Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vaše dovolená se nejspíš blíží a vás třeba bude během prázdnin čekat nějaký ten let letadlem. Možná jste si stačily všimnout, že vám na palubě letadla nic moc nechutná a raději tak celou cestu přetrpíte hladové. Přečtěte si, proč to tak je a jaké ...

Proč vám v letadle nechutná jídlo? Kuchaři za to nemůžou

jídlo v letadle
zdroj: Getty Images jídlo v letadle
aktualizováno 02.06.2019, 00:00 | 02.06.2019, 00:00 | doma.cz

Vaše dovolená se nejspíš blíží a vás třeba bude během prázdnin čekat nějaký ten let letadlem. Možná jste si stačily všimnout, že vám na palubě letadla nic moc nechutná a raději tak celou cestu přetrpíte hladové. Přečtěte si, proč to tak je a jaké jídlo byste si měly příště zvolit, aby to nebyla taková katastrofa. Na rýži raději zapomeňte rovnou!

U krátkých letů se sice žádné obědové porce jídla nedočkáte, když ale letíte někam dál než do Chorvatska nebo do Francie s letadlem, které nepatří mezi nízkonákladové, tak je někdy v letence zahrnutá i strava. Vybírat můžete z několika jídel, všechna vás však většinou už po pár soustech zklamou. Vůbec nijak to nechutná, přijde vám, že žvýkáte jen nějakou hmotu.


Věřte, že není chyba na straně těch, co vám pokrm připravovali. Může za to nadmořská výška! Jakmile se dostanete víc nahoru než jsou tři kilometry nad zemí, nastává několik situací, kvůli kterým vám jídlo nepřijde dobré.

 

jídlo v letadle
(Foto: Getty Images)

 

Vzduch


Jedním z faktorů, který ovlivňuje, jak moc si vychutnáme oběd, je vlhkost okolního vzduchu. Pro správný gurmánský zážitek by měl být vzduch kolem vás dostatečně vlhký. To má však na palubě letadla menší háček, protože vzduch je v tomto dopravním prostředku o hodně sušší než když stojíte nohama pevně na zemi. Pokud se dokonce nacházíte opravdu hodně vysoko nad zemí, vzduch je tam ještě víc suchý než na Sahaře! Proto byste si měly v letadle vybrat jídlo, které obsahuje větší množství omáčky.


Smysly nepracují tak dobře


Dobře víte, že při jídle hrají důležitou roli vaše chuťové pohárky. Možná vás však překvapí fakt, že když se nacházíte deset tisíc kilometrů nad zemským povrchem, nejen vaše smysly chuti, ale i čichové funkce se sníží až o třicet procent! Může za to jiný tlak v kabině, než na jaký je organismus zvyklý. A samozřejmě také již zmíněná suchost vzduchu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dělá se vám při cestování zle? Víme, jak přežít v autě, letadle i na lodi
Co snídají Mexičané nebo Australané? Jsou zvyklí na takhle vydatné porce hned po ránu!
Sex v letadle: jste už členy Mílového klubu?


Tyto okolnosti zapříčiňují, že vaše ústa nedokážou příliš reagovat na sladké a slané chutě a otupené jsou i čichové receptory, které kvůli tomu nedokážou vstřebávat vůně. Tyto dva smysly jsou totiž silně propojené, vzpomeňte si, že když jste nastydlé a nemůžete nosem volně dýchat, tak máte s chutí jídla problém také. Abyste tedy během jídla v letadle něco cítily, kuchaři by ho museli přesolit a překořenit.

 

jídlo v letadle
(Foto: Getty Images)


Požitek z jídla vám samozřejmě mohou kazit během letu mnohé další věci, i když jejich vliv už není tak přímý. Třeba za tím stojí váš strach z letu nebo vás příliš ruší hluk letadla. Až tedy příště někam poletíte, tak hned nemyslete na to, že vás kuchaři odbyli. Raději si objednejte něco, co má tak výraznou chuť, že to ucítíte i ve větší nadmořské výšce. Těstovinám a rýži se spíš vyhýbejte.


Obecně se doporučuje jíst na palubě něco s vysokým obsahem glutamátu, řekněte si tedy třeba o něco, co obsahuje hodně rajčatové šťávy, nějakého výraznějšího sýru, špenátu, hub nebo sójové omáčky či kari. Nezklame vás to tolik jako když poobědváte jídlo, které si běžně dopřáváte v domácích podmínkách. Naopak vám to možná nad mraky zachutná natolik, že pak budete hořce zklamány, až si dáte něco s glutamátem i po přistání.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře