Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V pět hodin ráno už je na nohou a začíná psát. V osm odvede syna do školky a pak píše dál. V tomhle tempu pracuje do oběda, pak se věnuje dalším věcem. Úspěšná spisovatelka Simona Votyová žije naplno a inspiraci se snaží předat svým čtenářům. Nově...

Spisovatelka Simona Votyová nabídne příběh na pokračování. Rozhodněte, O ČEM BUDE

Simona Votyová
zdroj: oficiální zdroj Simona Votyová
aktualizováno 30.04.2018, 10:49 | 30.04.2018, 00:24 | doma.cz

V pět hodin ráno už je na nohou a začíná psát. V osm odvede syna do školky a pak píše dál. V tomhle tempu pracuje do oběda, pak se věnuje dalším věcem. Úspěšná spisovatelka Simona Votyová žije naplno a inspiraci se snaží předat svým čtenářům. Nově si teď budete moct přečíst její vyprávění i vy v příběhu na pokračování. A dokonce můžete rozhodovat o tom, jak dopadne!

Simona Votyová si už prošla ledasčím. Jak sama říká, k psaní ji inspiroval sám život. Rok byla v zařízení typu Klokánek, protože měla nemocnou maminku. Dvakrát ji vyhodili ze školy a dospívání prožila s bratrem narkomanem. Z manžela se vyklubal gambler a přišla kvůli němu o střechu nad hlavou. Po životních pádech začínala znovu na polosamotě na vesnici s malým dítětem, kde se jí podařilo vstát z popela. Po 13 letech měla další dítě a teď žije poměrně v klidu. Protože ji stále zaměstnávají nějaké otázky, napadlo ji vypátrat své kořeny. „Rozhodla jsem se zjistit, kdo je můj biologický otec. Nakonec jsem ho našla na Facebooku. S mámou jsme seděly nad jeho fotkou s lupou v ruce a zkoumaly, jestli je to opravdu on,“ říká Simona Votyová ke svému životnímu příběhu.


K životu se staví čelem, a protože už si něco zažila, jen tak něco ji nerozhodí. Hlavně se snaží nebrat se tak vážně a věci řešit s humorem a nadhledem. A stejně tak i píše. „Příběhy mě napadají pořád. Hlavně proto, že se mi neustále něco děje. Kromě toho jsem velký pozorovatel lidí. Jedu ve vlaku, sleduju cestující a hned si představuju, kdo jsou, co dělají, jak žijí,“ líčí zdroje inspirace spisovatelka. Lidé se jí také hodně svěřují, nejenom přátelé a kamarádi, ale i ti úplně cizí. „Většinou se o každém dozvím skoro všechno hned v první minutě. Jméno Simona znamená v hebrejštině naslouchající, tak možná proto. Nebo jsem prostě jenom hrozně zvědavá a vyptávám se i na niterní pocity,“ dodává Votyová.

 

Simona Votyová - 4
Foto: Simona Nálepková (Foto: oficiální zdroj)


Simona Votyová nejen ráda píše, ale také ráda čte. Baví ji hlavně psychologické romány. V poslední době se jí hodně líbily knížky Dokonalá od Gilly MacMillanové, Než jsem tě poznala od Jojo Moyesové a z českých autorů má ráda Alenu Mornštajnovou nebo Patrika Hartla. Jeho knihy vydává nakladatelství Bourdon, stejně jako její nejnovější román Provařená, který je o třech ženách v různém věku, řešících ale podobné životní problémy. Otcové jejich dětí nejsou také zrovna ideální. Jeden feťák, další rocker, třetí workoholik. I oni nejspíš hledají své odpovědi…


Exkluzivní příběh z pera Simony Votyové můžete sledovat na webu Doma.cz od začátku května ve dvoutýdenní periodicitě. Příběh se bude vyvíjet, ale každý díl bude mít jedno nosné téma, například seznamka, plastika, výpověď v práci, rozvod, dceřin maturiťák nebo rande. Konec každé kapitoly bude otevřený a vy rozhodnete v anketě pod textem, jak dopadne.

 

Ochutnávku s názvem Čtyřicítka na krku, druhý nádech přinášíme už nyní. Na první příběh si ale musíte počkat až do středy 2. května.

 

Simona Votyová - 1
(Foto: oficiální zdroj)


Čtyřicítka na krku, druhý nádech


Darině je třicet devět. Za pár měsíců jí bude čtyřicet, a tak se rozhodla ještě stihnout všechno, co si myslí, že by měla. Vdávala se už ve dvaceti, právě se rozvádí, dceru má už velkou a najednou je sama. Ještě není tak stará a ke všemu vypadá nejmíň o pět let mladší, takže by si mohla konečně užívat. Chce začít dělat věci, po kterých toužila, ale kvůli rodině je odložila. Má velké plány – najít si novou práci a říct konečně šéfové, jak moc ji prudí; poznat nějakého milého muže, ale jen na pobavení – tentokrát se nenechá přeci zase lapit do osidel lásky, která skončí vždycky špatně. Jak Darina naloží s nově nabytou svobodou? O tom můžete rozhodovat i vy!

 

A pokud máte pocit, že se příběh Dariny shoduje s vaším a něco podobného zažíváte taky, napište nám o tom do komentářů. Možná i vaše příhody autorka zakomponuje do dalších dílů.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře