebavilo. Radši budu objíždět naše zámky a zajímavá místa. Jezdíme většinou pod stan https://armik.cz/army-shop-kategorie-spaci-pytle-a... a dovolenou si užijeme.
Míla 20:31 05.05.2019
Plně souhlasím s Andreou, a jen doplním největší a nejdivočejší skalní město střední Evropy - Adršpašsko - teplické skalní město, ale asi díky podobným znalcům si jeho jedinečnost uvědomují hlavně polští turisté. A kolik krajů se může pochlubit že mají dvoje hory Krkonoše a Orlické hory.
Andrea 18:47 05.05.2019
Opravdu lákavá nabídka do velkých měst,kde se nedá zaparkovat a nenabídnout kraj Aloise Jiráska, Boženy Němcové, Škvoreckého.......Hrady, zámky, barokní klášter, Zoo ve Dvoře Králové,pevnost Dobrošov. Tento kraj nabízí nadmíru krásné přírody a architektury významných stavitelů. Zajet do východních čech nelze jen na jeden den........ale i přesto jsou ta nádherná místa blízko sebe.
Terezie 11:26 05.05.2019
Jistě jsou tu k vidění krásná místa,ale tato reportáž ukazuje víc tetování na ruce ženy a běhající děti.Není to škoda.