Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nechcete utrácet peníze za letenky do Dánska? Nevadí, hygge můžete zažít i v Praze! Vybrali jsme pro vás několik útulných kaváren, ve kterých se budete cítit natolik dobře, že zapomenete na všechny svoje starosti. Navíc razíme myšlenku, že s dobro...

PRŮVODCE PRAHOU: Schovejte se před mrazem aneb Kavárny, ve kterých zažijete hygge

Kavárna
zdroj: Thinkstockphotos Kavárna
aktualizováno 21.01.2018, 00:33 | 21.01.2018, 00:33 | DyA

Nechcete utrácet peníze za letenky do Dánska? Nevadí, hygge můžete zažít i v Praze! Vybrali jsme pro vás několik útulných kaváren, ve kterých se budete cítit natolik dobře, že zapomenete na všechny svoje starosti. Navíc razíme myšlenku, že s dobrou kávou je svět o něco barevnější, a to i během mrazivého ledna.

Co požadujeme od takové hygge kavárny? Především výbornou kávu, útulné prostředí a příjemnou obsluhu. Tyto kavárny splnily naše požadavky na jedničku.


La Bohème Café, Sázavská 2031
Jestli existuje kavárenský bůh, pak máme podezření, že vytvořil La Bohème Café. V příjemné kavárničce na Vinohradech totiž naleznete všechno, po čem duše milovníka kávy touží. Chuť jejich pražené kávy budete cítit na jazýčku ještě týden po odchodu z kavárny, a to nemluvíme o místních delikatesách v podobě výtečných dortů. Aby toho nebylo málo, pak vás musíme předem upozornit na to, že La Bohème Café se pyšní naprosto okouzlujícím interiérem, ze kterého se vám nebude chtít odejít.

 

Pražské kavárny - 2
(Foto: Instagram)


Styl & Interiér, Vodičkova 35

Nacházíte se v samotném centru Prahy a toužíte po chvilce odpočinku? Pak ji naleznete právě v kavárně a restauraci Styl & Interiér, která se nachází v nenápadném domečku jenom pár kroků od Václavského náměstí. A pozor! Kavárna má svůj zahradní vnitroblok, který, obzvláště v létě, působí jako oáza klidu v rušném velkoměstě. Zkrátka nepřijdou zákazníci ani v zimě, kdy mohou sedět na zazimované terase a skrze skla pozorovat padající sníh. Zní to jako pohádka? Pak byste ještě měli vědět, že zde mají nespočet výborných dortíků.

 

Pražské kavárny - 6
(Foto: Instagram)


MamaCoffee, Vodičkova 6
Síť kaváren MamaCoffee patří mezi nejoblíbenější v Praze. My se tomu vůbec nedivíme! V MamaCoffe člověk nalezne všechno, po čem touží. Jejich výběrová pražená káva je opravdovou delikatesou, stejně tak i místní dobroty stojí za povšimnutí. Nutno podotknout, že v Praze najdete čtyři kavárny MamaCoffee, my se však naprosto zamilovali do té, která se nachází ve Vodičkově ulici. Možná si nás získala svým jednoduchým a proskleným interiérem, ze kterého je radost pozorovat venkovní ruch.

 

Pražské kavárny - 1
(Foto: Instagram)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak pít kávu jako pravá Italka?
PRŮVODCE PRAHOU: Kam na SNÍDANI s rodinou nebo na romantické rande?
PRŮVODCE PRAHOU: Milujete italskou kuchyni? Těchto osm podniků nesmíte minout!


I Need Coffee!, Na Moráni 1958

Chcete se rychle zahřát a uniknout od reality mrazivých dnů? Pokud se nacházíte kousek od Palackého náměstí, pak určitě zajděte do maličké kavárny I Need Coffee, ve které se budete cítit jako doma. Útulná kavárna doopravdy působí domáckým dojmem, který si vás získá na první dobrou. Posaďte se k velkému oknu, ze kterého budete mít výhled na přilehlou uličku, usrkávejte výborné espresso a užívejte si moment klidu a pohody.

 

Pražské kavárny - 4
(Foto: Instagram)


Ema Espresso Bar, Na Florenci 3
Ema má mámu, máma mele maso…Ne, teď vážně. Emu si zamilujete hned po příchodu a garantujeme vám, že ji ze svého srdce už nikdy nedostane. Ona je totiž protřelá mrška, která vám nabídne to nejlepší espresso široko daleko. I když následně budete dávat šanci i jiným kavárnám, vždycky se vrátíte k Emě, protože jednoduše řečeno – ona to prostě umí! Navíc interiér kavárny skoro svádí k tomu, abyste v něm trávili hodiny a hodiny. Co dodat? Vyrazte do Emy, kde na vlastní kůži zjistíte, že bez ní nedokáže žít. 

 

Pražské kavárny - 3
(Foto: Instagram)


Café Neustadt, Karlovo náměstí 23
Na nádvoří Novoměstské radnice se nachází podnik, do kterého byste možná ani neřekli, že má tak vysoké ambice. Café Neustadt může na první pohled působit tuctově, ale hned při druhém pohledu pochopíte, že se jedná opravdu o výjimečnou kavárnu, která si zaslouží vaši pozornost. Nevíme, jestli za to může dobrá káva, zajímavý interiér, nebo úžasná hudba, ale něco na této kavárně je! P.S. Také zde najdete denní menu za skvělé ceny!

 

Pražské kavárny - 5
(Foto: Instagram)

 

A kterou kavárnu byste doporučili nám? 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře