Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čím dál tím častěji se české rodiny o letních prázdninách vydávají na dovolenou nejen k moři, ale i za přírodními zajímavostmi Čech a Moravy. Není totiž vůbec potřeba překračovat hranice, protože Čechy jsou na přírodní krásy velmi bohaté.

Trávíte léto v Česku? Navštivte ta nejkrásnější místa jižní Moravy

morava - 1
zdroj: Getty Images morava - 1
aktualizováno 15.07.2018, 00:00 | 15.07.2018, 00:00 | doma.cz

Čím dál tím častěji se české rodiny o letních prázdninách vydávají na dovolenou nejen k moři, ale i za přírodními zajímavostmi Čech a Moravy. Není totiž vůbec potřeba překračovat hranice, protože Čechy jsou na přírodní krásy velmi bohaté.

Například jižní Morava není jen proslulou vinařskou oblastí, kam se míří na podzim na burčák nebo populární svatomartinská vína, ale také místem s úchvatnými přírodními scenériemi a celou řadou architektonických skvostů. Nadchnou malé i velké návštěvníky, vydejte se sem klidně jen na prodloužený víkend i jednodenní výlet.

 

Která místa byste během svých cest rozhodně neměli vynechat?


Mikulov


Turisté ho vyhledávají hlavně kvůli vínu. Například oblíbenou českou odrůdu Pálavu si můžete vychutnat v nejedné z vináren v malebném historickém centru, anebo přímo na terase místního barokního zámku, které tvoří dominantu celé oblasti. Hlavu si pak jistojistě vyčistíte výstupem na Svatý kopeček.

 

morava - 3
(Foto: Getty Images)

 

Náš tip: Kromě krásné architektury si vás Mikulov jistojistě získá také bohatým kulturním programem. V turistické sezoně každý týden město pořádá koncerty a další zajímavé akce, například prohlídka jeskyní Na Turoldu jen při svíčkách (více info sledujte na mikulov.cz). Návštěvu si můžete zpestřit koncertem klasické cimbálové kapely anebo večerní prohlídkou města spojenou s ochutnávkou vín.


Hodonín

Také rodné město prvního československého prezidenta Tomáše Guarrigua Masaryka má co do památek rozhodně co nabídnout. Dominantu města tvoří zámek, jehož návštěvu můžete spojit s prohlídkou Masarykova muzea, které v něm sídlí. To vám představí historii města, ale i moravskou kulturu jako celek. S menšími dětmi se vydejte do malebné ZOO.


Náš tip: Když vás unaví prohlídka centra, je ta pravá cvíle na odpočinek v lázeňské části. Ocení ho zejména všichni milovníci lázeňských procedur, masáží, saunování nebo cvičení.


Lednicko-valtický areál


Zámek Lednice i s komplexem rozsáhlých zahrad, rybníků a lesů, je doslova klenotem celé jižní Moravy. Samotné historické prostředí je na seznamu památek UNESCO, a rozhodně ne náhodou. Pokud jste si jeho krásu během svého života ještě nestihli prohlédnout, rozhodně sem s celou rodinou zavítejte.

 

Náš tip: Pokud vás omrzí procházka historickým okolím, zpestřete si svou návštěvu Lednice večerním programem. Obec pořádá každé úterý promítání filmu v letním kině (aktuální program najdete na lednice.cz). Jeho atmosféra se bude líbit všem - nejmladším i nejstarším členům rodiny.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Češi milují kempování: Kam jet a čím se vybavit?

Kam vyrazit na vinobraní? 7 nejlepších tipů z Moravy i z Čech

Dovolenkujete v Chorvatsku? 6 kuriozit, které o něm musíte znát


Národní park Podyjí


Milovníci přírody, rodinných výletů a túr zcela jistě ocení návštěvu nejmenšího českého národního parku – Podyjí. Právě tady se můžete naplno ponořit do přírodní atmosféry, nadýchat se čerstvého vzduchu a pokochat se jedinečnou krásou zachovalého říčního údolí a menadrů řeky Dyje. Lodě si pohodlně můžete půjčit přímo ve Znojmě (např. na pujcovna.vodaci.org) a plout klidně až na Novomlýnské nádrže.

 

morava - 2
(Foto: Getty Images)


Znojmo


Znojmo je dalším městem s neobyčejně útulným historickým centrem, zvlněnými uličkami a malebnými podniky, které byste taktéž neměli vynechat. Návštěvu si můžete zpestřit prohlídkou zachovalých podzemních chodeb, věží a hradeb, která bývá v letním období spojena s ochutnávkou vín. A za to vám cestování do Znojma určitě stojí.

 

Náš tip: Návštěvu města si můžete také zpestřit některou z letních kulturních akcí. Mezi absolutně nejoblíbenější se řadí řízené ochutnávky vín pod šitým nebem, ale když budete mít štěstí, stihnete v srpnu mimo jiné slavosti okurek, degustaci vína a kávy nebo pouť, která potěší zejména nejmladší členy vaší rodiny. Pro detailní program mrkěnte na znojemskabeseda.cz.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře