Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Praha stověžatá, Zlatá Praha, perla měst nebo snad Řím severu? Ať už přezdíváte Praze jakkoliv, určitě nám dáte za pravdu, že všechny přezdívky ji vystihují. Opravdu se jedná o jedno z nejkrásnějších měst na světě, které můžeme obdivovat nejen ze ...

GASTROPRŮVODCE PRAHOU: Místa, odkud uvidíte matičku měst jako na dlani

Praha
zdroj: Thinkstockphotos Praha
aktualizováno 28.01.2018, 00:07 | 28.01.2018, 00:07 | DyA

Praha stověžatá, Zlatá Praha, perla měst nebo snad Řím severu? Ať už přezdíváte Praze jakkoliv, určitě nám dáte za pravdu, že všechny přezdívky ji vystihují. Opravdu se jedná o jedno z nejkrásnějších měst na světě, které můžeme obdivovat nejen ze země, ale i z výšky.

Chcete si vychutnat výborné jídlo a k tomu si dopřát pohled na Prahu z ptačí perspektivy? Žádný problém, našli jsme pro vás několik restaurací, kde se vám tento sen splní.

 

Oblaca, Mahlerovy sady 2699
Když se řekne Praha shora, pak se všem jistě vybaví Žižkovská věž. Ta slouží nejen jako rozhledna, ale najdete v ní i výbornou restauraci s příznačným jménem Oblaca. Už teď vás můžeme nalákat, že v 66 metrech nad zemí si užijete neopakovatelnou chuťovou pecku, díky které se ještě dlouho budete vznášet na gastronomickém obláčku. Asi nemusíte zdůrazňovat, že tento podnik je jako stvořený pro valentýnské rande.

 

Restaurace s výhledem na Prahu - 3
(Foto: oficiální zdroj)


Terasa U Prince, Staroměstské nám. 29
Mít Prahu jako na dlani? To se vám může splnit i v centru, konkrétně na Staroměstském náměstí. Restaurace Terasa U Prince patří k oblíbeným místům, ze kterých se můžete kochat panorámaty Starého Města. Navíc je Terasa otevřena celoročně, takže se nemusíte bát, že si na kulinářský zážitek musíte počkat až do léta. Místní ceny sice nejsou příliš laskavé k našim peněženkám, ale to nic nemění na tom, že Terasu U Prince považujeme za dech beroucí podnik.

 

Restaurace s výhledem na Prahu - 6
(Foto: oficiální zdroj)

 

ČTĚTE TAKÉ:

PRŮVODCE PRAHOU: Schovejte se před mrazem aneb Kavárny, ve kterých zažijete hygge
PRŮVODCE PRAHOU: Kam na SNÍDANI s rodinou nebo na romantické rande?
PRŮVODCE PRAHOU: Milujete ITALSKOU KUCHYNI? Těchto 8 podniků nesmíte minout


Terasa U Zlaté studně, U Zlaté studně 166
V této restauraci na vás čeká nejen luxusní pohled na Prahu, ale i genius loci. Historie budovy U Zlaté studně totiž sahá až do roku 1528. Pokud vám historie nic neříká, pak věříme, že vás uspokojí místní menu, které se skládá z výběrových pokrmů. Doporučujeme vám vyzkoušet degustační menu, které nabízí opravdové lahůdky. Těšit se můžete například na marinovaného kanadského humra, na másle pečeného mořského vlka nebo na variaci domácích pralinek. Mňam!

 

Restaurace s výhledem na Prahu - 4
(Foto: oficiální zdroj)


Terasa T-Anker, Náměstí Republiky 656
A do třetice terasa! Tentokrát na střeše OD Kotva, ze které uvidíte skvosty Starého Města. V tomto podniku si na své přijdou především příznivci chmelového moku. Každý měsíc se zde mění pivní nabídka a místní 9-ti pípa nabízí ty nejlepší české a světové speciály. Dobrou zprávou je, že v T-Ankeru na vás čeká i denní menu za skvělé ceny, takže krásný výhled na Prahu si můžete dopřát spolu s výborným jídlem, které vás nezruinuje.

 

Restaurace s výhledem na Prahu - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

Cloud 9 Sky Bar & Lounge, Pobřežní 1
Po dobrém jídle přichází na řadu ještě lepší drink. Toho se dočkáte v Cloud 9 Sky Baru, který se nachází 40 metrů nad hladinou Vltavy na střeše hotelu Hilton Prague. Každý pátek a sobotu vám ke krásnému výhledu zahraje i DJ, takže už teď je nám jasné, kde protancujete příští víkend.

 

Restaurace s výhledem na Prahu - 3
(Foto: oficiální zdroj)


Hergetova Cihelna, Cihelná 2b
Bez mučení přiznáváme, že tuto restauraci nenaleznete ve výšce. Jedno má ale s předešlými podniky společné – nabízí úchvatná panorámata. A tak by byla velká škoda, kdybychom ji nezmínili. Výhled na Karlův most, česká i mezinárodní kuchyně a dokonalý interiér! To vše naleznete v Hergetově Cihelně. Nezapomeňte si zde dát sladkovodní či mořskou ryby. Místní kuchaři je umí na jedničku.

 

Restaurace s výhledem na Prahu - 1
(Foto: oficiální zdroj)

 

Diner In The Sky

Večeřet na plošině 50 metrů nad zemí a mít pod nohama skutečně otevřený prostor? Pro někoho mrazivá představa, pro jiného mimořádný a nezapomenutelný zážitek. Tento koncept nemá své pevní místo, ale určitě sledujte web nebo facebook DinnerInTheSky.cz, kde se dozvíte, kdy a kde se opět objeví. Jedna z akcí pro veřejnost je ohlášena na září tohoto roku (Prague in the Sky 2018). Akce se uskuteční v centru Prahy, kde bude stůl s 22 hosty za pomoci jeřábu vyzdvižen do výšky. Ze středu stolu vám bude hostující šéfkuchař se svým týmem servírovat jejich jedinečná jídla. Vstupeky je možné rezervovat již nyní.

 

Dinner in the sky
(Foto: oficiální zdroj)

 

Podělte se i vy o vaše tipy.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře