Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Letos státní svátky připadají na pátek a sobotu, můžete tak využít buď celý týden a vzít si dovolenou, nebo někam vyrazit na tři volné dny v kuse. Kde bude krásně?

Prodloužený víkend přes svátky? Tipy, kam vyrazit nejen v Česku

Cestování s dětmi
zdroj: Getty Images Cestování s dětmi
aktualizováno 01.07.2019, 00:01 | 01.07.2019, 00:01 | doma.cz

Letos státní svátky připadají na pátek a sobotu, můžete tak využít buď celý týden a vzít si dovolenou, nebo někam vyrazit na tři volné dny v kuse. Kde bude krásně?

Letošní letní sezona je co do zájmu turistů o zájezdy rekordní. „Zájem o dovolenou během prvního červencového týdne je opět veliký, očekáváme ještě, že někteří turisté se budou snažit sehnat dovolenou ještě i na poslední chvíli,“ komentuje situaci Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia. Mezi nejžádanější destinace patří opět Řecko a Turecko, následované cenově dostupným Bulharskem a stále populárním Chorvatskem.

 

Řecko
(Foto: Invia)


„Ubytovací kapacity v oblíbených destinacích jsou na první týden prázdnin téměř vyprodané. Dovolenou u moře sehnat sice lze, zájemci ale budou muset dělat ústupky, ať už v poloze ubytování, či jeho kvalitě,“ doplňuje Andrea Řezníčková s tím, že kapacity v Českých a slovenských hotelech jsou přeci jen dostupnější. „Zkuste na prodloužený víkend třeba hotel Sklář v Harrachově nebo prázdninovou vesničku Tatralandia v Liptově na Slovensku, kde si můžete užít tamní oblíbený aquapark,“ doporučuje mluvčí.


Jánské lázně zvou na narozeninovou stezku


Stezka korunami stromů Krkonoše, která byla otevřena v červenci roku 2017, oslaví své druhé narozeniny. Při té příležitosti uspořádá v sobotu 6. července pro veřejnost narozeninovou oslavu, jejímž vyvrcholením budou hudební koncerty kapely The TapTap, zpěváka Davida Krause a skupiny Harmonica Band. Hlavní novinkou Stezky jsou nedávno nainstalované Ptačí hodiny na vrcholku vyhlídkové věže vysoké 45 metrů, které mají na ciferníku místo číslic vyobrazených dvanáct zástupců krkonošského ptactva. Po otočení klíčem se hodiny rozběhnou a podle toho u jakého obrázku ptáčka se jejich ručička zastaví, vydávají právě jeho zvuk z reproduktorů.
Své narozeniny, ovšem už sedmé, oslaví také sesterská Stezka korunami stromů Lipno. Pokud byste chtěli zamířit na obě dvě stezky, vstupenku nevyhazujte, vstupenka z Krkonoš totiž návštěvníkům poskytuje 25 korun slevu na vstup na lipenské Stezce a také jedno euro na Stezce korunami stromů v Bavorském lese v Německu, která je ještě starší než obě její české sestřičky.

 

Stezka Krkonoše
(Foto: stezkakrkonose.cz)

 

Do Varů nejen na filmy

 

Až do 6. července si můžete v Karlových Varech užít pravé filmové nálady. Kromě zajímavé filmové podívané tu můžete potkat řadu českých i světových hvězd, jako je Julianne Moore nebo Casey Affleck. Nebude ale nouze ani o zajímavý doprovodný program. Za vidění bude stát rozhodně Běh výčepních, inspirovaný legendární scénou z filmu Vrchní, prchni. Tuto scénu se na letošním filmovém festivalu rozhodl oživit Pilsner Urquell a zapojí do ní mistry výčepního řemesla – finalisty letošního kola soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Zábavný běh výčepních odstartuje ve čtvrtek 4. července v 16 hodin u Lázeňského mostu. Role startéra se zhostí David Smoljak a emeritní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka.


ČTĚTE TAKÉ:

Plánujete rodinnou dovolenou? Nevěnujte se jenom dětem, ale i SEXU
Dovolená k nezaplacení? 7 triků, jak na ní ušetřit a nezruinovat rodinný rozpočet
Odjezd na dovolenou? Jak ho přežít. KROK ZA KROKEM

 

To nejlepší ze street dance

 

World Street Dance festival SDK Europe probíhá celý tento týden v brněnském Aquaparku Riviéra. Do 7. července tu můžete navštívit workshopy tanečních legend a slavných choreografů, ale hlavně sledovat battly nejlepších freestylerů a národních teamů světa. Kemp Vás naplní inspirací na dlouhou dobu dopředu. V programu rozhodně zaujme speciální taneční Oreo Dance Workshop (5. července), který chce ukázat, že lidé se sluchovým handicapem mohou tančit a „slyšet“ hudbu stejně jako slyšící a zároveň poukázat, že komunikační bariéru mezi světem slyšících a neslyšících lze prolomit i pohybem. Lektorkou na workshopu bude neslyšící tanečnice a absolventka JAMU Michaela Kosiecová. Ta se u nás dokázala prosadit jako úspěšná vzdušná akrobatka. S Michaelou bude vystupovat také úspěšný český choreograf, tanečník a moderátor J.K Sanchez, který jako choreograf spolupracuje například s Benem Cristovaem.

 

Single trail
(Foto: stezkakrkonose.cz)

 

Na kolo pro odvážnější


Baví-li vás jezdit na kole, zkuste to trochu adrenalinově na singletrailových stezkách. Singletraily jsou úzké stezky vybudované v přírodě, které nikdy nevedou dlouho rovně, příliš z kopce ani do kopce. Jejím hlavním cílem je ale to, abyste si jízdu maximálně užili. Otestovat na nich své dovednosti můžete například v Jedovnicích na jižní Moravě. Zvládnete to na vlastním kole, nebo si půjčte celoodpružené, na kterém to bude teprve pořádná jízda. Trasy jsou vhodné i pro začátečníky a děti, můžete tedy vyrazit s celou rodinou. Ubytujte se například v příjemném, přírodně laděném Penzionu Kůlna, ze kterého jste na trase za pár minut.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře