Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Užijte si první podzimní dny ve společnosti rodiny a dobrých přátel. Vyrazit můžete za sportovními aktivitami nebo zajímavými gastronomickými akcemi.

První podzimní víkend ve znamení hřejivých aktivit aneb Kam vyrazit na rodinný výlet i netradiční rande?

Rodina na procházce
zdroj: Thinkstockphotos Rodina na procházce
aktualizováno 22.09.2017, 13:56 | 22.09.2017, 13:56 | doma.cz

Užijte si první podzimní dny ve společnosti rodiny a dobrých přátel. Vyrazit můžete za sportovními aktivitami nebo zajímavými gastronomickými akcemi.

Za dobrotami!
I tento víkend se můžete těšit na mnoho zajímavých kulinářských festivalů. Po celý víkend proběhne v Mikulově Festival tradičních sýrů. V sobotu se navíc můžete těšit na Národní soutěž malých sýrařů Čech, Moravy a Slovenska, která dodá festivalu soutěžní nádech. Pokud bydlíte blízko Přerova, pak v sobotu vyrazte na Farm Food Festival. Už teď se můžete těšit na ochutnávky zajímavých jídel, cooking show, ale třeba i soutěž v pojídání některých pokrmů. Také vás každý podzim mrzí, že nežijete v Německu? Letos už nemusíte smutnit, protože Oktoberfest proběhne i v Praze, a to 23. září na louce u Břevnovského Kláštera. Pro sladkou tečku si můžete přijet do Brna. V sobotu se uskuteční CakeFest 2017, který bude plný makronek, dortů, cupcakes a jiných sladkostí.

 


Zajímavé festivaly

Milujete houby? Pak rozhodně nevynechejte Houbyfest, který proběhne v sobotu 23. září v Řevnicích u Prahy. Festival nabídne kulturně-gastronomický program zaměřený na fenomén houbaření, a vy se můžete těšit na houbové pochoutky. Pokud máte pocit, že vaše dítě neustále vysedává u počítače a sportu příliš nedá, pak ho vezměte na Sporťáček v Plzni. Tento festival si klade za úkol přivést děti ke sportu. Určitě si sobotu plnou sportu všichni užijete. Po celý víkend můžete navštívit Festival Evolution 2017, který se uskuteční na Výstavišti v Holešovicích. Na své si přijdou vyznavači zdravého životního stylu a osobního rozvoje.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Babí léto v horách? Poradíme vám, jaká zajímavá místa navštívit v ORLICKÝCH HORÁCH
Výletové rychlovky z Prahy: Jaká jsou blízká a krásná místa?
Babí léto v horách? Poradíme vám, jaká zajímavá místa navštívit v BESKYDECH


Pro rodiny s dětmi
Patří vaše děti mezi pravé milovníky zvířat? Pak je v sobotu můžete vzít na Světový den nosorožců v ZOO ve Dvoře Králové. V neděli pak můžete vyrazit na křtiny surikat v Zooparku Zájezd, kde čtyři surikatí miminka dostanou jména. Mezi kmotry bude například atletka Denisa Rosolová nebo vícebojař Adam Sebastian Helcelet. Sobota 23. září bude patřit akci s názvem Oslavy Ještědu 2017, během které si budete moci prohlédnout vysílač a užít divadelní a hudební vystoupení. Doprovodný program je opravdu bohatý, a tak si nenechte tuto zajímavou akci ujít.

 


Zasportujte si!

V sobotu 23. září se v pražské Stromovce uskuteční unikátní sportovní festival určený pro amatérské sportovce. PRAGUE SPORT GAMES budou probíhat v areálu Olymp od 9 hodin ráno, a to za účasti českých reprezentantů a dalších známých osobností. V jeden den a na jednom místě tak sportovní nadšenci poměří své síly v různých disciplínách a turnajích na sportovišti, kam veřejnost nemá běžně přístup. Prague sport games nabídnou soutěžní sporty a disciplíny jako běžecký biatlon, fotbal, atletický čtyřboj, streetball, beachvolejbal, tenis, volejbal, badminton, pinpong, nohejbal a pétanque. Návštěvníci se můžou těšit na bohatý doplňkový program jako slackline, golf, trampolíny, fotbalové šipky, horolezeckou stěnu, bobový trenažer, veslování, paddleboard, lukostřelbu a mnoho dalšího. Více informací o sportovním festivalu a možnost registrovat se do soutěžních turnajů a disciplín najdete zde

 

Prague Sport Games
(Foto: oficiální zdroj)


Charitativní pochod Šlapeme násilí na paty
V sobotu 23. září se v Divoké Šárce uskuteční již čtvrtý ročník sportovně-společenské akce na podporu obětí domácího násilí, kterou pořádá neziskové centrum ACORUS. Pochod startuje v kempu Džbán a je možné se k němu připojit kdykoliv mezi 11. a 13. hodinou. Minimální startovné činí 150 Kč, děti do 15 let se mohou pochodu zúčastnit zdarma. Trasa vedoucí malebným Šáreckým údolím je dlouhá šest, případně jedenáct kilometrů, přičemž obě cesty jsou sjízdné i kočárkem. Kratší trasa je vhodná také pro rodiny s dětmi, které v jejím průběhu čeká několik stanovišť s úkoly. Na odpoledne je v kempu Džbán připraven zábavný program pro celou rodinu. Zájemci se mohou registrovat tady

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře