Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trendy v cestovním ruchu se rok od roku mění. Populární letoviska, která se brala útokem před pár lety, vystřídala jiná - exotičtější, modernější. Důvodem je touha stále objevovat nové a nepoznané. Ale i v cestování platí to, co třeba v módě. Retr...

Retro dovolené jsou v kurzu: Jak dnes vypadají oblíbené devadesátkové destinace?

Dovolená u moře - 9
zdroj: Archiv firem Dovolená u moře - 9
aktualizováno 29.07.2018, 00:00 | 29.07.2018, 00:00 | doma.cz

Trendy v cestovním ruchu se rok od roku mění. Populární letoviska, která se brala útokem před pár lety, vystřídala jiná - exotičtější, modernější. Důvodem je touha stále objevovat nové a nepoznané. Ale i v cestování platí to, co třeba v módě. Retro je IN.

Není se tedy čemu divit, že na výsluní jsou opět destinace, které byly nejčastějším cílem Čechů v 90. letech. A která místa hlásí letos slavný comeback?

 

Bibione: skvělé léto za všech okolností

 

Dovolená u moře - 7
(Foto: Archiv firem)


Snad každý si při vyslovení Bibione vzpomene na éru devadesátých let. Ač se letovisko v benátské oblasti stalo synonymem levné masové turistiky, stále patří k nejznámějším a k nejoblíbenějším italským destinacím. Do karet mu hraje strategická poloha na severním pobřeží Jadranu a krátká vzdálenost do ČR.

 

Dovolená u moře - 8
(Foto: Archiv firem)


Za desítky let od otevření hranic podstatně změnilo svou tvář. Můžete si užít kvalitní dovolenou se vším všudy. Malá vzdálenost přímo nabízí možnost cestovat autem. Ráno vyrazíte a navečer už můžete při západu slunce popíjet víno v některé z místních trattorií. Letovisko nabízí široký výběr ubytovacích kapacit.

 

Dovolená u moře - 6
(Foto: Archiv firem)

 

Vybírat můžete z levnějších apartmánů, kvalitních villaggií s bazény nebo i z luxusních hotelů s veškerými službami. A převážná většina kapacit je nově zrekonstruována.
Malé děti i jejich rodiče potěší množství animačních programů, které jsou v některých vybraných ubytovacích kapacitách. Často zde narazíte dokonce na české animátory.

 

Kde se nachází: Severní Itálie
Vzdálenost: Z Prahy 760 km, ideální vlastní doprava nebo autobus.
Za kolik se dá pořídit? Ceny již od 1 418,-Kč/osobu, 7 dní bez stravy
S kým se tam dostanete: nev-dama.cz

 

ČTĚTE TAKÉ:

6 úchvatných ostrovů, které musíte navštívit
Trávíte léto v Česku? Navštivte ta nejkrásnější místa jižní Moravy
Na Vltavě jako na Václaváku? Víme, kde si vodu opravdu užijete

 

Zlaté písky: levná dovolená na dosah


Bulharská letoviska jsou letos hitem pro rodiny s dětmi. Pobyt v této sedmimilionové zemi sice pořád má nálepku „levnější dovolené,“ levnější ale teď již rozhodně neznamená méně kvalitní. Slavný návrat slaví středisko Zlaté písky. Zatímco dříve sem Češi jezdili autobusem nebo létali do penzionů či hotelů nižší úrovně, dnes kupují především místa v nových či velmi dobře zrekonstruovaných hotelech vyšší kategorie.

 

Dovolená u moře - 12
(Foto: Archiv firem)


Centrem proslulých Zlatých písků je Varna. Zde najdete krásné písčité pláže, živá turistická centra či moderní aquapark. Kromě perfektních podmínek pro plážové radovánky totiž nabízí také řadu výletů za poznáním, zábavou nebo památkami. Večer letovisko ožívá v barech a na diskotékách a zábava mnohdy končí až nad ránem.


Bulharská kuchyně i pohostinnost místních je proslulá. Rozhodně nezapomeňte ochutnat musaku, kebab nebo bjurek – jídla, která přinesli do Bulharska Řekové a Turci. Okolí moderních Zlatých písků je plné zajímavých památek, přírodních krás a rozličných turistických atrakcí. Největším zdejším lákadlem je nedaleký, do skály vytesaný horský klášter Aladža, jenž pochází již z 5. století. Je proslulý svými středověkými ikonami a vzácnými freskami.

 

Kde se nachází: Oblast Varna, Bulharsko
Vzdálenost: Z Prahy 1 330 km, letecky, případně vlastní doprava.
Za kolik se dá pořídit? Ceny již od 8 990,-Kč/osobu, 7 dní se snídaní, v ceně zpáteční letenka
S kým se tam dostanete: etravel.cz, invia.cz, fischer.cz


Vodice: otevřené srdce Severní Dalmácie

 

Dovolená u moře - 5
(Foto: Archiv firem)


Chorvatsko nepřestává lákat již řadu let a stále si drží prvenství v nejoblíbenější zahraniční destinaci Čechů. Severodalmátské pobřeží je charakterizováno menšími letovisky, která se začala turisticky rozvíjet až koncem 70. let. Společným jmenovatelem všech jsou pěkné oblázkové pláže, krásné borové lesy, čisté moře, výborné podmínky pro vodní sporty, přátelské prostředí v rybářských vesnicích, klid a krásná příroda.

 

Dovolená u moře - 1
(Foto: Archiv firem)

 

Vodice je malebné rybářské městečko s křivolakými uličkami ve staré části ležící pár kilometrů severně od Šibeniku. Často je nazýváno St.Tropez Jadranu. Obklopují jej četné vinohrady a borové lesy, skalnaté přírodní pláže a bezpočet malých zálivů. Patří mezi nejzelenější střediska na pobřeží. Rušné centrum skýtá široké možnosti zábavy. O letních večerech je na promenádě plno lidí a kavárny praskají ve švech.

 

Dovolená u moře - 4
(Foto: Archiv firem)


Vodice nabízí vyžití pro všechny věkové kategorie. Mladé páry osloví rušný noční život, centrum je poseté tanečními terasami, kluby, bary a kasíny. Rodiny s dětmi ocení široké oblázkové pláže a čisté moře. Kromě krásného koupání jsou Vodice ideálním výchozím místem pro návštěvu národních parků Kornati a Krka.

 

Kde se nachází: Severní Dalmácie, Chorvatsko
Vzdálenost: Z Prahy 950 km, ideálně vlastní doprava nebo autobus.
Za kolik se dá pořídit? Ceny již od 2 395,-Kč/osobu, 7 dní bez stravy
S kým se tam dostanete: novalja.cz, nev-dama.cz, adriagate.com

 

Tipy na nejlepší místa v Chorvatsku

 

Za kolik si v Chorvatsku nakoupíte?

 

MŮŽE SE HODIT:

Plánujete dovolenou v Egyptě? 6 triků, jak nenaletět
Suvenýr z dovolené? Pozor, ať k němu nedostanete navíc pokutu
Plánujete dovolenou? Na co si dát pozor při koupi letenek

 

Chalkidiki: dovolená na třech prstech


Chalkidiki je nejoblíbenější řeckou oblastí českých turistů 90. let. Nekonečně dlouhé pobřeží s perfektně upravenými písečnými plážemi je omýváno průzračnými vodami Egejského moře. Místní krajina tradičních řeckých vesniček je poseta zelenými vinicemi, olivovými a piniovými háji. To vše střeží bájný Olymp, místo, kde se odehrávaly mytické dějiny. Větší kouzlo už si snad na dovolené nemůžete ani přát.

 

Dovolená u moře - 10
(Foto: Archiv firem)


Už při pohledu na mapu zaujme Chalkidiki svým zvláštním tvarem. Do vln Egejského moře totiž vybíhají jakési prsty v podobě tří poloostrovních výběžků Kassandra, Sithonia a Athos. Mytologie vypráví o hrotech bájného trojzubce, zbraň boha moří Poseidona. O jeho přítomnosti není pochyb, moře v těchto místech je křišťálové čisté.

 

Dovolená u moře - 11
(Foto: Archiv firem)


Nejpopulárnějším letoviskem je Kassandra, které nabízí moderní střediska s mnoha možnostmi zábavy či ničím nerušené posezení v příjemných tavernách. Vyhlášená čistota místních pláží byla potvrzena i modrou vlajkou Evropské unie. Tento nejzápadnější prst je i ideálním místem pro rodinnou dovolenou, využít zde mohou ubytování v hotelu s dětským klubem s animačními programy v českém jazyce. Děti si kromě poznávání historie v Soluni mohou užít i mnoho zábavy v jednom z největších vodních parků Evropy, který je od ní vzdálen pár kilometrů.

 

Kde se nachází: pevninské Řecko
Vzdálenost: Z Prahy 1 550 km, letecky.
Za kolik se dá pořídit? Ceny již od 10 370,-Kč/osobu, 7 dní se snídaní, v ceně zpáteční letenka
S kým se tam dostanete: etravel.cz, greece-tours.cz

 

Algarve: Dovolená na samém konci Evropy


Na kdysi populární slunné Algarve by se už málem zapomnělo, naštěstí se opět přihlásilo o slovo. A včas. Naleznete jej v nejjižnější části Portugalska, ne nadarmo se o něm říká, že leží na konci Evropy. Jde o turisticky proslulou část Portugalska. Letovisko tvoří malebné pláže, celoročně teplé klima a typickou portugalskou kuchyni. Slunečným počasím si v Algarve můžete být jisti téměř stoprocentně.

 

Dovolená u moře - 3
(Foto: Archiv firem)


Právě kvůli nádherným plážím lidé do Algarve nejčastěji jezdí. Ty se táhnou po celém jižním pobřeží. Jejich jedinečnost tkví v prosté kráse nekonečných písčitých ploch, které jsou čas od času doplněny překrásnými pískovcovými útesy. Podobné na Pyrenejském poloostrově nenajdete.

 

Dovolená u moře - 2
(Foto: Archiv firem)


Na Algarve můžete poznat celou řadu okouzlujících míst. Mezi ně patří například Alvor - malebné místo se starým přístavem protkaným křivolakými uličkami s obchůdky, kavárnami a restauracemi. Dalším neméně zajímavým místem je Armacao de Pera - středisko, jež láká překrásnou písečnou pláží, která je uzavřena z jedné strany divokými skalnatými útesy a pokračuje několik kilometrů až k Praia da Galé. V útesech se nacházejí jeskyně, které jsou přístupné jen z vody. A Je zde široká nabídka vodních sportů a možností zábavy.

 

Kde se nachází: nejjižnější část Portugalska
Vzdálenost: Z Prahy 2 500 km, letecky
Za kolik se dá pořídit? Ceny již od 11 251,-Kč/osobu, 7 dní se snídaní, v ceně zpáteční letenka
S kým se tam dostanete: etravel.cz, invia.cz, ckneckermann.cz

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře