Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rok 2018 bude ve Velké Británii rokem vskutku královským.

Prožijte Londýn královsky: Poznejte místo svatby prince Harryho i další místa opředená královskou atmosférou

Londýn - 3
zdroj: Thinkstockphotos Londýn - 3
aktualizováno 07.01.2018, 00:53 | 07.01.2018, 00:53 | doma.cz

Rok 2018 bude ve Velké Británii rokem vskutku královským.

V nadcházejícím roce se britská metropole stane centrem výjimečných královských oslav. Rok 2018 se tak bezpochyby zapíše do historie britské královské rodiny. Princ William a jeho žena Kate přivítají na svět svého třetího potomka, a své ano si řeknou princ Harry a jeho nastávající Meghan Markle. Pro fanoušky britské královské rodiny bude proto příští rok tím nejpříhodnějším časem pro návštěvu Londýna.


I když vám neumíme zajistit místo na svatbě prince Harryho, může vás alespoň provést místy, kde se královské oslavy budou konat, a slíbit vám, že při tom zažijete pověstnou britskou pohostinnost.

 

Míst spojených s královskou rodinou je v Londýně opravdu mnoho. Sestavili jsme pro vás proto průvodce „Královský Londýn“, se kterým můžete pohodlně navštívit ta nejzajímavější z nich.


Vydejte se na Windsor, kde si princ Harry vezme Meghan Markle


Obřad prince Harryho a Meghan se uskuteční 19. května v kapli sv. Jiří na hradě Windsor. V tento den se do hradu sice nedostanete, ale můžete ho navštívit kdykoliv jindy, pokud si uděláte včas rezervaci. Rozhodnete-li se do Windsoru vydat, budete mít možnost projít se po stejných místech jako Harry s Megan, a zároveň si prohlédnout nejstarší a největší obývaný hrad na světě. Navíc, v sobotu nebo v neděli, máte šanci zahlédnout Její Veličenstvo královnu, která zde tráví většinu svých víkendů.


Bude se hodit: Vstupenky pořídíte zde za 20,50 liber nebo za 53,00 liber pro rodinný vstup (2 dospělí a 3 děti mladší 17 let).
  


Navštivte palác Kensington, kde budou novomanželé bydlet


Po svatbě se novomanželé Harry a Meghan přestěhují do Kensingtonského paláce a stanou se tak sousedy některých členů královské rodiny. Část paláce, který se nachází v západní části Londýna, je přístupný veřejnosti, a návštěvníci zde mohou obdivovat velkolepé pokoje a historická umělecká díla. Součástí královské rezidence Kensington je také výstava oblečení princezny Diany z 80. – 90. let nazvaná Diana: Její módní příběh. Výstava ukazuje prostřednictvím vystavených modelů proměnu mladé princezny Diany v ženu, která se stala ikonou pro celý svět.


Bude se hodit: Vstupenku na prohlídku zakoupíte zde od 15,50 liber.
 


Nezapomeňte na Buckinghamský palác a výměnu stráží


Buckinghamský palác byste při návštěvě Londýna rozhodně neměli opomenout. Vlaje-li nad rezidencí královská standarta, znamená to, že královna je doma. A dost možná, že se zrovna bude zabývat přípravami na rodinné oslavy, které královskou rodinu v příštích měsících čekají. Ujít byste si neměli nechat ani slavnou výměnu stráží. Ta před palácem probíhá v předem určené dny od 11 hod. Nebo si zarezervujte prohlídku státních komnat uvnitř paláce, včetně trůnního sálu, kde byly v roce 2011 pořízeny svatební fotografie vévody a vévodkyně z Cambridge.
Vstupenku zakoupíte od 35,60 liber.

 


Projděte se uličkou ve Westminsterském opatství, stejně jako Kate a William v den svého sňatku


Svatbu vévody a vévodkyně z Cambridge ve Westminsterském opatství v roce 2011 sledovalo více než dvě miliardy lidí. Při návštěvě tohoto místa se vám možná vybaví vzpomínky na chvíle, kdy jste tuto událost sledovali v přímém přenosu. Opatství je nádherná stavba a jedna z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Londýně. Můžete projít uličkou, kudy kráčel mladý zamilovaný královský pár, a na chvíli se tak stát princeznou. Vstupenku lze koupit od 20,00 liber.

 


Obdivujte oficiální portréty královské rodiny


Při návštěvě Národní portrétní galerie máte jedinečnou příležitost prohlédnout si první oficiální portrét vévodkyně z Cambridge, jehož autorem je britský umělec Paul Emsley. Vidět jej na vlastní oči je skutečný zážitek. Kromě dalších portrétů významných královských osobností stojí za pozornost zejména obraz královny Alžběty II. a jejího manžela, prince Philipa, který byl namalován u příležitosti jejich 70. výročí svatby. Vstup je navíc zdarma.


ČTĚTE TAKÉ:

Jak si chytře zabalit do PŘÍRUČNÍHO ZAVAZADLA? Tipy a triky pro všechny cestovatele
Single dovolená? TIP pro ty, co jsou sami
S tímhle STEVARDEM chcete letět na dovolenou! Neuvěříte, co před vzletem dělá


Nakupujte v západním Londýně jako princezna


Vévodkyně z Cambridge a Meghan Markle milují nakupování na Chelsea's King's Road, kde sídlí řada obchodů známých návrhářů. Vévodkyně Kate byla přistižena v této ulici už při nákupech pro prvorozeného George. Vzhledem k jejímu současnému stavu je tedy velmi pravděpodobné, že se zde brzy objeví znovu.

 

Praktické rady:

* Do Londýna se dostanete nejpohodlněji letadle, cesta trvá dvě hodiny. Například British Airways létá z Prahy do Londýna 4krát denně, a to na všechna londýnská letiště, včetně London City Airport, které je nejblíže centru. Letenky lze zakoupit zhruba za 1500 Kč.

 

* Londýn leží v jiném časovém pásmu, než my, počítejte s minus jednou hodinou.

 

* V Británii se platí librami (GBP), jedna libra je aktuálně kolem 28.8 korun.

 

* Nepotřebujete pas, do Velké Británie můžete stále cestovat na občanský průkaz.

 
Vyfoťte se se členy královské rodiny


Možná byste se rádi vyfotili s některým ze členů královské rodiny. Pokud ale nepatříte k těm několika vyvoleným na seznamu svatebních hostů, jen těžko se vám to podaří. V Muzeu Madame Tussaud se však můžete vyfotit s princem Harrym, vévodou a vévodkyní z Cambridge, Jejím Veličenstvem královnou, nebo vzít kolem ramen prince Charlese.


Voskové napodobeniny členů královské rodiny jsou od těch skutečných k nerozeznání, a kromě toho si s vámi zapózují rády. A kdo ví, třeba fotografiemi s královskou rodinou napálíte kamarády na sociálních sítích. Vstupenka je k dostání online od 22,50 liber.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře